Προς το περιεχόμενο

Το Cubase σταματάει όταν αλλάζω παράθυρο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, έχω θέμα με το Cubase. Μόλις μπώ σε άλλο παράθυρο σταματάει "να ακούει". Δηλαδή έχω φορτώσει κάποιο synth και παίζω στο Clavier. Αμα βάλω το Notepad για να βλέπω στίχους σταματάει να παίζει γιατι δεν είναι το κεντρικό παράθυρο. Τι μπορώ να κάνω? Στα Vista στο άλλο pc με το ιδιο Cubase 5 (κανονικά με κλειδι κλπ κλπ) δεν έχω πρόβλημα και στα windows 7 έχω θέμα. Καμία λύση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας στο Device Manager. Πατάς την κάρτα ήχου σου (εκεί που επιλέγεις τους drivers). Θα δεις ότι έχει μια επιλογή κάτω από την επιλογή των drivers που γράφει Release Asio Drivers in the Background. Το τσεκάρεις και μπορείς να παίζεις.

http://brokentempo.bandcamp.com/

www.brokentempo.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας στο Device Manager. Πατάς την κάρτα ήχου σου (εκεί που επιλέγεις τους drivers). Θα δεις ότι έχει μια επιλογή κάτω από την επιλογή των drivers που γράφει Release Asio Drivers in the Background. Το τσεκάρεις και μπορείς να παίζεις.

 

Πάω στο Device Manager αλλά στην κάρτα ήχου μου βγάζει 5. Motu Audio, Motu Audio MIDI for 64bit, Motu Audio Wave for 64 bit, Realtech Hidh definition και Ιntel Display Audio, Αλλα σε καμία δεν μου βγάζει Release Asio Drivers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου