Προς το περιεχόμενο

Τοποθέτηση πεταλιού Wah


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά !!!! Έχω βάλει μπροστά στον ενισχυτή μου δύο πετάλια ...

το mxr custom badass '78 distortion , και το 535Q crybaby ...

 

Το "πρόβλημα" που έχω είναι το εξής ... το wah πετάλι μου το δημιουργεί .. καθώς για να "πάρω" τον ήχο  πρέπει να έχω το pedal στη μέση .. γιατί τέρμα πάνω ο ήχος είναι πολύ μουντός ,μάλλον εκει κλείνει, και τέρμα κάτω wah-ίζει. Υπάρχει τρόπος ώστε ο standar ήχος που παίρνω απο τον ενισχυτή να μην παραμορφώνεται λόγω του πεταλιού ? ( εκτός απο το να το βγάλω βεβαια !!!  ;D ;D ;D ;D)

 

Άμα το βάλω στο fx loop .. θα υπάρξει κάποια διαφορά νομίζετε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω καταλαβει ποιο ειναι το προβλημα. Μπορεις να γινεις περισσοτερο επεξηγηματικος?

:-\ :-\ :-\

 

ναι ....

πχ . παιζω στο καθαρο καναλι .. με το πεταλι μπροστα ο ηχος ειναι διαφορετικος απ'οτι χωρις αυτο ..ειναι καπως παραμορφωμενος. Δεν ειναι οπως το mxr που πατας το μπουτον και κλεινει ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάτα το μπροστά μέχρι να τερματίσει (προς τα εκεί που wah-ίζει) και πίεσε το λίγο ακόμα μέχρι να καταλάβεις οτι πατήθηκε το κουμπάκι που το κλείνει.

Μετά για το ενεργοποιήσεις πάλι, ξανακάνεις το ίδιο.

Στα wah το on/off είναι κάτω απο το πετάλι που πατάς και δε φαίνεται όπως στα mxr και στα υπόλοιπα πετάλια.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου