Προς το περιεχόμενο

"30 χρόνια μπάρμπας" project


meet-sos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Άλλοι είναι 40 χρόνια έφηβοι, εγώ είμαι... 30 χρόνια μπάρμπας!

 

Νέο project, το οποίο ανεβαίνει σταδιάκα και βρίσκεται πλέον στα μισά του (τα υπόλοιπα κομμάτια από Σεπτεμβρη). Μπορείτε να ακούσετε τα κομμάτια από την παρακάτω playlist.

 

 

To μουσικό ύφους του project είναι απ'ολα με τζατζίκι... δηλαδή rock, funk κλπ με Ελληνικό στοιχείο (τζατζίκι) όπως λαϊκό, ρεμπέτικο, δημοτικό.

 

barbas.jpg

www.meet-sos.gr

www.castellano.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω-ακούω μια στροφή (εν συγκρίσει με τα παλιά σου) προς το εμπορικότερο ή κάνω λάθος; Πάντως, εν αντιθέση με αυτά που θα πουν οι άλλοι(φαντάζομαι ::)), νομίζω ότι μια χαρά το λαλάς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω-ακούω μια στροφή (εν συγκρίσει με τα παλιά σου) προς το εμπορικότερο ή κάνω λάθος; Πάντως, εν αντιθέση με αυτά που θα πουν οι άλλοι(φαντάζομαι ::)), νομίζω ότι μια χαρά το λαλάς!

 

Εμπορικότερο, τι εννοείς;

Mainstream ή πιο εύκολο για το αυτί γενικά;

 

www.meet-sos.gr

www.castellano.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Both! πάντα εν συγκρίσει με τα παλιά σου!

Ντάξει, ήθελα να βγάλω κάτι χωρίς πάρα πολλά χλαμπατσίμπαλα, χωρίς ακραίους πειραματισμούς με beat, rap, κλαρίνα, ζουρνάδες κλπ. Κάτι πιο νορμάλ, ας πούμε, από αυτά που κάνω συνήθως. Ελπίζω να μην καταλήξει και τόσο Mainstream στο τέλος.

www.meet-sos.gr

www.castellano.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε, δεν το άκουσα το πόνημά σου, αλλά μπορώ ότι επικοινωνιακά το έχεις χάσει το ζήτημα, με όλο αυτό το στυλιζάρισμα και το απευθύνεσθαι σε κάθε λογής λαϊκισμό : από τη φωτό στο άβαταρ, μέχρι τον υπαινιγμό ότι ελληνικό στοιχείο = τζατζίκι, τα πάντα φωνάζουν ότι έχεις επιθεωρησιακή διάθεση. Σαν ακροατής (μεσήλικας, βέβαια) δεν αισθάνομαι ότι μπορεί να με αφορούν όλα αυτά, κυρίως επειδή έχω έλθει σε επαφή με πάμπολες ενσαρκώσεις τους στο παρελθόν.

 

Βέβαια, αντιλαμβάνομαι ότι ίσως σε αυτό ακριβώς στοχεύεις, αλλά ποτέ δεν είναι αργά για να αναρρωτηθεί κάποιος αν το κοινό χρειάζεται ακόμη έναν χιουμορίστα-κριτή της καθημερινότητάς του και των εθνικών του καταβολών.

 

Φιλικά.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+ κατιτίς στον wow.

Γι’ αυτό μήτσος θα γράφεις από δω και μπρος υπερασπιζόμενος πράγματα που είναι σωστά κι ωραία. Πειθήνια θα αφήσεις κατά μέρος την λαϊκιστική προτροπή σε σκέψεις αντί-γενικώς και θα λουφάξεις στην κουλτούρα της ποπ. Θα γράφεις π.χ. για γκόμενες που σε πλήγωσαν και για αυτές πάλι μετρημένα. Αυτό που κάνεις το έχουμε ξανακούσει.

Να συμπληρώσω ότι ούτε εγώ άκουσα τα τραγούδια σου. Απλά λέω. Καταλαβαίνεις ε;

Επίσης. Ξυρίσου.

 

 

 

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επέστρεψα στο θέμα δύο ημέρες μετά, έχοντας γίνει ο κακός χαμός στο μεταξύ, και έμαθα τα εξής πράγματα:

 

- πρώτα διαλέγουμε target group και μετά προσαρμόζουμε το μουσικό μας προφίλ

- είμαι κνίτης, ίσως και τροτσκιστής

- ανοίγουμε θέμα στο φόρουμ για να μαλώνουν τα μέλη για άσχετα πράγματα

 

Παρακαλώ κάποιος διαχειριστής να κλειδώσει το θέμα, το συντομότερο δυνατόν, δεν υπάρχει νόημα.

 

 

www.meet-sos.gr

www.castellano.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επέστρεψα στο θέμα δύο ημέρες μετά, έχοντας γίνει ο κακός χαμός στο μεταξύ.

 

Λυπάμαι για το ότι η γνώμη μου δημιούργησε αυτή τη φασαρία. Όπως και αν έχει, θα μπορούσες απλά να απαντήσεις στην διαφωνία μου, αντί να προσπαθείς να την απαξιώσεις με αποφθέγματα όπως τα κάτωθι.

 

- πρώτα διαλέγουμε target group και μετά προσαρμόζουμε το μουσικό μας προφίλ

 

Δεν υτπάρχει κανείς που να ασκεί καλλιτεχνική δραστηριότητα δίχως να έχει υπ'όψιν του κάποιο υποψήφιο κοινό. Αποκλείεται εσύ να είσαι ο πρώτος.

 

- είμαι κνίτης, ίσως και τροτσκιστής

 

Είχα την εντύπωση ότι το ένα αποκλείει το άλλο, όμως εσύ προκάλεσες αυτό τον προβολέα πάνω σου.

 

- ανοίγουμε θέμα στο φόρουμ για να μαλώνουν τα μέλη για άσχετα πράγματα

 

Ο τρόπος που επικοινωνείς το υλικό σου (σε 'μας, στη συγκεκριμένη περίπτωση), δεν είναι "άσχετα πράγματα"

 

Παρακαλώ κάποιος διαχειριστής να κλειδώσει το θέμα, το συντομότερο δυνατόν, δεν υπάρχει νόημα.

 

Όσον αφορά εμέ, έχει νόημα διότι μαζί με αυτά που σβήστηκαν, σβήστηκε και η διαβεβαίωσή μου ότι τελικά άκουσα όντως το υλικό σου. Επειδή (ο atreu73) έγινε μία προσπάθεια να διατυπωθεί η πεποίθηση ότι είναι άκυρη η προσέγγισή μου ενόσω δεν έχω ακούσει το υλικό, ας γνωρίζει ο αναγνώστης ότι απλά δεν ισχύει.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Και γω τα ακουσα ,και περιμενα τα φανκ ,και ροκ στοιχεια που μονο σε ενα κομματι υπηρχαν.Απο την περιγραφη το περιμενα πιο αστειο ας πουμε και πιο πειραματικο.ΔΕν ηταν και δεν μου πολυαρεσε .Αλλα το παληκαρι εχει δικιο.Ανεβασε 4 τραγουδια ,νταξει λες την γνωμη σου αν σου αρεσαν ή οχι.Αυτο φτανει.Οχι να σχολουμαστε με τριχες και μουσια.ΜΟυ θυμησε το θρεντ με το μαλια ,μπασιατσα και τους κυριλεδες τζαζιστες.Μαλακια να κρινουμε ενα μουσικο προιον ετσι.

  Αλλα οντως το πουλησε λαθος και γω απο την περιγραφη αλλα περιμενα.Παντως σιγουρα υπαρχει κοινο για το ειδος.Εγω παντως δεν ανηκω σε αυτο.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου