Προς το περιεχόμενο

Επιλογη λαμπατου για εξασκηση στο σπιτι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας, εχω εδω και αρκετα χρονια ενα marshall mg 15, και θελω να προχωρησω σε κατι πιο ποιοτητικο ηχητικα. Με ενδιαφερει ο μοντερνος μεταλ ηχος (lamb of god,scar symmetry etc) και σκεφτομαι να παρω κατι σε λαμπα combo η και οχι, γυρω στα 500 ευρω. Εχω βρει μερικα μοντελα οπως blackstar ht-5 metal, bugera 6262, orange tiny terror- micro terror etc. Θα ηθελα να μου προτεινεται τι πιστευεται οτι θα μου παρεχει το πιο δυνατο distortion σε αυτα τα λεφτα για να παιζω στο σπιτι, ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 104
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Προσωπικά αγαπημένος μεταλοενισχυτης για σπίτι (και όχι μόνο) είναι ο jca22h της jet city. Βγαίνει και σε combo αλλά δεν θυμάμαι με τι ονομασία. Φοβερά γκάζια, τέλειο definition ακόμα και με τέρμα γκάζι, χρήσιμο eq και loop.

Τον βάζω πιο ψηλά και από πολλά μεγαθήρια του χώρου...

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά αγαπημένος μεταλοενισχυτης για σπίτι (και όχι μόνο) είναι ο jca22h της jet city. Βγαίνει και σε combo αλλά δεν θυμάμαι με τι ονομασία. Φοβερά γκάζια, τέλειο definition ακόμα και με τέρμα γκάζι, χρήσιμο eq και loop.

Τον βάζω πιο ψηλά και από πολλά μεγαθήρια του χώρου...

.....και τσαμπα τιμη ε!!!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βαση παντα τα ακουσματα σου και στα πλαισια των combo ενισχυτων (αφου σκεφτεσαι και για bugera που ειναι κινεζικοι , γιατι να παρεις κλωνο ενισχυτη κινεζια και να μην παρεις τον καθεαυτου ενισχυτη σε κινεζια εστω?!?!) θα σου προτεινα αυτον :

 

http://www.thomann.de/gr/peavey_6505_plus_112_combo.htm

 

:)

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ ευχαριστω, να ρωτησω για οικιακη χρηση 1x12 or 2x12 cab?? γενικα παιζω σε μετριες  η χαμηλες εντασεις, οποτε φανταζομαι με 1χ12 ειμαι καλυμμενος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ ευχαριστω, να ρωτησω για οικιακη χρηση 1x12 or 2x12 cab?? γενικα παιζω σε μετριες  η χαμηλες εντασεις, οποτε φανταζομαι με 1χ12 ειμαι καλυμμενος

 

Οταν παιρνει combo δεν εχει επιλογες καμπινας. Αν σου αρεσει καποιος combo σαν specs η σαν ηχος απλα τον παιρνεις ειτε ερχεται με 1 ειτε ερχεται με 2 ηχεια.

 

Οι Bugera και ο Peavey βγαινουν με 2 ηχεια. Ναι με ενα εντος σπιτιου εισαι καλυμμενος , αλλα και τα 2 δεν ειναι υπερβολη.... μην νομιζεις.

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φέρνει κανείς τους Peavey στην Αθήνα;;

 

Με βαση το skroutz :P , peavey εφερνε ο adagio , αλλα μου ειχε πει οτι καποιο προβλημα εχουν οι αποθηκες της Peavey και κτλ κτλ , οποτε αν θα εφερνε απο οκτωμβρη πλευρα...

 

Κοινως ΠΑΡΕ απο Thomann/Musicstore .

 

Ο ελληνας αντιπροσωπος ΔΕΝ υπαρχει πια!!!

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά αγαπημένος μεταλοενισχυτης για σπίτι (και όχι μόνο) είναι ο jca22h της jet city. Βγαίνει και σε combo αλλά δεν θυμάμαι με τι ονομασία. Φοβερά γκάζια, τέλειο definition ακόμα και με τέρμα γκάζι, χρήσιμο eq και loop.

Τον βάζω πιο ψηλά και από πολλά μεγαθήρια του χώρου...

φαινεται καλος σαν ενισχυτης,ομως καπου ειδα οτι τα καθαρα του βρομιζουν λιγο... δηλαδη δεν μπορεις να εχεις clean sound εντελως παρ' οτι εχει clean channel.ισχυει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εντάσεις σπιτιού βγάζει μια χαρά καθαρά. Αν θες καθαρά σε εΝτάσεις ντράμμερ θα πρέπει να αλλάξεις μια προενισχητρια με 12at7...Στο σπίτι ξαναλέω παίζει μια χαρά καθαρά ;D

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου