Προς το περιεχόμενο

Πραγματικη τιμη ενος οργανου.


Johnny.T

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φιλε johny, ευχομαι να μην με παρεξηγησες. :)

 

Απλα λεω πως το ποσο κοστιζει στην εταιρια οπως γραφεις στο αρχικο ποστ, δεν μπορει να υπολογιστει πχ απλα και μονο απο το κοστος τω υλικων ή των υπαλληλων (εκει παει και το κοστος πχ του καφε)

 

Γιατι, αν παω στην gibson και μου δωσουν μια κουτα με χυμα τα υλικα και εξαρτηματα μιας custom reissue, και τα παω σπιτι μου, ποσο κοντα πιστευεις οτι θα φτασω μονος μου την ποιοτητα μιας gibson?

 

(Εξαιρουνται τα μαστρονια του νοιζ!!!!)

 

Και οταν λεω υλικα, εννοω κομματι το ξυλο, αφτιαχτο κομματι το μανικι κτλ

 

 

ΟΠΟΤΕ, καταλληγω οτι δεν παιζει μονο ρολο το κοστος αυτο καθ'αυτο σε νουμερα, υλικα κτλ.

Ειναι και αλλοι παραγοντες που δεν υπολογιζονται

Σαφως και δεν παρεξηγησα οπως ελπιζω να μην με παρεξηγησες και συ γιυτο και ειπα εδω υπαρχουν ατομα που λιγο πολυ κοβει το μυαλο τους παραπανω σε κατι τετοια και γαιυτο εκανα και την ερωτηση στο Νοιζ που εχει καθε καρυδιας καρυδι απο ψαγμενους,μεχρι μαστορες κτλ.Απλα ηθελα να αποφυγω τα περιτα και να μπω στο ζουμι αν με καταλαβες.Ελπιζω και γω να μην παρεξηγηθηκα γιατι ειμαι και λιγο αγαρμπος σε αυτα .

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα, φιλε HF, αλλα το θεμα δεν ειναι να παρες τα υλικα για το παστιτσιο.

 

Η ουσια ειναι στο φτιαξιμο, στο ονομα, στο κοστος του μαρκετινγκ, advertising κτλ

 

Πχ, Hellfire, εσυ ποσο κοστολογεις μια κιθαρα που φτιαχνεις;

Δεν παιζει μονο τα υλικα, αλλα το χειροποιητο θεμα, οι ωρες, ο κοπος, αν εχεις και σκοπο να προωθησεις τοτε και το κοστος προωθησης, αν εχεις υπαλληλους ακομα περισσοτερο κτλ

 

Φιλε johny, δεν υπαρχει/ υπηρξε θεμα παρεξηγησης :)

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νατα ,τοσο απλα και ομορφα ,Σε ευχαριστω hellfire.Αυτο στην ουσια ρωτησα εξαρχης .Το μπατζετ μιας κιαθαρας καθαρα χωρις τα σουξου μουξου μετα.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Απο εκεί και πέρα ειναι ότι ειπαι ο Holystone χωρίς το (εξαιρούνται τα μαστρονια του Νοιζ)... ;D

 

Ναι καλα, αλλα βλεπει ο κοσμος και του τρεχουν τα σαλια!!!!

:D

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα, φιλε HF, αλλα το θεμα δεν ειναι να παρες τα υλικα για το παστιτσιο.

 

Η ουσια ειναι στο φτιαξιμο, στο ονομα, στο κοστος του μαρκετινγκ, advertising κτλ

 

Πχ, Hellfire, εσυ ποσο κοστολογεις μια κιθαρα που φτιαχνεις;

Δεν παιζει μονο τα υλικα, αλλα το χειροποιητο θεμα, οι ωρες, ο κοπος, αν εχεις και σκοπο να προωθησεις τοτε και το κοστος προωθησης, αν εχεις υπαλληλους ακομα περισσοτερο κτλ

 

Φιλε johny, δεν υπαρχει/ υπηρξε θεμα παρεξηγησης :)

Ε να εκει δεν ηθελα να παει το θεμα φιλε Holystone και το λεω αν παει σε louthier μερια το θεμα θα χαθει η μπαλα.Εγω εμαθα αυτο που ηθελα πανω κατω αν θελετε να παει η κουβεντα εκει,δεν εχω προβλημα ισα ισα που εχει και την πλακα της ας πουμε.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πχ, Hellfire, εσυ ποσο κοστολογεις μια κιθαρα που φτιαχνεις;

Δεν παιζει μονο τα υλικα, αλλα το χειροποιητο θεμα, οι ωρες, ο κοπος, αν εχεις και σκοπο να προωθησεις τοτε και το κοστος προωθησης, αν εχεις υπαλληλους ακομα περισσοτερο κτλ

 

 

Δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης, το alder και το ash πχ, που ο Αμερικανός το πετάει εγώ το πληρώνω χρυσό, μην μιλήσουμε για μαγνήτες...

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο εκεί και πέρα ειναι ότι ειπαι ο Holystone χωρίς το (εξαιρούνται τα μαστρονια του Νοιζ)... ;D

 

Μου αρέσω, έγραψα το είπε με αι.....

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου