Προς το περιεχόμενο

Η 'Α'γενεια στο μεγαλειο της...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

 

Δεκτον και σεβαστον αυτο που λετε.

 

Αλλα ακομα δεν απαντατε συγκεκριμενα αλλα γενικευμενα:

 

1. γιατι αυτη την παραθεση πιο πανω δεν την ποσταρετε οποτε κανει καποιος thread στην ομαδα ονοματι ΑΓΟΡΑ που εχει να κανει με τις αγγελιες?

 

Η Αγορά

Απορίες, ερωτήματα, συζητήσεις για ότι αφορά την αγορά.

 

2. ακομα δεν εχω δει καποιον κανονα που να λεει οτι απαγορευοντε συγκεκριμενα μυνηματα και τροποι μυνηματων που μπορει να θεωρουντε ενοχλητικα.

 

2. Συμφωνείτε να μην αναρτήσετε: παραπλανητικά, δυσφημιστικά, ανακριβή μηνύματα ή με συκοφαντικό, υβριστικό, άσεμνο, πρόστυχο, χυδαίο, απεχθές, απειλητικό, με πορνογραφικό προσανατολισμό ή οποιοδήποτε άλλο περιεχόμενο που υπόκειται στην νομοθετική αρχή, καθώς και πολιτικού, θρησκευτικού, ή φυλετικού χαρακτήρα.

 

3. Δεν επιτρέπονται κάθε είδους προσωπικές επιθέσεις, προσβλητικά σχόλια, αγενή και εριστικά μεταξύ των μελών. Απαγορεύονται τα προκλητικά ποστ που χαρακτηρίζουν αρνητικά κάτι, κάποιον ή κάποιους αφού οδηγούν σε flame wars.

 

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πέρα απ' την εξυπνακίστικη ή αγενή συμπεριφορά κάποιου, νομίζω χρειάζεται μια ίσως πιο ψύχραιμη αντίδραση:

1. Η δημοσιοποίηση mail τρίτου χωρίς τη συναίνεσή του είναι foul, ό,τι κι αν αναφέρεται στη συζήτηση. Απλά και ξεκάθαρα. Δεν υπάρχει "μου έδωσε το δικαίωμα η συμπεριφορά του", πρόκειται για ιδιωτική συζήτηση, με ό,τι αυτό συνεπάγεται.

2. Ο νόμος της αγοράς είναι πολύ απλός και παγκόσμια αποδεκτός: ο πωλητής προσφέρει προς πώληση το αγαθό ή την υπηρεσία σε ό,τι τιμή γουστάρει. Ο αγοραστής είτε αποδέχεται είτε αντιπροτείνει, με ή χωρίς επιχειρήματα. Την αντιπρόταση είτε την αποδέχεται ο πωλητής είτε με τη σειρά του ανθ-αντιπροτείνει, και ούτω καφετζής, μέχρι τελικώς να επιτευχθεί ή όχι συμφωνία. Προς τι η επίκληση στην "αγορά" κλπ. κλπ. δεν μπορώ να καταλάβω. Την τιμή πώλησης την κανονίζει ο πωλητής, είναι κι αυτό πολύ απλό και ξεκάθαρο. Αν δε βρει ανταπόκριση, να το έχει να το χαίρεται και είμαστε όλοι καλά.

3. Δε συμμετέχω συχνά, αλλά παρακολουθώ καιρό συζητήσεις. Μου φαίνεται αφελής και αξιοπερίεργη η τάση ορισμένων προς τον πατερναλισμό σ' αυτά τα ζητήματα με τις αγοραπωλησίες. Οπότε επικροτώ το live & let live ως πολύ πιο ελευθέριο απ' το do unto others, γιατί το δεύτερο κάνει προβολή των γούστων μας ενώ το πρώτο είναι απολύτως ανεκτικό. Η διαφορά είναι τεράστια.

Καλή συνέχεια σε όλους και συγγνώμη για την κατάχρηση χώρου.

 

Ακριβώς αυτό. Case closed.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια ειναι η παραβαση σε προσωπικα δεδομενα?

 

Το μαιλ? Που μπορει να ειναι και 'ψευτικο'?

Ενα απο τα 2-3 προφιλ - μαιλ που εχουν αρκετοι εδω μεσα?

 

Οπως ειπα και πιο πανω ασχολουμε με πολλα φορουμ. Σε κανενα σχεδον δεν επιτρεπεται να βλεπεις το μαιλ καποιου αν ο ιδιος δεν το επιθυμει.

 

Εδω οταν θα στειλεις πμ σε καποιον - καποια αγγελια και πας μετα στα μυνηματα σου βλεπεις σε ποιον εστειλες την αγγελια και συναμα το μαιλ του.

 

Αρα δεν ειναι κατι κρυφο.... ωστε να το 'βγαζω εγω στην φορα' .

 

Δε θες να καταλάβεις. Δεν πειραζει.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Πραγματικα τι ισχυει?

 

Την μια μου λετε :

Οι αγγελίες ΔΕΝ είναι μέρος αυτού του φόρουμ.

 

Την αλλη μου κανετε παραθεση κανονησμους του φορουμ ενω στους κανονησμους των αγγελιων δεν λεει τιποτα τετοιο:

http://smart.noiz.gr/content.php?id=3

 

Τελικα ειναι η δεν ειναι μαζι αγγελιες και φορουμ αρα ισχυουν και οι ιδιοι κανονες?

 

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θες να καταλάβεις. Δεν πειραζει.  ;)

 

 

Τωρα μολις εκανα δεξι κλικ στο προφιλ σου και ενω εχεις κρυμμενο το mail σου , το μαιλ φαινεται πιο πανω στο MSN.

 

Αρα εγω το εβγαλα στην φορα???? Οποιος θελει ειναι εκει και το βλεπει... :)

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τωρα μολις εκανα δεξι κλικ στο προφιλ σου και ενω εχεις κρυμμενο το mail σου , το μαιλ φαινεται πιο πανω στο MSN.

 

Αρα εγω το εβγαλα στην φορα???? Οποιος θελει ειναι εκει και το βλεπει... :)

 

Η αποκάλυψη του περιεχόμενου του mail μαζι με τα στοιχεια του αποστολέα αποτελούν παραβίαση προσωπικών πληροφοριών είτε θες είτε οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αποκάλυψη του περιεχόμενου του mail μαζι με τα στοιχεια του αποστολέα αποτελούν παραβίαση προσωπικών πληροφοριών είτε θες είτε οχι.

 

Ναι σε μια εποχη που αμα στο FB σε λενε Γιωργο Καραμιτρογλουπιδη και βγω εγω να πω οτι σε λενε Γιωργο Καραμιτρογλουπιδη .... σε εξεθεσα ε?

 

Τι να πουν και αυτοι που στις αγγελιες τους βαζουν πραγματικο ονοματεπωνυμο.

 

 

Και σου ξαναλεω... σε ολες τις αγγελιες που υπαρχουν , σε ολες μπορει ο οποιοσδηποτε να δει ανα πασα ωρα και στιγμη το mail και το ονομα του καθε χρηστη.

 

Αρα αφου 'κατηγορεις' εμενα ... ειναι σαν να κατηγορεις και το ιδιο το φορουμ.

 

Σωστα?

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τι γίνεται στο fb δεν αφορά την παρούσα συζήτηση. Επίσης να γνωρίζεις ότι αν πχ η αστυνομία θέλει να ερευνήσει τα προσωπικά μηνύματα στο fb πρέπει να έχει ΕΝΤΑΛΜΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2. Ο νόμος της αγοράς είναι πολύ απλός και παγκόσμια αποδεκτός: ο πωλητής προσφέρει προς πώληση το αγαθό ή την υπηρεσία σε ό,τι τιμή γουστάρει. Ο αγοραστής είτε αποδέχεται είτε αντιπροτείνει, με ή χωρίς επιχειρήματα. Την αντιπρόταση είτε την αποδέχεται ο πωλητής είτε με τη σειρά του ανθ-αντιπροτείνει, και ούτω καφετζής, μέχρι τελικώς να επιτευχθεί ή όχι συμφωνία.

 

Αυτός είναι ο νόμος της αγοράς,απλά να τονίσω ότι στην περίπτωσή μας δεν έχουμε καν σχέση πωλητή-αγοραστή,

αλλά πωλητή-αυτόκλητου διορθωτή τιμής..

 

1. γιατι αυτη την παραθεση πιο πανω δεν την ποσταρετε οποτε κανει καποιος thread στην ομαδα ονοματι ΑΓΟΡΑ που εχει να κανει με τις αγγελιες?

 

Ειδικά ο yameth,έχει επισημάνει άπειρες φορές σε ανάλογα thread ότι άλλο αγγελίες και άλλο forum.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Αρα αφου 'κατηγορεις' εμενα ... ειναι σαν να κατηγορεις και το ιδιο το φορουμ.

 

Σωστα?

 

Σοβαρά τώρα?? Είναι συλλογισμός αυτος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου