Προς το περιεχόμενο

Cos_dr feat. elena nikandrou - "Skyfall" piano cover


cos_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειχα φτιάξει για τους paragas μια διασκευη σε πιανο του γνωστου skyfall που το θέλανε, το ακουσε μια φιλη μου τραγουδιστρια και ηθελε να εξασκηθει πανω του, της το εστειλα, μου εστειλε πισω τη φωνη,  κλπ κλπ...

 

 

 

καλα τα πηγε πιστευω, αν και στο τελος πολυ mariah carey η φαση, αλλα ενταξει και τι εγινε......

 

Αμα εχει κανενας να παρατηρησει κατι, ας το πει.

 

Παντως ειναι ωραιο κομματι για σκετο πιανο

 

ισως με μια αλλη τραγουδιστρια η εναν αλλο πιανιστα - cover boy, να αξιζει να γινει παραγωγη...

 

χαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχχα

 

Η Ελενα μου αρεσει  σαν τραγουδιστρια, το στυλ που εχει εμπειρια και εχει δουλεψει ειναι τα λαϊκα κυριως, πιστευω οτι και σε ποπ-ροκ στυλ αμα δουλεψει  με σοβαρους ανθρωπους, εχει μελλον.  ;D ;D

 

 

 

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο Κωστα. image.gif

 

Αμα εχει κανενας να παρατηρησει κατι, ας το πει.

Στο 1:46 η "πρασινια" ακουγεται εντονα. Αυτο διορθωνεται βεβαια, το κομματι φανταζομαι ειναι ακομη σε demo μορφη. Ξαναγραψτο με διαφορετικο ηχο πιανου, διαφορετικο πιανιστα, διαφορετικη ενορχηστρωση και διαφορετικη τραγουδιστρια, και ολα θα πανε καλα, θα δεις! :P ;D

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ακουσα και θα πω οτι η Ελενα ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΡΙΑ !!!!Την εχω γνωρισει μεσω του COS!!Eιναι μια εμπειρη πολυ καλη τραγουδιστρια με τεραστιο ρεπερτοριο (λαικα κυριως ) και επισης πολυ καλη στην εμφανιση .Αν ειχα δουλεια σοβαρη σε καποιο μαγαζι η Ελενα θα ηταν μεσα στις προτεραιοτητες μου!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο το κάβερ. Ωραία χροιά η τραγουδίστρια αλλά αν θέλει να αυτοσχεδιάσει πάνω σε αυτό το ύφος, χρειάζεται λίγη εξάσκηση (το λέω για το ending που της φεύγει ολίγον).

 

Η πρασινιά που αναφέρει ο waterfall, περνάει για μένα. Αυτό που μου άρεσε πολύ, είναι η "ξένη" στο 4:29-4:30.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο Κωστα. image.gif

Στο 1:46 η "πρασινια" ακουγεται εντονα. Αυτο διορθωνεται βεβαια, το κομματι φανταζομαι ειναι ακομη σε demo μορφη. Ξαναγραψτο με διαφορετικο ηχο πιανου, διαφορετικο πιανιστα, διαφορετικη ενορχηστρωση και διαφορετικη τραγουδιστρια, και ολα θα πανε καλα, θα δεις! :P ;D

 

ναι στο 1,46 μου εφυγε το δακτυλακι και πατησε τη διπλανη , δεν το θελα, αλλα το αφησα, θα το βγαλω (εγραφα απο vst και ειναι σε midi).

Ετσι ειναι οπως τα λες, θα τα αλλαξω όλα lol

 

Το ακουσα και θα πω οτι η Ελενα ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΡΙΑ !!!!Την εχω γνωρισει μεσω του COS!!Eιναι μια εμπειρη πολυ καλη τραγουδιστρια με τεραστιο ρεπερτοριο (λαικα κυριως ) και επισης πολυ καλη στην εμφανιση .Αν ειχα δουλεια σοβαρη σε καποιο μαγαζι η Ελενα θα ηταν μεσα στις προτεραιοτητες μου!!

 

Ετσι ειναι περικλη, αμα ακουσεις κατι οτι θελουν πεστης γιατι ψαχνεται.

 

Πολύ ωραίο το κάβερ. Ωραία χροιά η τραγουδίστρια αλλά αν θέλει να αυτοσχεδιάσει πάνω σε αυτό το ύφος, χρειάζεται λίγη εξάσκηση (το λέω για το ending που της φεύγει ολίγον).

 

Η πρασινιά που αναφέρει ο waterfall, περνάει για μένα. Αυτό που μου άρεσε πολύ, είναι η "ξένη" στο 4:29-4:30.

 

Ευχαριστω jazzjoker μου.

Ναι θελει εξασκηση.

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το cover είναι ωραιότατο και η χροιά της τραγουδίστριας μου άρεσε πολύ! Μπράβο σας! :)

 

Παρα πολυ ωραιο ειναι.

 

Eυχαριστώ σύντροφοι!!!!

Ιδιαιτερα η Ελενα θα χαρει που αρεσε στο στυλ η φωνη της παρολα τα προβληματακια, θα της το μεταβιβασω μαζι με τις παρατηρησεις.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδιαιτερα η Ελενα θα χαρει που αρεσε στο στυλ η φωνη της
+1 και από μένα Cos, πολύ ωραία και εκφραστική η φωνή της κοπέλας, όχι ότι το πιάνο πήγαινε πίσω! ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω ενός τεχνικού προβλήματος στο λάρτορ μου, δεν έχω ήχο να ακούσω τη τραγουδιάρα, αύριο θα ελέγξω λαίμαι 8)

 

Βεβαίως βεβαίως η νομική υπηρεσία της Παράγκα ρέκορντς εξετάζει ενδελεχώς αν η ηχουγράφησει του καλλιτέχνη Cos_dr  εμπίπτει εις την κατηγορία λογοκλοπής πονήματος που εγγράφηκε κατ'απολειστικότητα δι ημάς και όχι για να διαδίδεται αριστερά δεξιά ημιτελές .

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου