Προς το περιεχόμενο

Για riffαρισμα διχως αυριο .... daw programms ή drum machine???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λεπτομέρειες σε πμ.

Γιατι "λεπτομέρειες σε πμ"? Ειναι κρατικο μυστικο και δεν μπορεις να γραψεις εδω περισσοτερα? reading2.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Εννοειται οτι οι software λυσεις ειναι αξιολογες αλλα οχι 100% παντα αξιοπιστες. Καποια στιγμη θα κρασαρει η καρτα ηχου ή δεν θα την βλεπει. Καποια στιγμη θα κρασαρει το ιδιο το προγραμμα ή τα windows. Καποια στιγμη θα χρειαζεται φορματ το Pc οποτε εχει μενεις χωρις software. Ασε κιολας που πρεπει καθε φορα να ανοιγεις οθονη , pc , καρτες ηχου...κτλ κτλ. Ενω θεωρητικα σε ενα drum machine ανοιγεις monitors και μηχανακι και εφυγες...

 

 

 

Η αληθεια ειναι οτι ειχα ακριβως τις ιδιες φοβιες,μεχρι τη στιγμη που ενας φιλος (να ειναι καλα) μου προτεινε και πηρα ενα μεταχειρισμενο macbook.

 

Απο κει και περα παντως ειναι τοσο πολλες και καλες οι επιλογες σε software (που εχουν ηδη προταθει) που προσωπικα δεν θα σκεφτομουν καποιο hardware μηχανημα.

Το μονο μηχανηματακι που θεωρω πολυ χρησιμο για να δοκιμασει κανεις γρηγορα και ευκολα το πως ακουγεται καποιο ριφ που "χτιζει",ειναι ενα looper (πχ εγω εχω ενα rc3 που εχει και καποια βασικα drum patterns,υπαρχουν και καλυτερα) ωστε να μην μπλεκεις με οθονες-ποντικια κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Εγώ πάντως σε κάτι τέτοιες καταστάσεις, του στυλ βάλε μια λούπα να τελειώνουμε  ;D την έχω καταβρεί με το κινητό, υπάρχουν πολλές δωρεάν λύσεις, και απλά drums, και με κύκλους ακκόρντων, ντάξει δεν είναι και spectrasonics αλλά για ένα τζαμαρισματάκι είναι μια χαρά, έχωπετάξει μέσα και τα μπακιτράκια που γουστάρω και τελείωσε, μια χαρά  8) :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι "λεπτομέρειες σε πμ"? Ειναι κρατικο μυστικο και δεν μπορεις να γραψεις εδω περισσοτερα? reading2.gif

 

 

δεν είναι δωρεάν το πρόγραμμα με την έκδοση realtracks...... :-*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου