Προς το περιεχόμενο

Ναι αυτή θα είναι άλλη μια συζήτηση για κσύλα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπως ξαναειπα ο καθενας μπορει να ισχυριζεται οτι θελει....τι μπορει να αποδειξει ειναι αλλο θεμα.....θες να μου πεις δηλαδη οτι στο παραδειγμα μου υπαρχει ανθρωπινο...plugin που να καταλαβει οτι ναι αλλαξε το σωμα στο track?οχι ξερω καποιον που ισως μπορει....και ο γνωστος του γνωστου εχει ενα μπατζανακη..ουτε δικαιολογιες του στυλ φταιει το compression του youtube αλλιως θα τις εβρισκα.....καποιος που να κανει το αυτονοητο...

 

Να ακουει δηλαδη αυτο που ισχυριζεται οτι "λογικα" υπαρχει...."Ειναι διαφορετικα ξυλα αρα "λογικα" υπαρχουν διαφορες"...."ειναι ποιο βαρυ αυτο αρα "λογικα" εχει διαφορες" κτλ κτλ κτλ.....και εγω ερχομαι και λεω "αρα αφου υπαρχουν πρεπει "λογικα" να τις ακους και οχι μονο να μιλας γιαυτες ;)"......

 

Το θεμα βεβαια ειναι οτι δεν τις ακουει κανενας και ολοι πανε με γενικολογιες και ειρωνιες να ξεφυγουν.Αν πραγματικα το πιστευαν θα το εκαναν για πλακα, αλλα ολοι ξερουν οτι ΔΕΝ προκειται ποτε να καταφερουν κατι τετοιο...τους φτανει να αναλωνονται σε αεναες συζητησεις περι ιδιοτητων ξυλων γιατι αυτο τους κανει να φαινονται σχετικοι με το αντικειμενο, αλλα κανενας δεν μπορει τελικα να τις ακουσει με αντικειμενικα κριτηρια....

Δεν ειναι κακο να βαζουμε τα πραγματα σε ρεαλιστικες βασεις...και εγω πχ δεν θα δισταζα να παραγγειλω απο warmoth και να πληρωσω αγογγυστα μια πχ στρατ με σωμα και λαιμο απο πχ...wenge :P,ατσαλινα ταστα hipshot γεφυρα κτλ κτλ κτλ...αν αυτο ειναι που ονειρευομαι, αλλα το να αρχισω να αποδιδω ηχητικες ιδιοτητες σε μια κατασκευη επειδη τυχαινει να μου αρεσει και να με υποβαλλει θετικα, δεν σημαινει οτι αυτες ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα.

Ναι βρε αγόρι μου μη στριτζώνεσαι και μη ζαρώνεις.

Το είπαμε. Ο καθείς με τις ικανότητες και τις εμπειρίες του.

 

Βάλε τη Βίβλο σου μέσα, και πήγαινε σε άλλη τέντα να στείλεις τους άπιστους στη κόλαση.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 252
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

υ.γ.  Ντάκος β διαλογής. ΛΑΘΟΣ ΤΥΡΙ.

Τι εννοείς μάστερ σεφ? Μήπως να έβαζε καμιά ξινομιτζίθρα?

 

Απ την άλλη βέβαια ο Κος Δέλτα, έχει κάνει τραγικές παραλείψεις, που είναι η κάπαρη, που είναι οι ελιές?

Εγώ του βάζω ένα τγία και τον διώχνω απ το διαγωνισμό.

Να πάρεις τα ξσύλα σου Δέλτα παιδί μου και να πα να φτιάχνεις σουβλάκια που το κατέχεις το σπορ, οι γκουρμεδιές δεν είναι για σένα. Εσύ είσαι ταγμένος στη ξσυλία 

Δεν μου αρεσει με ελια και καπαρη ρε σεις.

Τυρι ειχα βαλει και κρεμα αναμεικτο με φετα.

Αυτα τα λενε αυτοι που θελουν να πουλανε.

Οτι τυρι και να βαλεις, καλα παιζει.

Τα τεσταρα και απο πριν παξιμαδι με τυρι  με το κουρδηστηρι και ηταν σουπερ.

Εβγαζαν μεγαλη εβδομη.

Τζαζ ο ντακος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι τυρι και να βαλεις, καλα παιζει.

Τι γαστρικά υγρά χρησιμοποιείς;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι βρε αγόρι μου μη στριτζώνεσαι και μη ζαρώνεις.

Το είπαμε. Ο καθείς με τις ικανότητες και τις εμπειρίες του.

 

Βάλε τη Βίβλο σου μέσα, και πήγαινε σε άλλη τέντα να στείλεις τους άπιστους στη κόλαση.

 

Μαλλον τα εχεις μπερδεψει λιγο εγω δεν εχω βιβλο...αντιθετα..εγω σχολιαζω την βιβλο και τις υπερβολες και τις ανακριβειες της(σαν την κανονικη βιβλο ενα πραγμα ;D).Αλλοι γραψαν το βιβλιαρακι, το περασαν σαν την αδιαμφησβητητη αληθεια και τσαντιζονται οταν καποιος τους το γκρεμιζει με απλη λογικη(again σαν την πραγματικη βιβλο).

 

Οσο για το αν σε ενοχλει αυτο ειναι απλο...μη διαβαζεις το θεμα....κανενας δεν σε υποχρεωνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παρακαλούσα τους πολυγραφότατους αυτού του θρεντ ν' ανέβαζαν κανά κομμάτι instead. Kαλά τα ξύλα και οι μαγνήτες, ν' ακούμε και τίποτε όμως.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παρακαλούσα τους πολυγραφότατους αυτού του θρεντ ν' ανέβαζαν κανά κομμάτι instead. Kαλά τα ξύλα και οι μαγνήτες, ν' ακούμε και τίποτε όμως.

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παρακαλούσα τους πολυγραφότατους αυτού του θρεντ ν' ανέβαζαν κανά κομμάτι instead. Kαλά τα ξύλα και οι μαγνήτες, ν' ακούμε και τίποτε όμως.

 

Πρέπει να μάθουμε να κάνουμε bends πρώτα. (θα πάρει κάποια χρόνια...) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dreamdancer κάνεις ένα πολύ βασικό λογικό λάθος ανεξάρτητα του θέματος, θα μπορούσε να αφορά το οτιδήποτε. Υποστηρίζεις ότι κάτι δεν ισχύει (και μάλιστα σθεναρά) βασισμένος στο γεγονός ότι αυτοί που υποστηρίζουν ότι ισχύει δεν μπορούν να το αποδείξουν. Αν και εκ πείρας (γενικής) η αδυναμία απόδειξης μιας θέσης αυξάνει την πιθανότητα να είναι αληθής η αντίθετή της στην ουσία δεν επαρκεί ποτέ για να αποδειχτεί ούτε η μια ούτε η άλλη. Πραγματική απόδειξη έχουμε όταν υπάρξει, εεε, ...., πραγματική απόδειξη. Όλα τα υπόλοιπα είναι κουβέντα να γίνεται. Οπότε θες να ρουμπώσεις όσους ακούνε πράγματα, κάνε ένα πείραμα που να αποδεικνύει ότι δεν ακούνε τίποτα. Το να υποθέτεις ότι σε ένα τέτοιο πείραμα δεν θα άκουγαν κάτι δεν είναι το ίδιο. Η επιστήμη δεν προχωράει κάνοντας υποθέσεις, αργά ή γρήγορα θα πρέπει να δώσει και αποδείξεις. Εκτός αν δεν σε νοιάζουν οι επιστημονικές μεθοδοι οπότε αυτοί που ακούνε διαφορές έχουν δίκιο που τις ακούνε και εσύ γίνεσαι γραφικός.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για το αν σε ενοχλει αυτο ειναι απλο...μη διαβαζεις το θεμα....κανενας δεν σε υποχρεωνει.

Κανείς (πέραν των γνωστών θεσμών) δεν με υποχρεώνει για τίποτα και νουθεσίες στο σκυλάκι σου σε παρακαλώ.

 

Έχω την ισχυρή εντύπωση (πεποίθηση πλέον) ότι εσένα σε ενοχλεί που δεν έχεις ούτε την ικανότητα αλλά ούτε την εμπειρία να αντιληφθείς την αλήθεια και προσπαθούμε να στο θέσουμε ευγενικά. Και δεν το εκτιμάς καθόλου βρε συ.

Αλλά καλά παιδιά είμαστε και δεν το παίρνουμε προσωπικά.

 

Α, να και δύο φωτό από πρόσφατες εκδηλώσεις (που θα έχουν ως αποτέλεσμα μία τρίτη μεγαλύτερη στις 18 Ιουνίου λεπτομέρειες σύντομα) των οποίων οι συμμετέχοντες διαφωνούν μαζί σου.

 

Και που σαι, πριν πεις καμιά ομορφιά του στυλ και "ποιοί είναι αυτοί που ......" κλπ κλπ να ξέρεις ότι μιλάμε για πολλά (και ποιοτικά) διανυθέντα χιλιόμετρα ταστιέρας σε ζωντανές συνθήκες.

 

10382145_481794645289438_8364628361778330339_n.jpg

10338752_10152411922764351_8696865212333104666_n.jpg

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου