Προς το περιεχόμενο

longshadow-Feels like Home


longshadow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Το πολυ ωραιο θεμα ειναι η αποδειξη οτι ενας τοσο καλος μουσικος οπως ο Long εχει τη μαστορια με 5 νοτες να γραψει εξαιρετικα ριφφς.Νομιζω οτι δεν ειναι μονο τι παιζεις,ειναι το τατς που εχεις στο οργανο,πως παιζεις κατι.

Θα ηταν ωραιο ενα ξεσπασμα αλλα επειδη ο καθεις μπορει να πει το μακρυ και το κοντο του(οτι ακριβως κανω τωρα δηλαδη ;D ;D),ο ιδιος ξερει καλυτερα τι και πως θελει να βγει.

Ωραιο το σολο,εξαιρετος και ο ηχος των κιθαρων αλλα και του ολου.

Σ'ωραιος Γιωργη!

 

X2. Ωραίο άκουσμα. ;)

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Επιτέλους άκουσα το κλιπ...γαμάτη laid back αίσθηση, ταίριαξε απόλυτα με την ώρα που το άκουσα (4 το πρωι  ;D ). Σαν ήχος είναι διαφορετικός και ευχάριστος στα δικά μου αυτιά, '80s superstrat stuff  ;D

 

κομπρέσαρε τρελλά και είχε και κάποια όχι και τόσο "εύηχα" overtones, είχα καταλάβει περίπου τι παίζει πριν καν την βάλω στο ρεύμα.

 

Μάλλον η γκουμούτσα που έβαλαν για βιμπράτο χαλάει τη μανέστρα, αλλά φαντάζομαι ότι σε πιο high-gain καταστάσεις θα έδενε αρκετά με τις spandex απαιτήσεις της εποχής  :P

 

Διάβασα στη wikipedia και για το rotary switch:

An added two-way rotary selector replaced the lower tone control (mid pickup) and was wired for more pickup switching combinations, 9 in total. The 4 additional tones were 1. neck and middle pickups in series 2. middle and bridge pickups in series 3. neck and bridge pickups in parallel 4. neck and bridge pickups in parallel with middle pickup in series

 

Έπαιξες καθόλου μ'αυτό;

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πολύ ωραίο, και τα τύμπανα όπως πρέπει. Ασε τον Haris να λέει. :)

 

Συμφωνώ με τον Samy, κάποιες φράσεις, ειδικά στην αρχή του σόλο, είναι

πολύ zappικές. Και το vamp βέβαια είναι λίγο Inca Roads. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα στη wikipedia και για το rotary switch:

Έπαιξες καθόλου μ'αυτό;

 

Όχι γιατί δεν υπήρχε.  ;D

Υπήρχαν μόνο 2 knobs, η θέση του τρίτου ήταν απλά καλυμένη με μονοταινία.

 

Φαντάζομαι ότι όταν έκανε τη μόντα με τον humbucker κατήργησε αυτό το switch.

 

 

Πολύ ωραίο, και τα τύμπανα όπως πρέπει. Ασε τον Haris να λέει. :)

 

Σιγά μη ρωτάμε τώρα και τους drummers για τα τύμπανα που θα βάλουμε!   :D :P ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο, και τα τύμπανα όπως πρέπει. Ασε τον Haris να λέει. :)

Σιγά μη ρωτάμε τώρα και τους drummers για τα τύμπανα που θα βάλουμε!  :D :P ;D ;D

 

Ρε eye shichtir! Εγώ φταίω που προσπαθώ να σας κάνω (από κιθαρίστες) ανθρώπους! ;D

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πολύ ωραίο, το άκουσα 2-3 φορές - τώρα που μου κόλλησε κι εμένα ξέρω γιατί το κάνεις παρέα 2-3 μέρες.  :)

 

 

 

Στο σημείο αυτό θα ήθελα να εξηγήσω ότι έχω πρόβλημα με το soundcloud γιατί ό,τι και να προσπαθήσω να ακούσω κάπως τελικά υπεισέρχεται ο σάμης ο ΧΑΚΕΡ στη βέρσιον με το φτυάρι. please help ????? ;D

samy_virus.png.6bdd48df2db0881c28a0328d66b0f74d.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

guitars και Χαρίλαε ευχαριστώ πολύ.  :)

 

Αυτό με το κομμάτι του Sammy υπάρχει εδώ και μήνες.

Δεν ξέρω τι παίζει ακριβώς, οτιδήποτε κι αν ακούσω στο soundcloud αμέσως μετά πετιέται αυτό.

 

Έχει αισίως ξεπεράσει τα 2.000 plays και συνεχίζει!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου