Προς το περιεχόμενο

Sultans of Swing (Mandela Concert 1988)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η καλύτερη κατά τη γνώμη μου εκτέλεση του Sultans of Swing και επίσης, ο καλύτερος Strat ήχος από τον Mark Knopfler με κιθάρα... Pensa-Suhr!

Το θέμα που αρχίζει στο 6:42 είναι αυτό που το κάνει τόσο μα τόσο ξεχωριστό και η όλη αναμονή μέχρι το γνωστό θέμα-solo του φινάλε μοναδική.  :P

Η έκφραση του Mark στο 8:36 που δείχνει ότι γνωρίζει πως παίζει κάτι πανέμορφο αξίζει όσο χίλιες λέξεις  ;)

 

https://www.youtube.com/watch?v=vyKdzz915gs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλύτερη κατά τη γνώμη μου εκτέλεση του Sultans of Swing και επίσης, ο καλύτερος Strat ήχος από τον Mark Knopfler με κιθάρα... Pensa-Suhr!

Το θέμα που αρχίζει στο 6:42 είναι αυτό που το κάνει τόσο μα τόσο ξεχωριστό και η όλη αναμονή μέχρι το γνωστό θέμα-solo του φινάλε μοναδική.  :P

Η έκφραση του Mark στο 8:36 που δείχνει ότι γνωρίζει πως παίζει κάτι πανέμορφο αξίζει όσο χίλιες λέξεις  ;)

+1

Επίσης, η εκτέλεση του brothers in arms στο ίδιο live είναι η αγαπημένη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι απο τις αγαπημενες μου εκτελεσεις, προτιμω αλλες, αλλα οταν εχεις τον Clapton να παιζει ρυθμικη κιθαρα διπλα σου, you've achieved something  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου