Προς το περιεχόμενο

Συνέντευξη Βαγγέλη Παπαθανασίου (1988)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή μου λείπουν κάτι λεφτά, όποιος θέλει να στοιχηματίσει για το πόσο χάλια θα τα πάει η εθνική (η οποία χωρίς το Γερμανό, ξέρω ακριβώς πως θα τα πάει), στείλτε μου π.μ. και πόσα θέλετε να ποντάρετε.

 

Σόρυ (λέμε τώρα) που σας τη σπάω, αλλά δεν έχετε καν το μυαλό να μη γράφετε για μπάλα στο νήμα για το Βαγγέλη. Παικταράδες...

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

I didn't become any different with the Oscar. And if I hadn't been awarded with it I would have remained the same person. But the fact gave people pleasure. The same thing also happened with our national basketball team . And I think Greece needs all of that.

 

England doesn't need any of that?

Greece needs it more. England has thousands of such things. Greece doesn't have anything, that is its poverty. In Greece there's a huge potential, but also a poverty of the soul, a misery.

 

και όμως, ο ίδιος αναγνωρίζει την ανάγκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και όμως, ο ίδιος αναγνωρίζει την ανάγκη.

 

μπραβο ρε darshan που καταλαβαινεις τι ειναι σημαντικο και ποιος ειναι ο σκοπος μιας τετοιας  συνεντευξης σε ενα φορουμ, γιατι τα παιδια εδω εχουν την αναγκη να τον κανουν τοτεμ.  

 

αυτο που παρεθεσα εγω στην αρχη το εχει απαντησει σε αλλο σημειο, σε  αυτο που παρεθεσες εσυ, αλλα δεν ειχα διαβασει ολη την συνεντευξη  

 

‘’poverty of the soul’’ αυτο πιστευει οτι φταιει που δεν μπορει να σταθει στην χωρα του  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια αναγκη?

 

Εννοεί την ανάγκη για διεθνείς διακρίσεις.

Βέβαια, αγνοεί ότι η συγκεκριμένη δήλωση του Βαγγέλη έγινε το 1988 (σήμερα οι άνθρωποι δεν σκέπτονται με τον ίδιο τρόπο), και επίσης αγνοεί ότι η μουσική δεν έχει καμία σχέση με τον "αθλητισμό". Τι να κάνουμε όμως.. γι' αυτά και αυτά δε θα αξιωθούμε ποτέ να έχουμε ένα μουσικό φόρουμ της προκοπής...

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοεί την ανάγκη για διεθνείς διακρίσεις.

Αυτο το βλεπω. Δεν καταλαβα γιατι ο darshan το εκανε quote, ειπε κανεις το αντιθετο? Δεν καταλαβαινω τι θελει να μας πει με αυτο το quote.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοεί την ανάγκη για διεθνείς διακρίσεις.Περί στοιχηματισμού να φανταστώ σε έλειπαν κάποια λεφτά?  

Βέβαια, αγνοεί ότι η συγκεκριμένη δήλωση του Βαγγέλη έγινε το 1988 (σήμερα οι άνθρωποι δεν σκέπτονται με τον ίδιο τρόπο)Μα καμία όμως,ίσα με τα ρωμαικά αμφιθέατρα, και επίσης αγνοεί ότι η μουσική δεν έχει καμία σχέση με τον "αθλητισμό".Το αυτό όμως περί αμφιθεάτρων ρωμαικώνε λαίμαι Τι να κάνουμε όμως.. γι' αυτά και αυτά δε θα αξιωθούμε ποτέ να έχουμε ένα μουσικό φόρουμ της προκοπής...

 

Το τελεφτέο, ήνε δεικώ σου συμπεραμσμα λαίμαι ώμος

 

 

 

::).........μα δεν ασολούμαι με τη μπάλλα όμως λαίμαι, μα με τπτ λαίμαι

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον Βαγγέλη έχω πεί τη γνώμη μου πολλές φορές εδώ...

μου αρέσει να ακούω τη μουσική του και δεν πάω παρακάτω, δηλαδή αν αποτελεί την ζωντανή ενσάρκωση του Μότσαρτ, ή αν είναι ο μεγαλύτερος εν ζωή καλλιτέχνης στην Ελλάδα...

Ειλικρινά θαυμάζω την τεχνική του πάνω στα ηλεκτρονικά, αλλά μέχρις εκεί.

Μένω στο ότι μου αρέσει να τον ακούω και να τον αγαπώ ως καλλιτέχνη...

 

Τώρα αν ο Λογαρίδης ή ο Βαγγέλης είναι οι "πατέρες" του Chariots of Fire, έχει αποφανθεί τελεσίδικα το δικαστήριο. Οπότε η όποια διαφορετική άποψη πρέπει να εκφράζεται με φειδώ, καθότι πιθανόν να αποτελεί και ποινικό αδίκημα... Αυτό βέβαια δεν εμποδίζει τον καθένα απο εμάς να έχει την προσωπική του άποψη για το θέμα, συμπεριλαμβανομένου και εμού...  ;)

 

Πάντως καλά θα ήταν να φερόμασταν ως Έλληνες λίγο καλύτερα στον Βαγγέλη που μόχθησε για τους Ολυμπιακούς αγώνες, ούτε ένα κομμάτι του δεν παίξαμε το 2004...κρίμα! απο κάτι τέτοια δίνουμε αφορμή να λένε ότι οι έλληνες τρώνε τα παιδιά τους...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον Βαγγέλη έχω πεί τη γνώμη μου πολλές φορές εδώ...

μου αρέσει να ακούω τη μουσική του και δεν πάω παρακάτω, δηλαδή αν αποτελεί την ζωντανή ενσάρκωση του Μότσαρτ, ή αν είναι ο μεγαλύτερος εν ζωή καλλιτέχνης στην Ελλάδα...

Ειλικρινά θαυμάζω την τεχνική του πάνω στα ηλεκτρονικά, αλλά μέχρις εκεί.

Μένω στο ότι μου αρέσει να τον ακούω και να τον αγαπώ ως καλλιτέχνη...

 

Τώρα αν ο Λογαρίδης ή ο Βαγγέλης είναι οι "πατέρες" του Chariots of Fire, έχει αποφανθεί τελεσίδικα το δικαστήριο. Οπότε η όποια διαφορετική άποψη πρέπει να εκφράζεται με φειδώ, καθότι πιθανόν να αποτελεί και ποινικό αδίκημα... Αυτό βέβαια δεν εμποδίζει τον καθένα απο εμάς να έχει την προσωπική του άποψη για το θέμα, συμπεριλαμβανομένου και εμού...  ;)

 

Πάντως καλά θα ήταν να φερόμασταν ως Έλληνες λίγο καλύτερα στον Βαγγέλη που μόχθησε για τους Ολυμπιακούς αγώνες, ούτε ένα κομμάτι του δεν παίξαμε το 2004...κρίμα! απο κάτι τέτοια δίνουμε αφορμή να λένε ότι οι έλληνες τρώνε τα παιδιά τους...

 

 

 

Η δημοσια ζωη τα εχει αυτα, οποιος εκτιθεται κρινεται,  να σου πω οτι δεν μου αρεσουν καθολου τα χαφιεδιλικια που γραφεις, η δικαστικη αποφαση υπερ το vangelis ειναι αναμενομενη αφου σε τετοιες περιπτωσεις αποκλειεται να βρεις δικιο, πως να αποδειξεις οτι ενα κομματι μοιαζει λιγο ή πολυ ή πιο πολυ με ενα αλλο, με αντικειμενικο τροπο σε ενα δικαστηριο…  οποτε το θεμα ειναι μονο ηθικο, το να σηκωσεις δηλαδη ενα κομματι απο καποιον και μερικα χρονια αργοτερα να βγαινεις και να λες ‘’παιρνοντας απο τη φυση και οχι απο το συναδελφο’’ εγω λοιπον δεν πειστηκα απο την δικαστικη αποφαση και το λεω μια που υπαρχει περιπτωση να βρω και τον μπελα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου