Προς το περιεχόμενο

Jack White -The Lazaretto ULTRA LP


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, σ'αυτο το γκρουπακι επαιζε. Και λεω "γκρουπακι" γιατι, οπως και να το κανεις, δεν εχουν την πχιοτιτα των The Cramps....vomit000.gif

 

Καλά, προφανώς, οι Cramps ακούγονται και θα ακούγονται, οι άλλοι ποιοι είναι?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 248
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

...οι άλλοι ποιοι είναι?

Μη δινεις σημασια, ειπαμε, ενα γκρουπακι ειναι το οποιο δεν εχει την πχιοτιτα των The Cramps. image.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φλαουτο?? :o :o :o

Μα....ΦΛΑΟΥΤΟ...? :o :o :o   ;D ;D

WTF? :P :P :P :-\ :'( ;D

Μαυρο χαλι Καταρακτη και τα δυο αλλα για ασανσερ εξαιρετικα.. ;D

 

Ασε που το Φλαουτο το αντεχω μονο στις δισκαρες  του Βοσκοπουλου στα 70s.. ;D

http://vimeo.com/94523578

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη δινεις σημασια, ειπαμε, ενα γκρουπακι ειναι το οποιο δεν εχει την πχιοτιτα των The Cramps. image.gif

 

Ντάξει, σοβαρά τώρα, δεν τους ξέρω τους άλλους οπότε το "οι άλλοι ποιοι είναι" πάρτο σαν κυριολεξία. :P

 

Αλλά εκτός του ότι δεν καταλαβαίνω γιατί αναφέρθηκαν οι Cramps, δεν καταλαβαίνω και το σχόλιό σου γι αυτούς. Δεν ξέρω τι είναι και πώς την ορίζεις την πχιότητα, άσε που θα με ξενέρωνε ο χαρακτηρισμός "ποιοτικοί" για τους Cramps, τι είναι, ορχήστρα της λυρικής? Punk έπαιζαν οι άνθρωποι και το έπαιζαν αρκετά καλά! 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάξει, σοβαρά τώρα, δεν τους ξέρω τους άλλους οπότε το "οι άλλοι ποιοι είναι" πάρτο σαν κυριολεξία. :P

Δεν ξερεις τους Genesis? Ουτε καν σαν ονομα? Προφανως κανεις πλακα.

 

...δεν καταλαβαίνω και το σχόλιό σου γι αυτούς.
Δες το βιντεο που ποσταραν και θα καταλαβεις το σχολιο μου. Δηλαδη μετα απ'αυτο το βιντεο τι περιμενες να γραψω? "Εξαιρετικοι!" ? ;D

Punk παιζουν, ενταξει, αλλα ακομα και στο Punk υπαρχει (πιστευω) κι ενα οριο στη γελοιοτητα.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 15 "σελίδες", 144 ποστ :o και για το θέμα του OP (αν θυμάστε αναφερόνταν στην κυκλοφορία του Lazaretto ULTRA LP του White και στα "περίεργα" του εξώφυλου και δίσκου ::))  2-3 ποστ και από κει και πέρα το chaos.....Πέρα από το αν μου αρέσει ή όχι ο White, δεν ξέρω τι θα έλεγα, αν το συγκεκριμένο "project" το κυκλοφορούσε κάποια δισκογραφική για τους Zeppelin ή τους Floyd ή ακόμα-ακόμα για τον Παπαθανασίου ας πούμε ;D......μάλλον θα μου άρεσε...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερεις τους Genesis? Ουτε καν σαν ονομα? Προφανως κανεις πλακα.

 

ΚΑΝΕΝΑΣ κατω των....50 δεν τους ξερει.... ;D ;D ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Punk παιζουν, ενταξει, αλλα ακομα και στο Punk υπαρχει (πιστευω) κι ενα οριο στη γελοιοτητα.

...όσο ζείς μαθαίνεις φίλε μου...εδώ σήμερα έμαθα ότι οι Genesis...έπαιζαν ασανσερ!!!!

 

δεν ξέρω τι θα έλεγα αν το συγκεκριμένο "project" το κυκλοφορούσε κάποια δισκογραφική για τους Zeppelin ή τους Floyd ή ακόμα-ακόμα για τον Παπαθανασίου ας πούμε ;D......μάλλον θα μου άρεσε...  

έχεις δεί λοιπόν σε όλη τη δισκογραφία τους κάτι τέτοιο? Μάλλον αυτοί οι μουσικοί που αναφέρεις, δεν χρειάστηκαν τέτοια κόλπα ;) Έκαναν "άλλα κόλπα" που έχουν μείνει στην ιστορία. Σε 2-3 βδομάδες, κανένας δεν θα θυμάται τον White και το συγκεκριμένο άλμπουμ.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΝΕΝΑΣ κατω των....50 δεν τους ξερει.... ;D ;D ;D ;D

Τότε φίλος...ούτε τον Hendrix (τον...ποιό?) έπρεπε να ξέρουν ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου