Προς το περιεχόμενο

Tone Tips από κο. Bonamassa ...τελικά δεν κάνουν τα ράσα τον παπά!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους...!!!

Απλά έτυχε να δώ αυτό το video και θεώρησα πως καλό θα ήταν να το μοιραστώ μαζί σας...!!!!

Μήπως θα πρέπει να αναθεωρήσουμε το θέμα του ''searching for the perfect tone'' και του GASing μπουτικοπεταλιών???!!!!

Πρώτα βάζω τον εαυτό μου μέσα... ;D ;D 8) 8)!!!!

 

Υ.Γ. Εεεεε θα μου πεις Bonamassa είναι αυτός...!!!!!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 90
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πέρα από ότι είναι ο Bonamassa με τα δάχτυλά του :o ;D, τον ενισχυτή τον είδες ποιός ήταν...; Άααα, μην ξεχάσω και την "παλιογκίμπσον" στα χέρια του!  ;D  Πέρα απ' την πλάκα πάντως έχεις δίκιο στα περί αναθεώρησης ;).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

XAXAXAXA...!!!!!Ναι όντως ΜΑΝ ήθελα να το γράψω αλλά ξεχάστηκα!!!Το πακετάκι Bonamassa-Gibson-Fender (αν δεν με γελάνε τα μάτια μου) είναι αρκετό!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να ομολογησω οτι ο καθαρος COUNTRY twang ηχος που εβγαλε με LP με ψαρωσε ασχημα.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή πιστεύετε ότι αν του βάλεις στα χέρια μια squier (μακριά από μας φτου φτου) και τον συνδέσεις με ένα φτηνό tranzistorατο δε θα βρει άκρη;

 

Πέραν τούτου πάντως όντως οι φτηνότερες κιθάρες (και όχι μόνο) έχουν πολλά νεκρά σημεία στη διαδρομή των knobs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή πιστεύετε ότι αν του βάλεις στα χέρια μια squier (μακριά από μας φτου φτου) και τον συνδέσεις με ένα φτηνό tranzistorατο δε θα βρει άκρη;

 

Πέραν τούτου πάντως όντως οι φτηνότερες κιθάρες (και όχι μόνο) έχουν πολλά νεκρά σημεία στη διαδρομή των knobs.

 

Yes indeed...!!!!Αλλά όπως και να χει θα την βρει την άκρη του...!!!!!

 

Πρεπει να ομολογησω οτι ο καθαρος COUNTRY twang ηχος που εβγαλε με LP με ψαρωσε ασχημα.... ;D

 

Εμένα να δεις...!!!!!!Γενικά με ψάρωσε όλο το video!!!!:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οφείλω να ομολογήσω πως από τότε που πήρα μονοκάναλο ενισχυτή παίζω περισσότερο με τα knobs και είναι σαν ανακάλυψα τον τροχό...!!!!

 

Υ.Γ.Και από τότε που έκοψα το full METAL....!!!! ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου