Προς το περιεχόμενο

The Police Live at Beat Club 1978


Astroman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπέθεσα ότι είναι του Summers επειδή είναι πανομοιότυπο με αυτό του message in a bottle.

Εκτός αν είναι κι αυτό του Sting.    ;D

 

Ένα πράγμα είναι σίγουρο.

Αν κάποιος απο τους τρείς ήταν διαφορετικός, ο ήχος των Police δεν θα ήταν αυτό που ξέρουμε όλοι.

Κι εγω το ιδιο νομιζα. To message παντως ειναι δικο του ριφ, εδω εξηγει πως το εγραψε
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 86
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

Τι γιατί; Γιατί όχι; Το ότι κάποιος βγάζει χρήματα χωρίς να παράγει τίποτα και χωρίς να ρισκάρει τίποτα θα έπρεπε σε όλους να φαίνεται περίεργο.

 

μεγάλη κουβέντα, όσο πιο απλά (με τον σωστό τρόπο δηλαδή) μπορεί να ειπωθεί...

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά τώρα, χωρίς κίνητρα απλά θα σταματήσει η (επαγγελματική ) παραγωγή μουσικής. Το αν η ποιότητα αυτής της μουσικής είναι αυτή που είναι, σε αυτό δε φταίει κανένα σύστημα παρά μόνο το επίπεδο του κόσμου. Οι περισσότεροι επαγγελματίες είναι μουσικάρες, και αν ο κόσμος ήθελε καλή μουσική θα ήταν ικανοί να τη δώσουν, και μη σου πω και πιο ευτυχισμένοι. Ο "λαός ο καημένος"επιμένει να κυλιέται στο βούρκο, και μην ελπίζεις να αλλάξει αυτό, όποιος επιχείρησε κάτι τέτοιο το μετάνιωσε πικρά, άρον άρον κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια αφήστε τον Sting και τους ομοίους του (αυτοί δηλαδή που το αξίζουν) να κόβουν 2 πισίνες την ημέρα. Το πρόβλημα είναι το αυτό που είπε ο Manosx, ότι δηλαδή κόβει πισίνες και η κυρία Γκακά ,o Justin Mpafolake οι σκυλάδες (και με την φοροδιαφυγή) κλπ. Για αυτό φταίει η μουσική παιδεία που δεν υπάρχει και που πολλοί νέοι δεν ψάχνουν λίγο απο ιστορία μουσικής (κλασσική, blues, παραδοσιακη κλπ (δεν ξαναβάζω κλπ :)) και ακούνε ότι είναι μοδάτο και σρεντένιο 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι γιατί; Γιατί όχι; Το ότι κάποιος βγάζει χρήματα χωρίς να παράγει τίποτα και χωρίς να ρισκάρει τίποτα θα έπρεπε σε όλους να φαίνεται περίεργο.

 

(άντε, το διαβάσατε, ανοίξτε τώρα κανά βιβλίο).

 

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο οι Κνίτες διαβάζουν βιβλία.

 

Χαμένος χρόνος.

 

Ελπίζω τουλάχιστον να τα κλέβουν, καθότι ο συγγραφέας τους έχει πάψει προ πολλού να παράγει και να ρισκάρει. Οπότε - λογικά - το χρήμα το παίρνουν καθάρματα.

 

(Σ.Σ. Εξέφρασες μία από τις πιο τρα-λα-λα απόψεις, στο μέσο μίας κοινότητας που θέλει να αυτο-προσδιορίζεται ως "κοινότητα μουσικών", δηλαδή πολιτών που σχετίζονται άμεσα με την ιδέα της προστασίας δικαιωμάτων πνευματικής ιδιοκτησίας. Το περίεργο είναι ότι την αδιανόητη αυτή θέση συνεχάρη και ο npap, οπότε κάποιος, κάπου έχασε τη μπάλα.. και... δεν είμαι εγώ. Πείτε και άλλα πάντως, να γελάσουμε, ειδικά όσοι περιμένουν να πουληθεί κανάς δίσκος ή να τους μαζέψει δικαιώματα η ΑΕΠΙ.)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαμένος χρόνος.

 

Ελπίζω τουλάχιστον να τα κλέβουν, καθότι ο συγγραφέας τους έχει πάψει προ πολλού να παράγει και να ρισκάρει. Οπότε - λογικά - το χρήμα το παίρνουν καθάρματα.

 

(Σ.Σ. Εξέφρασες μία από τις πιο τρα-λα-λα απόψεις, στο μέσο μίας κοινότητας που θέλει να αυτο-προσδιορίζεται ως "κοινότητα μουσικών", δηλαδή πολιτών που σχετίζονται άμεσα με την ιδέα της προστασίας δικαιωμάτων πνευματικής ιδιοκτησίας. Το περίεργο είναι ότι την αδιανόητη αυτή θέση συνεχάρη και ο npap, οπότε κάποιος, κάπου έχασε τη μπάλα.. και... δεν είμαι εγώ. Πείτε και άλλα πάντως, να γελάσουμε, ειδικά όσοι περιμένουν να πουληθεί κανάς δίσκος ή να τους μαζέψει δικαιώματα η ΑΕΠΙ.)

 

Οπότε χαίρε wow που για μια φορά τουλάχιστον δεν είσαι εσύ αυτός που έχασε την μπάλα.

 

 

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να εχω στοιχεία, διαισθητικα και μονο, θα μπορούσα να ισχυριστώ οτι ο κλάδος της μουσικής βιομηχανίας ειναι απο τους πιο κακοπληρωμενους διεθνώς.

 

(Ειδικά αν δεις τα παγκόσμια κέρδη του κλάδου ανά κεφαλή ή ανά εργατοωρα - και φυσικα τις ανισότητες στην κατανομή αυτών των κερδών)

 

Επομένως, όποιος επενδύει χρονο και προσπάθεια στον κλάδο, με στόχο να βγάζει τα προς το ζην σε αυτόν, αναλαμβάνει ενα τεράστιο ρίσκο αποτυχίας. Αυτο και μονο δικαιολογεί τις αμοιβές των superstars.

 

Λίγα βγάζει ο Gordon απ´ το every breath...

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε χαίρε wow που για μια φορά τουλάχιστον δεν είσαι εσύ αυτός που έχασε την μπάλα.

 

Χαίρω, χαίρω. Να, σου διόρθωσα και το quote, έτσι για να φαίνεται ότι ξέρεις τι λες.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου