Προς το περιεχόμενο

Jack White -The Lazaretto ULTRA LP


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρε Καταρράκτη, απορώ πως δεν γνώρισες το Ρίτσι Βλάκμουρ στο οβίνδεον, είχε έρθει μια μέρα ζμπίτιμ, να του δείξω κάτι ακοπανιαμέντα του παιδιού ;D

Η αληθεια ειναι οτι δεν τον γνωρισα. :P Θυμηθηκα ομως τα Samy Paraga Studios οταν ειδα το βιντεο, τα ειχα δει σε ενα παλιοτερο θρεντ. 8)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 248
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

...όσο ζείς μαθαίνεις φίλε μου...εδώ σήμερα έμαθα ότι οι Genesis...έπαιζαν ασανσερ!!!!

έχεις δεί λοιπόν σε όλη τη δισκογραφία τους κάτι τέτοιο? Μάλλον αυτοί οι μουσικοί που αναφέρεις, δεν χρειάστηκαν τέτοια κόλπα ;) Έκαναν "άλλα κόλπα" που έχουν μείνει στην ιστορία. Σε 2-3 βδομάδες, κανένας δεν θα θυμάται τον White και το συγκεκριμένο άλμπουμ.

 

οσο αφορα το bold ξαναδες το βιντεο για να δεις απο κλεφτικαν καποιες ιδεες :)

οχι πως λεει κατι αυτο αλλα ετσι γαι την κουβεντα

 

και για να πω κατι και για το δισκο(ον τοπικ)

ευχομαι οταν θα παρω τον δισκο να μου φανει τοσο ενδιαφερουσα η μουσικη οσο και τα κολπα του:)

 

ο προηγουμενος προσωπικους του White με ειχε ψιλοαπογοητευση

 

οποτε περιμενουμε

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχομαι οταν θα παρω τον δισκο να μου φανει τοσο ενδιαφερουσα η μουσικη οσο και τα κολπα του:)

ο προηγουμενος προσωπικους του White με ειχε ψιλοαπογοητευση

Γι αυτο υπαρχουν τα MP3. Το κατεβαζεις, το ακους, σου αρεσει, το αγοραζεις σε CD/LP. Δεν σου αρεσει, δεν το αγοραζεις. Εκτος κι αν γουσταρεις τοσο πολυ αυτο το gimmick LP ασχετα με τη μουσικη που εχει ή αν εισαι completist και αγοραζεις τα απαντα του συγκεκριμενου καλλιτεχνη. 8)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτο υπαρχουν τα MP3. Το κατεβαζεις, το ακους, σου αρεσει, το αγοραζεις σε CD/LP. Δεν σου αρεσει, δεν το αγοραζεις. Εκτος κι αν γουσταρεις τοσο πολυ αυτο το gimmick LP ασχετα με τη μουσικη που εχει ή αν εισαι completist και αγοραζεις τα απαντα του συγκεκριμενου καλλιτεχνη. 8)

 

αυτο ειμαι μαλλον προσπαθω να γινω :P

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

To LP, σαν υλικός φορέας, ήταν πάντα συνδυασμός τεχνών, πέρα από τη μουσική, (που μπορεί να ήταν το βασικό προϊόν).

Φωτογραφία, γραφίστικη, ζωγραφική, κ.ο.κ

Έχω πολλά παραδείγματα που μπορεί να μην μου άρεζε το LP (η να μην μου αρέσει πλέον), αλλά θα το έπαιρνα μόνο και μόνο για το artwork (π.χ. look at yourself – Uriah Heep- το αυθεντικό).

Με αυτή τη λογική, θεωρώ πολύ καλό αυτό που έκανε ο Τζάκ.

 

edit:

Όταν έπεσε στα χέρια μου αυτό το βιβλίο:cover_ko_record_covers_25_0706061429_id_36232.jpg

αγόρασα αρκετά LP's μόνο και μόνο από το cover, χωρίς να ξέρω τίποτα για τη μουσική.

Κάποια έτυχε να μου αρέσουν κιόλας. Για κανένα δεν μετάνιωσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

edit:

Όταν έπεσε στα χέρια μου αυτό το βιβλίo..............

αγόρασα αρκετά LP's μόνο και μόνο από το cover, χωρίς να ξέρω τίποτα για τη μουσική.

Κάποια έτυχε να μου αρέσουν κιόλας. Για κανένα δεν μετάνιωσα.

 

Αυτό, ΔΕΝ σημαίνει πως ΔΕΝ είσαι γεροντολάγνος και εκτός εποχής ;D ;D ;D

Σήμερις λέγεται Βίνταζζζζζζζζζζζζζζ

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Είμαι

εκτός εποχής

συνειδητά και συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα...εντος εισαι....μια και το cd πεθανε σχεδον ολοκληρωτικα ...το βινυλιο ειναι πολυ στα πανω του...σχεδον ΟΛΟΙ βγαζουν πια τα αλμπουμ τους σε βινυλιο....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μπα...εντος εισαι....μια και το cd πεθανε ολοκληρωτικα...το βινυλιο ειναι πολυ στα πανω του...σχεδον ΟΛΟΙ βγαζουν πια τα αλμπουμ τους σε βινυλιο....

 

Είμαι μπροστά από την εποχή εννοούσα, γιατί ποτέ δεν το σταμάτησα  ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου