Προς το περιεχόμενο

Guitar amp controller


sgian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω έχω το GT-8 το οποίο κάνει αυτά που θες και ελεγχει και το κανάλι του ενισχυτή και κανει 400 ευρω. Βεβαια είναι παρόμοιο με το GT6 οπότε δεν θα σου αρέσει μάλλον.

 

Αν απενεργοποιήσεις τα amp simulation είναι καθαρα time effects. Βεβαια δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά με λαμπάτο σε 4-cable συνδεση αλλα εχω διαβάσει για πολλούς που το χρησιμοποιούν έτσι και είναι ευχαριστημένοι.

 

Το εχω χρησιμοποιήσει μπροστά απο ενισχυτή για τα εφφε χωρίς τα amp sims.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα ότι για midi controller παίζει και το Nobels MF2 με μικρή διαφορά χρημάτων και 4 relay switches (δεν ξέρω αν είναι στέρεο). Τί λέει το έχει κανένας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου προτεινω ανεπιφυλακτα το g major το οποιο εχει επισησ και relay switch και μπορεις μεσω του να αλαζεις ηχους στον ενισχυτη(αν δεν θελεις να το κανεις αποι την πεταλιερα.επισης απο τη fcb 1010 εμεινα αρκετα ικανοποιημενος.(οταν επιτελους καταλαβα πως προγραματιζεται).οσον αφορς την ποιοτητα των εφε του g major,δεν τιθεται καν θεμα συγκρισης με v amp kai gt6.προσωπικα μου αρεσει παρα πολυ το delay του και το chorus.το μονο που με απογοητευσε εναι οτι εχει μεσα στην παραμετρο pitch.οσον αφορα στο αν αλοιωνει τον ηχο της λαμπας, η tc ισχυριζεται πως δεν τον αλοιωνει καθολου 8O αυτο ομως πρακτικα ειναι αδυνατον.απο τη δικη μου εμπειρια υπαρχει μια μικρη αλοιωση (αναλογα το εφε που χρησιμοποιεις) αλα ειναι ανεπαισθητη και σε καμια περιπτωση δεν θα σε ενοχλησει (εκτος απο οτι αφορα την παραμετρο pitch)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το g major οντως ειναι πολυ καλο

Βεβαια ουτε αυτο μπορεις να το σπασεις pre και post

Και ειναι λιγο ''ανορθοδοξο το comp,το wah και το pitch σαν post fx

 

To pitch ''folder'' ειναι αρκετα καλα στο g major αρκει να τα βαλεις σαν pre fx

Και συγκριτικα με το gt-8 (οσον αφορα το Pitch παντα) ειναι καλυτερο

 

Παντως εγω θα σου προτινα gt-8 για χαρην ευχρηστιας που εχει κ amp control και pre-post fx

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου