Προς το περιεχόμενο

Συνέντευξη Βαγγέλη Παπαθανασίου (1988)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

και μερικα χρονια αργοτερα να βγαινεις και να λες ‘’παιρνοντας απο τη φυση και οχι απο το συναδελφο’’ εγω λοιπον δεν πειστηκα απο την δικαστικη αποφαση και το λεω μια που υπαρχει περιπτωση να βρω και τον μπελα μου

 

Άντε πάμε πάλι...

 

Ο Βαγγέλης παιδάκι μου, δεν είναι συνάδελφος του Λογαρίδη. πόσο μάλλον όταν η λέξη "συνάδελφος" είναι αδόκιμη όταν συζητούμε για καλλιτέχνες. Ούτε εσύ είσαι συνάδελφος του Βαγγέλη, και συγνώμην κιόλας αν είμαι ο πρώτος που σου το λέει.

 

Οπότε, το πρόβλημα μας, όπως λες και εσύ, είναι ηθικό. Έχω λοιπόν από τη μία έναν συνθέτη με τιτάνιο (σε ποσότητα και ποιότητα) έργο, και από την άλλη έναν συνθέτη που ο μόνος λόγος να τον θυμάμαι είναι η συγκεκριμένη νομική διαμάχη (και να σκεφτείς ότι είχα αγοράσει και δίσκο του).

 

Σύνελθε λοιπόν και σταμάτα να προσβάλλεις τον άριστο, προκειμένου να αισθάνεται καλύτερα ο μέτριος (μέσα μας).

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

σταμάτα να προσβάλλεις τον άριστο, προκειμένου να αισθάνεται καλύτερα ο μέτριος (μέσα μας).

συμφωνω με αυτη την προταση, το προηγουμενο το εγραψα για να δω αν με βουτηξουν,  εχω αδυναμια σους εισαγγελεις

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ολη κουβεντα για τον Λογαριδη απλα επιβεβαιωνει τα ιδια τα λεγομενα του Παπαθανασιου

 

England doesn't need any of that?

Greece needs it more. England has thousands of such things. Greece doesn't have anything, that is its poverty. In Greece there's a huge potential, but also a poverty of the soul, a misery.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θυμίστε μας βρε παληκάρια για ποιό κομμάτι-θέμα ήταν η αντιδικία...(γιατί κάτι έχω στο νού μου που ήταν λίγο πως το λένε "το ένα θύμιζε τον άλλο"...

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλιστα....

υποθέτω ότι ο Λογαρίδης είναι πιό πρόσφατος...

 

εγώ είχα στο νού μου το βασικό θέμα του soundtrack της ταινίας οι Απέναντι που μου θύμιζε πολύ Βαγγέλη....

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλιστα....

υποθέτω ότι ο Λογαρίδης είναι πιό πρόσφατος...

 

εγώ είχα στο νού μου το βασικό θέμα του soundtrack της ταινίας οι Απέναντι που μου θύμιζε πολύ Βαγγέλη....

 

Πως θα κατηγορηθεί ότι έκλεψε βρε dimsonic κάτι που έπεται του δικού του έργου. Είπαμε είναι καλός μουσικός, δεν ταξιδεύει στο χρόνο.

Δηλαδή... εδώ που τα λέμε... δεν ξέρω. Μπορεί να ταξιδεύει και στο χρόνο.

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγχώρα με αλλά δεν έχω ασχοληθεί με την δισκογραφία του Λογαρίδη ωστε να ξέρω πότε το έγραψε.

Υποθέτω για να το λέτε ότι το παρουσίασε μετά οπότε ΟΚ.

 

(edit...; έψαξα λίγο και είδα ότι προηγήθηκε ο Λογαρίδης....τεσπά...)

 

Όσο για το άλλο που ρώτησα, βλέποντας την ταινία, αναρωτήθηκα, "ρε συ αυτό πολύ Βαγγέλης είναι"

γιαυτό και ρωτώ...

(πιστεύω τώρα να είναι πιό σαφές το ερώτημα)  8)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου