Προς το περιεχόμενο

πεταλια WHA WHA


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φίλε μου εγώ έχω το signature του Dimebag Darrell (R.I.P. :( ) και μπορώ να σου πω ότι είναι πάρα πολύ καλό!! Έχει επιλογέα για να επιλέγεις μεταξύ 6-7 διαφορετικών τύπων wah, volume, tone, eq, έχει 2 inputs(μία ανά πλευρά), και it's built like a tank που λένε και οι Αμερικάνοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και it's built like a tank που λένε και οι Αμερικάνοι...

 

όντως έτσι φαίνεται!

 

 

Το bad horsie της morley το έχει παίξει κανείς?

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε εγώ έχω το κλασικό Cry Baby της Jim Dunlop!

http://www.jimdunlop.com/products/electronics/crybaby/products/gcb95f/index.html

Αν και λίγο απότομο πιστεύω ανεπιφύλακτα ότι μπορείς να το χρισημοποιήσεις παντού και πάντα!!!

:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χω το Bad Horsie, είναι ιδιαίτερο πετάλι [δεν έχει το κλασικό ήχο του Dunlop], αλλά εγώ δεν το αλλάζω με τίποτα. Αν θέλεις πετάλι που να συνδυάζει και κλασικό ήχο και μοντέρνα κατασκευή, αντί για το Bad Horsie σου προτείνω το GD-300 [George Dennis Wah].

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και δεν ειμαι φαν του wha, ουτε το πολυμεταχειριζομαι με εξαιρεση 1-2 τραγουδια, εχω ενα gcb95 της dunlop το οποιο το εχω κανει true bypass και του εχω αλλαξει καποιους resistors για να μη χανει σε ενταση το σημα οταν ειναι on.....δεν μπορω να πω οτι ειμαι κατενθουσιασμενος αλλα ουτως η αλλωστε τα wha δεν με ενθουσιαζουν γενικοτερα........

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και δεν ειμαι φαν του wha' date=' ουτε το πολυμεταχειριζομαι με εξαιρεση 1-2 τραγουδια, εχω ενα gcb95 της dunlop το οποιο το εχω κανει true bypass και του εχω αλλαξει καποιους resistors για να μη χανει σε ενταση το σημα οταν ειναι on.....δεν μπορω να πω οτι ειμαι κατενθουσιασμενος αλλα ουτως η αλλωστε τα wha δεν με ενθουσιαζουν γενικοτερα........[/quote']

 

Το σήμα σου άρχισε να εξασθενεί μετά τη μετατροπή που του έκανες σε true bypass ή στο έκανε και πριν?

Εμένα αντιθέτως (ειδικά όταν παίζω με drive) το σήμα ενισχύεται όταν ανοίγω το πετάλι.

 

Πάντως κι εγώ αν και σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος από το gcb95, σκέφτομαι να κάνω τις εξής μετατροπές:

1) True bypass διακόπτης

2) Προσθήκη LED για να ξέρω πότε είναι ON

3) Προσθήκη 2 extra ποτενσιομέτρων (ή trimmers) για να ελέγχω το συχνοτικό εύρος του πεταλιού και το αν θέλω να ακούγεται Wah ή Woh...:lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου