Προς το περιεχόμενο

Επιλογη λαμπατου για εξασκηση στο σπιτι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχουν τόσο μεγάλη διαφορά σε αυτά που αναφέρεις παίζοντας μέσα απο την ίδια καμπίνα?? ??? ??? ???

 

ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 104
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ενα συγκριτικο που βρηκα μολις τωρα :

 

Peavey 6505 (απλος) head vs Peavey 6505+ combo

ναι ναι , Απλά εδώ το παλικάρι έχει ρίξει και σκριμερ και eq στην λούπα. Έτσι κάτι γίνεται . Αλλά και πάλι... 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε dark oblivion δεν επιδιώκω καμία ευθεία αντιπαράθεση και τα τσακρα μου είναι πολύ θετικά ;D

Χαίρομαι που στον 6505+ βρήκες τον ενισχυτή των ονείρων σου. Ωστόσο ο ενθουσιασμός σου υπερέχει της λογικής. Δεν ήταν, ούτε είναι,ούτε θα είναι ο καλύτερος ενισχυτής όλων ποτέ. Για σένα μπορεί να είναι ιδανικός αλλά όχι για όλους. Είναι θέμα γούστου καθαρά και το οτι καποιοι ιδιοκτήτες δεν τον πουλάνε Δεν σημαίνει ότι είναι φοβερός όπως το ότι κάποιοι τον πουλάνε Δεν τον κάνει μάπα( μτχ δεν τον βρήκες και συ?)

 

Επίσης το παράδειγμα με το iPhone είναι διπλα ατυχές. Και το original στην Κίνα φτιάχνεται Από κινεζική εταιρεία και κινέζους εργάτες, οπότε οι οποίες διάφορες υπάρχουν δεν έχουν να κάνουν με τη χώρα κατασκευής

 

Τα 50 watt είναι υπερβολή για πρόβα όπως ακόμα και τα 20. Φίλος παίζει με 5 watt δίπλα σε φασαριοζο ντράμερ χωρίς πρόβλημα έντασης. Ο λόγος? Τα watt δεν παίζουν τόσο μεγάλο ρόλο όσο τα db ευαισθησίας που έχουν τα ηχεία. Κοινώς τον πρώτο λόγο στην ένταση τον έχουν τα ηχεία και όχι τα watt του ενισχυτή.

 

Το θέμα είναι ότι όλα αυτά ποσώς ενδιαφέρουν το φίλο μας που θέλει ένα μεταλοενισχυτη για το σπίτι.

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι που στον 6505+ βρήκες τον ενισχυτή των ονείρων σου. Ωστόσο ο ενθουσιασμός σου υπερέχει της λογικής. Δεν ήταν, ούτε είναι,ούτε θα είναι ο καλύτερος ενισχυτής όλων ποτέ. Για σένα μπορεί να είναι ιδανικός αλλά όχι για όλους. Είναι θέμα γούστου καθαρά

 

Εγω μιλησα για προσωπικο γουστο , που τυχαινει να ειναι το ιδιο με τον φιλο - ενδιαφερομενο του thread και με οσων εχουν τον ιδιο ενισχυτη. Ακουμε και οι δυο Lamb of god , συνεχιζω για μενα ... at the gates , the haunted , in flames , amon amarth . Ολοι αυτοι με τι εχουν παιξει / γραψει??? (οι LOG ειναι με mesa ,Οκ).

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς Dark Oblivion. Moυ θυμίζεις μικρό παιδάκι που προσπαθεί να δείξει σε όλους ότι το δικό του παιχνίδι είναι το καλύτερο. Σε κάθε απάντηση που δίνεις μπαίνει η λογική ότι ο Peavey είναι ο καλύτερος ενισχυτής. Καταλαμβαίνουμε τη χαρά και τον ενθουσιασμό σου αλλά stay calm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς Dark Oblivion. Moυ θυμίζεις μικρό παιδάκι που προσπαθεί να δείξει σε όλους ότι το δικό του παιχνίδι είναι το καλύτερο. Σε κάθε απάντηση που δίνεις μπαίνει η λογική ότι ο Peavey είναι ο καλύτερος ενισχυτής. Καταλαμβαίνουμε τη χαρά και τον ενθουσιασμό σου αλλά stay calm

 

Για να το λες.... ειδικα μεσα απο εναν απροσωπο τροπο επικοινωνιας.

 

Αλλα για να ειμαι δικαιος : δεν ειναι μονο o Peavey ο καλυτερος ενισχυτης. :)

Ειναι και ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΟΙ. ΑΛΛΑ αν 'τα σκασει' ο φιλος που θελει να παιζει Lamb of God οπως ειπε.... και δεν του αρεσει ο ηχος του ... η ευθυνη δικη σου.  ;D ;D ;D ;D

 

ΥΓ : για μενα ειναι το καλυτερο παιχνιδι που ειχα μεσα απο πολλα παιχνιδια που αλλαξα τα τελευταια δυο χρονια. Δεν αποσκοπω στο να δειχνω οτι το παιχνιδι μου ειναι το καλυτερο , οταν δεν προσπαθω να πεισω τον ενδιαφερομενο να παρει ενα σαν το δικο μου ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΕΦΑΛΗ. ΣΩΣΤΑ??? Ισα ισα που του προτεινα να παρει ενα παραπλησιο σε πιο φθηνη εκδοση απλα και μονο για να πετυχει τον ηχο του συγκροτηματος που θελει. Αν ελεγε εξαρχης για αλλα γκρουπ η εδειχνε εντονο ενδιαφερον για τα ΚΑΘΑΡΑ , δεν θα σχολιαζα καν.... :)

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να το λες.... ειδικα μεσα απο εναν απροσωπο τροπο επικοινωνιας.

 

Αλλα για να ειμαι δικαιος : δεν ειναι μονο o Peavey ο καλυτερος ενισχυτης. :)

Ειναι και ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΟΙ. ΑΛΛΑ αν 'τα σκασει' ο φιλος που θελει να παιζει Lamb of God οπως ειπε.... και δεν του αρεσει ο ηχος του ... η ευθυνη δικη σου.  ;D ;D ;D ;D

 

;DΞέχασες τους τεράστιους Machine Head. Kαι αυτοί με Peavey παίζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;DΞέχασες τους τεράστιους Machine Head. Kαι αυτοί με Peavey παίζουν

 

Αμα τους ανεφερε ο ενδιαφερομενος στα ακουσματα του , δεν θα τους ξεχνουσα!!! :P :P

 

Περιεργο παντως , γιατι εχω φιλο που ειναι 'μεχρι το κοκκαλο' Machine Head και ομως παιζει με κεφαλι ENGL . :P

'Αληθεια???'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου