Προς το περιεχόμενο

Αγορα mesa dual rectifier απο Ευρωπη...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα...οπως λεει και ο τιτλος του θεματος αναζητω τον εν λογω ενισχυτη καινουριο/μεταχειρισμενο ετσι ωστε να μην εχω θεματα με την τροφοδοσια να ειναι δηλαδη ετοιμος να παιζει στα 220v χωρις step down transformer και variac...αλλα φυσικα και να γλυτωσω τεραστια ποσα σε μεταφορικα και τελωνειο. Aν καποιος εχει να προτεινει λυσεις και σαιτ απο ευρωπη καλοδεχουμενο.Ευχαριστω εκ των προτερων για τον χρονο σας.

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Μια επιλογή θα μπορούσε να είναι αυτή.

 

http://www.thomann.de/gr/mesa_boogie_dual_rectifier.htm?sid=7a9cdea19e403004882b89734a4eea82

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σε καινουριο σιγουρα ειναι η πρωτη επιλογη.Σε μεταχειρισμενο ομως?

 

http://www.ebay.co.uk/itm/mesa-boogie-dual-rectifier-100w-2x12-closed-back-cab-Will-P-ex-For-Vox-Ac30-/161392972869?pt=UK_MusicalInstr_Amplifiers_RL&hash=item2593c55445

 

Είναι ο μόνος που υπάρχει στο Ευρωπαϊκό ebay και δεν τον πουλάει Αμερικανός.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Collection in person...wont send  :)

 

Ωπ ναι.Κρίμα γιατί ήταν ωραία τιμή!Πώς και πας για αυτόν τον ενισχυτή; :)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσει το ηχοχρωμα...το "γρεζι" να το πω ετσι που εχουν οι ρεκτιφιε στο drive.Ειχα αποφασισει να παω για τον bugera trirec καινουριο αλλα αν μπορω με λιγα παραπανω να εχω ρστω και μεταχειρισμενο το real thing τοτε why not?

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα...οπως λεει και ο τιτλος του θεματος αναζητω τον εν λογω ενισχυτη καινουριο/μεταχειρισμενο ετσι ωστε να μην εχω θεματα με την τροφοδοσια να ειναι δηλαδη ετοιμος να παιζει στα 220v χωρις step down transformer και variac...αλλα φυσικα και να γλυτωσω τεραστια ποσα σε μεταφορικα και τελωνειο. Aν καποιος εχει να προτεινει λυσεις και σαιτ απο ευρωπη καλοδεχουμενο.Ευχαριστω εκ των προτερων για τον χρονο σας.

Κατα καιρους παιζουνε πολλα dual στο νοιζ στις αγγελιες.

Εγω ειχα παρει εναν αλλα τον εδωσα σε φιλο,δεν μου εκανε.

Παιζει ενα triple εαν σε ενδιαφερει...τσεκ στις αγγελιες.

Το παλικαρι ειναι απο Κυπρο.

http://smart.noiz.gr/details.php?id=163886

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εχω δει τη συγκεκριμενη αγγελια εδω και πολυ καιρο αλλα θεωρω τον τριπλ και τα 150 βατ του υπερβολικα για μενα.ψαχνω συγκεκριμενα τον mesa dual rectifier blackd out με τη μαυρη γρυλια και  diamond plate αλλα αν βρω εναν standard σε καλη τιμη τις κανω και μετα αυτες τις αλλαγες.τι ακριβως δεν σου αρεσε? Δεν σε καλυψε ο ηχος η και κατι αλλο.(εμενα πχ με χαλαει που δεν εχει reverb)...  Α και παντα μιλαω για την δευτερη εκδοση που κυκλοφορησε το 2012...η παλια νομιζω λεγοταν "solo"

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εχω δει τη συγκεκριμενη αγγελια εδω και πολυ καιρο αλλα θεωρω τον τριπλ και τα 150 βατ του υπερβολικα για μενα.ψαχνω συγκεκριμενα τον mesa dual rectifier blackd out με τη μαυρη γρυλια και  diamond plate αλλα αν βρω εναν standard σε καλη τιμη τις κανω και μετα αυτες τις αλλαγες.τι ακριβως δεν σου αρεσε? Δεν σε καλυψε ο ηχος η και κατι αλλο.(εμενα πχ με χαλαει που δεν εχει reverb)...  Α και παντα μιλαω για την δευτερη εκδοση που κυκλοφορησε το 2012...η παλια νομιζω λεγοταν "solo"

Εγω την εκδοση solo ειχα.

Αναλογα το τι θελεις να παξεις επιλεγεις και τον ενισχυτη.

Για παραδειγμα εαν παιζεις rock heavy ,alternative ,stoner ειναι τελειος.Δεν κανει για αλλα πραγματα.Οπως γρηγορα riffs και brakes.Σου το λεω επειδη εγω ειμαι της ακραιας σκηνης.

Το καθαρο του ειναι μετριο,σε σχεση με τον (boogie)f-100 που εσπερνε.Και αυτος εφυγε μακρυα!!!Η λουπα δεν....οπως ολα φυσικα τα boogie.Tα καναλια drive γαμανε εαν ξερεις να τα δουλευεις σωστα.Γενικα εχει ενα γρεζο που εμενα προσωπικα δεν μου αρεσει.Θεμα γουστου ειναι.Αλλα γενικα ο ενισχυτης ειναι κτηνος απο θεμα δυναμης, "σκασιματος" νοτας και headroom.Παιξε με καποιον dual πριν αγορασεις..εγω το ειχα παρει 1500 ευρω μεταχειρισμενο και το εδωσε σε 6 μηνες σε φιλο.Το καλο ειναι οτι εχει μεταπωληση!!!

Α!!!!ειναι πανεμορφο,δεν υπαρχει πιο ωραιο head απο κοντα.

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου