Προς το περιεχόμενο

Λειτουργία λαπτοπ δίχως drivers gpu, γίνεται;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Ισως να δοκίμαζες να βάλεις αυτούς τους VGA drivers από εδώ:

 

 

http://www.clevo.com.tw/en/e-services/download/ftpOut.asp?Lmodel=M7xxS&ltype=9&submit=+GO

 

 

 

 

 

 

Τους έβαλα και αυτούς τους drivers και δεν έγινε τίποτα. Έπειτα έβαλα της nvidia και πάλι τα ίδια.

 

Σημειωτέον στο δικό μου pc με 9800gx2 από τότε που σταμάτησε η υποστήριξη xp από τη microsoft δεν αναβαθμίζει πλέον τους οδηγούς της κάρτας γραφικών και μου βγάζει error. Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με την υποστήριξη των xp αλλά το μόνο που μεταβλήθηκε πάνω στο pc μου είναι αυτό

 

Μεγαλύτερο fsb; Έχεις κοιτάξει μήπως είναι μεγαλύτερο το fsb από αυτό που υποστηρίζει η μητρική σου; Το bios το έχεις ελέγξει;

 

Δοκίμασες να βάλεις παλιότερες εκδόσεις οδηγών gpu;

 

Το πρόβλημα δεν οφείλεται στην μή υποστήριξη των xp καθώς το πρωτοανακάλυψα στα windows 7 στα οποία έτρεχα το λάπτοπ πάντα εκτός από τώρα που 1η φορά εγκατέστησα τα xp για να τρέχω τα μουσικά προγράμματα τα οποία είναι εποχής xp.

Η μητρική υποστηρίζει το FSB του επεξεργαστή, το εξέτασα το θέμα πρίν αγοράσω τον επεξεργαστή άρα δεν είναι αυτό το πρόβλημα. Αλλά το Bios δεν το έχω αναβαθμίσει, είναι η παλιά έκδοση. Έγραψα και πιό πρίν ότι έβαλα και παλιές εκδόσεις drivers και το πρόβλημα παραμένει με τις παλιές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά το Bios δεν το έχω αναβαθμίσει, είναι η παλιά έκδοση.

 

Γιά αναβαθμίσου και τα ξαναλέμε τότε. Μπορεί να είσαι τυχερός.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να και μια ωραία ιστορία για οσους εχουν αντιληψη και καταλαβαίνουν την αλληγορία.

 

ηταν μια φορα ενας κακός ανθρωπος γεμάτος αμαρτίες, εκλεβε, ληστευε, αδικούσε, ελεγέ ψέμματα και πέθανε. Πεθανε και πήγε στη σειρά για να κριθεί.

Οταν εφτασε η σειρά του, ενώπιος ενωπίω με το θεό, τους αρχαγγέλους και τον Αγιο Πέτρο, ηταν μπροστα του μια ζυγαρια. Ο ζυγός γεμιζε απο την μια με οτι κακο ειχε κάνει, απο την άλλη με ότι καλό ειχε κανει και αναλογα θα έπαιρνε το δρόμο για τον παράδεισο ή την κόλαση.

Αρχισε να λέει τα κακα που έκανε και η ζυγαρια ειχε πατώσει απο τη μεριά της κόλασης.

Τον ρωτά ο Αγιος Πέτρος. Τιποτα καλο δεν εχεις να μας πείς?

Και βγάζει ενα μαντήλι και λέει. Αυτο το μαντήλι εχει πανω του τα δάκρυα μου, που έκλαιγα οταν πέθανε η μανούλα μου. Τοτε η ζυγαρία έκλινε και πάτωσε απο τη μερια του παραδείσου.

 

Συνδεσε και αυτό

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=314025&catid=3

 

και κανε τα μαθηματικα.

 

Αμα καταλαβες τιποτα απο το ανωτέρω που ειναι καλό μαθημα για το πως πρεπει να κρινουμε τους ανθρώπους.

 

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχχαχααχαχαχαχ

 

Aκου χαζος, ο Ανθρωπος με τη Μοναδική Λάμψη.

 

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχ

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά το Bios δεν το έχω αναβαθμίσει, είναι η παλιά έκδοση. Έγραψα και πιό πρίν ότι έβαλα και παλιές εκδόσεις drivers και το πρόβλημα παραμένει με τις παλιές.

 

Δεν το πρόσεξα sorry.

 

Κάτι τελευταίο, κοίταξε τις ρυθμίσεις σου στο bios πριν κάνεις αναβάθμιση. Έχει κάποια επιλογή το fsb αν θυμάμαι καλά. Πέρα από αυτά εγώ προσωπικά. χωρίς να είμαι βέβαια τεχνικός, δεν τα πάω καλά με τις αναβαθμίσεις bios. Όσες φορές το έκανα δε μου βγήκε σε καλό.

 

Καλή τύχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το πρόσεξα sorry.

 

Κάτι τελευταίο, κοίταξε τις ρυθμίσεις σου στο bios πριν κάνεις αναβάθμιση. Έχει κάποια επιλογή το fsb αν θυμάμαι καλά. Πέρα από αυτά εγώ προσωπικά. χωρίς να είμαι βέβαια τεχνικός, δεν τα πάω καλά με τις αναβαθμίσεις bios. Όσες φορές το έκανα δε μου βγήκε σε καλό.

 

Καλή τύχη

 

Για αυτό δεν μπήκα στη διαδικασία να αναβαθμίσω το bios, επειδή υπάρχει περίπτωση να υπάρξουν άλλα προβλήματα και αφού μπορεί να δουλεύει δίχως την κάρτα γραφικών στο φούλ, δεν έχω κάποιο λόγο να πειραματιστώ. Προτιμώ να μην πάρω το ρίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου