Προς το περιεχόμενο

Fender American Design Experience


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως, ο κακός ήχος που βγάζει ο τύπος στο δεύτερο βιντεάκι δεν είναι και η καλύτερη διαφήμιση για το πρότζεκτ. Δηλαδή χάθηκε ο κόσμος να ακούσουμε καθαρό σήμα; Επίσης το νεκ μαγνήτη τι τον έβαλε; Βέβαια τα έχουμε ξαναπεί. Ό,τι ήχος κι αν ακούγεται, εμείς θα αγοράζουμε φέντερ!

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

One man's garbage is another's gold!

 

Εμένα μου άρεσε ο ήχος, κι ας μην αγοράζω φεντερ πιο πολύ απ'ότι γιβσον. Μάλλον είναι θέμα γούστου....

Αγάπη μου, χρειάζομαι τις κιθάρες μου, όπως εσυ τα παπούτσια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Όταν με λιγότερα $ (ή τα ίδια ή λίγο περισσότερα) έχω εκατοντάδες επιλογές (χιλιάδες συνδυασμούς) σε specs και αισθητική από vendors τύπου Warmoth, το design experience της Fender μου φαίνεται το λιγότερο ανεπαρκές (για να μην πω αστείο).

 

Γιατί να σχεδιάσω και να αγοράσω ένα όργανο, το οποίο κατά 99% υπάρχει στον κατάλογο της Fender? (δεν ξέρω αν κάνω λάθος, αλλά έτσι μου φάνηκε, με βάση τις-ομολογουμένως-φτωχές σε αριθμό και φαντασία, επιλογές).

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να σχεδιάσω και να αγοράσω ένα όργανο, το οποίο κατά 99% υπάρχει στον κατάλογο της Fender

 

Γιατι ΕΙΝΑΙ Fender.... ;D και για καποιους μετραει πολυ αυτο ειδικα αν θελουν να μεταπωλησουν καποια στιγμη την κιθαρα... ;)

 

ΙΜΗΟ αυτο ειναι απλα ενα πρωτο βημα στο να ξεκινησει η Fender απευθειας online πωλησεις,περισσοτερο απο οτιδηποτε αλλο...

 

με βάση τις-ομολογουμένως-φτωχές σε αριθμό και φαντασία, επιλογές

 

και ομως ειδικα οσον αφορα τα μπρατσα (που ειναι και το μεγαλυτερο προβλημα στις mid priced Fender μια και δυσκολα μπορεις να βρεις τα specs που θες ολα μαζεμενα) δεν ειναι και ασχημα...αν και ΑΚΟΜΑ δεν προσφερουν ενα ΠΑΧΥ τελε μπρατσο με rw ταστιερα.... ::)

 

Don't get me wrong στην ουσια της σκεψης σου ΜΑΖΙ σου ειμαι ΠΡΟΦΑΝΩΣ  ;D

 

3-usual.jpg  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι τέτοιες κινήσεις συνήθως ανεβάζουν το κόστος και εισάγουν καθυστερήσεις... είμαι περίεργος να δω πως θα εξελιχτεί.

 

Κάπως έτσι αγόραζες (με πολλές επιλογές) αυτοκίνητο στην Αμερική και μετά ήρθαν οι Ιάπωνες και τους κλείσανε το σπίτι παρέχοντας στάνταρ εκδόσεις ετοιμοπαράδοτες...άλλο προϊόν βέβαια.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλοι όσοι γουστάρουν Fender κιθάρες γκρίνιαζαν για χρόνια στο διαδίκτυο για να φτιάζει η Fender κάτι τέτοιο για να μη χρειάζεται κάθε φορά να ψάχνουν από "άλλους" αντίγραφα με τα σωστά specs.

νομίζω οι τύποι στη fender διαβάζουν τα forum και δίνουν στον κόσμο αυτό που ζητάει.

 

πολύ καλή κίνηση κατά την ταπεινή μου άποψη!  

Ars longa, vita brevis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποιος έπρεπε να πει σ'αυτόν τον τύπο να βγάλει το μπουφααααάν :-\ δε θέλω όύτε να φανταστώ πως θα έχει γίνει το χρώμα από το φερμουάρ.

 

δεν είδα ολόκληρα τα βίντεο.....λέει τι μαγνήτες έβαλε? Ωραίος ήχος πράγματι, αλλά με δύο princeton και ένα deluxe reverb και squier να' τανε πάλι ωραία θα ακουγόταν.

 

 

Ars longa, vita brevis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου