Προς το περιεχόμενο

Κάρτα ήχου ή κονσόλα για drums;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεταχειρισμενα HS-80 θα ελεγα ..Αν ειναι να τα παρεις καινουρια τιποτα απο τα 2..Mε τα λεφτα που θα δινες για καινουρια θα κοιταγα σε mackie ΗΡ824.Αλλα ο,τι και να παρεις λιγη διαφορα θα χει γιατι θα ακους ετσι και αλλιως λαθος σε untreated χωρο οποτε παρε ο,τι βρεις φθηνοτερο απο αυτα η ακομα και τα HS-50 τα οποια ειναι μεν μικρα αλλα τα χω ακουσει και δεν ειναι ασχημα.Για δωματιο η μικρο χωρο ισως ειναι και καλυτερα.Να παρεις καλα μονιτορ και να τα ακους στο 2-3 με κλιμακα το 10 ειναι λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ως κάτοχος των hs-80 θα σου πω ότι όταν ρώτησες αν θα ακούγετε η μπότα ψιλογέλασα...(ναι θα ακούγεται βέβαια δεν ξέρω αν θες κουνάει το πάτωμα...)

πολύ καλά ηχεία αλλά "true" δεν είναι και γενικά δεν νομίζω ότι θα βρεις το τέλειο ηχείο τουλάχιστον φτηνά . το καλύτερο είναι να έχεις 2 -3 διαφορετικές δυάδες ηχεία ακόμα και μάπα και να προσπαθείς να κάνεις την μίξη σου να ακούγετε καλά σε όλα.

Ο ήχος των hs -80 μπορεί εύκολα να σε ξεγελάσει καθότι μπορεί να σου φανεί gam ατος αν δεν έχουν συνηθίσει τα αυτιά σου αλλά χωρίς να σημαίνει ότι είναι καλή η μείξη .

Πάντα να συγκρίνεις αυτό που φτιάχνεις με κάτι του εμπορίου και να ψάχνεις για διαφορές.

Πιστεύω ότι χάνουν σε υψηλές συχνότητες αλλά μπορεί να είναι θέμα σετ απ ,κάρτας κτλ

Αν μπορούσα να γυρίσω στον χρόνο θα αγόραζα κάτι πιο φτηνό πάλι και θα το συνδύαζα με κάτι με hi fi ιδιότητες ή καλά ακουστικά. Δεν είμαι επαγγελματίας και καλό είναι να φτιάξεις άλλο θρέαντ για την ερώτηση σου καθώς υπάρχουν στο φόρουμ επαγγελματίες που μπορεί να μην  είδαν την ερώτηση σου.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου