Προς το περιεχόμενο

longshadow-Feels like Home


longshadow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά θα έβαζα 16α στο hihat και στο ride. Θα του έδιναν ένα πιο γκρουβάτο, σφιχτό feel. Έτσι είναι λίγο παραπάνω laid back απ' ότι θα μ' άρεσε.

Αλλά δεν το έγραψα εγώ... :)

 

Το σόλο μια χαρά. Αλλά δεν είμαι κιθαρίστας... :)

 

Στο φινάλε ήθελε μάλλον άλλη μια επανάληψη. Αλλά δεν το έγραψα εγώ... ;D

 

Μπράβο Γεώργιε.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Γεια σου ρε μακροισκιωτε παιχταρα με τις ηχαρες σου!Για αλλη μια φορα θα σου πω οτι χαιρομαι να σ ακουω!Δε μου λες η strat ητανε κατω απο 30 κιλα η οχι?  ;D Χαθηκαμε ... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου ρε μακροισκιωτε παιχταρα με τις ηχαρες σου!Για αλλη μια φορα θα σου πω οτι χαιρομαι να σ ακουω!

Μπράβο σου :D

 

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιο λόγο που μόνο εγώ ίσως αντιλαμβάνομαι και ουδείς άλλος θα καταλάβει, με φέρνει προς Ζάππα, τον γνωστό ευεργέτη ;D

Οπότε με αρέσει, έστω και σαν ανολοκλήρωτη ιδέα, που όμως θα ήταν ευπρόδετκο σαν ολοκληρωμένο άσθμα.

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την κριτική συνάδελφοι.  ;D

 

Φώτη και Γεώργιε, δεν είμαι των ξεσπασμάτων εγώ, είμαι smooth τύπος.  ;) ;D

 

Χάρη, δεν πρόκειται να έβαζα στο τεμάχιο αυτό δέκατα έκτα που να γύριζε ο κόσμος ανάποδα!  ;D (στο είπα και στο τηλέφωνο)

 

Δε μου λες η strat ητανε κατω απο 30 κιλα η οχι?)

 

Εννοείται πως όχι!  ;D

Το έγραψα και πιο πάνω η κιθάρα για μένα ήταν μέτρια.

Ήταν ευκολόπαιχτη, αλλά κομπρέσαρε τρελλά και είχε και κάποια όχι και τόσο "εύηχα" overtones, είχα καταλάβει περίπου τι παίζει πριν καν την βάλω στο ρεύμα.

 

Ήθελα όμως να την χρησιμοποιήσω τιμής ένεκεν, είναι ένα μοντέλο που δεν το συναντάς  μπροστά σου κάθε μέρα. :)

 

Επίσης κάθε τι που ηχεί κάπως "διαφορετικά" απο αυτό που ο καθένας μας θεωρεί ως ιδανικό, δεν θα πρέπει να είναι πάντα απορριπτέο, η "διαφορετικότητα" έχει σε αρκετές περιπτώσεις κάτι να προσφέρει.

Τώρα βέβαια, αν κάποιος με ρωτήσει αν θα την επέλεγα ως my main guitar, θα έλεγα μάλλον όχι.  ;)

 

 

Οπότε με αρέσει, έστω και σαν ανολοκλήρωτη ιδέα, που όμως θα ήταν ευπρόδετκο σαν ολοκληρωμένο άσθμα.

Thanks.

Εννοείς ότι ολοκληρωμένο θα ήταν με κάποιον να τραγουδάει; (το "άσμα" εκεί παραπέμπει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ' άρεσε πολύ το αποτέλεσμα.

Μακροϊσκιωτε έχεις ήχο ταυτότητα μέ ότι και να παίξεις. Επίσης εγώ δεν ακούω stratty ήχο. Θα έβαζα στοίχημα ότι ήταν η tele.

Eξαιρετική η αλλαγή ακκόρντων τέλους. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ' άρεσε πολύ το αποτέλεσμα.

Μακροϊσκιωτε έχεις ήχο ταυτότητα μέ ότι και να παίξεις. Επίσης εγώ δεν ακούω stratty ήχο. Θα έβαζα στοίχημα ότι ήταν η tele.

Eξαιρετική η αλλαγή ακκόρντων τέλους. ;)

 

Ευχαριστώ Κύριε Φίρμα.  ;D

 

Επειδή αναφέρθηκες στον ήχο να διευκρινίσω το τι ακούμε ακριβώς γιατί το άφησα λίγο (επίτηδες; ;D) φλού.

 

Καταρχήν δεν ανέφερα ότι η συγκεκριμένη strat φοράει bridge humbucker. (μάλλον dimarzio αν κρίνω από την εμφάνιση του)

Οι υπόλοιποι 2 μονοί είναι μάλλον stock.

 

Έχουμε λοιπόν...

 

Main theme (00:00 - 00:26)

Guild s-300, neck humbucker, clean (SD seth lover).

Είναι δύο διαφορετικά takes στα οποία παίζω ακριβώς το ίδιο πράγμα, παναρισμένα δεξιά-αριστερά.

 

 

Second theme (00:26 - 00:40)

Fender strat, bridge humbucker με ctc ziggy overdrive, μαζί με λίγο καθαρό neck της guild in the mix.

 

 

Solo

Fender strat, bridge humbucker με ziggy.

 

 

Επανάληψη Main theme (02:09 - 02:35)

Fender strat, middle pickup με ziggy.

 

 

πολύ ωραία ... όπως πάντα ! !  :)

 

Ευχαριστώ..  :)

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου