Προς το περιεχόμενο

Θυμάστε καθόλου τις κασέτες;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λατρευα παντα τον αναλογικο ηχο...Ακουει κανεις πολυ

καλυτερα τα παντα.Ισως ειναι και η ιδεα μου.. :lol: :lol:

Αλλο να ακους το σολο του "dogs" απο κασετα-βινυλιο

και αλλο απο Mp3...Ε,Μενελαε?Χτυπησα στο ευαισθητο

σημειο σου?... :lol: :wink: :wink: Τωρα συμφωνεις :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι :( :( :( Αλλά είναι ψυχολογικό πιστεύω, σοβαρά. Δηλαδή ένα mp3 στα 320 δεν το συζητάμε ότι είναι "καλύτερο" από κασσέτα, απλά εμείς έχουμε συνδέσει τη "βρώμα" της κασσέτας (ή το θόρυβο ενός νορμάλ lp) με τις πρώτες μας μουσικές, οπότε συγκινούμαστε όταν τα ξανακούμε (τώρα όλως περιέργως μιλάω σοβαρά :)).

 

Πάντως ακόμα καλύτερο πρέπει να είναι το Dogs live :( :( Αλήθεια μάθαμε ποτέ αν υπάρχει πουθενά bootleg (video) από τη συναυλία του Waters το καλοκαίρι;; (*cough*off-topic*cough*)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι προτιμώ να ακούω το Nevermind απο την κασέτα παρά το cd.Μου ακούγεται πιο ζωντανό :D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι,τις θυμάμαι...ήταν ακόμα η εποχή που τελειώνοντας ένα κομμάτι,ήξερες ποιο είναι το επόμενο...τον τίτλο του,την εισαγωγή...Τώρα λέμε "μου άρεσε το 7"... :lol: ....Ούτε καν αυτό:ακούμε κατι καλό από το mp3 και αναρωτιόμαστε τι είναι γιατί δεν χωράει ο τίτλος του στο text του player :(

 

 

Θυμάμαι και το άλλο.

 

7:30=Ντριν

7:45=Πρόωρη/εφηβική αίσθηση ματαιότητας:Ίδια πράγματα,ίδιες φάτσες,ίδια βλακεία...

7:55=>PLAY->Airbag (ή Εlectioneering) = Δεν πειράζει,όλα θα πάνε μια χαρά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι και το άλλο.

 

7:30=Ντριν

7:45=Πρόωρη/εφηβική αίσθηση ματαιότητας:Ίδια πράγματα' date='ίδιες φάτσες,ίδια βλακεία...

7:55=>PLAY->Airbag (ή Εlectioneering) = Δεν πειράζει,όλα θα πάνε μια χαρά :)[/quote']

 

 

:D :D :lol: :lol:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι ακομα που εχω παρατηρησει εγω οσον αφορα τις παλιες κασσετες ειναι το γεγονος οτι το 97% των κασσετων μου παιζουν μεχρι και σημερα (το 3% ειναι αυτες που εχουν μασηθει απο καποιο κασσετοφωνο χαχα)ενω αν μετρησω ποσα απο τα cd μου δεν παιζουν η κολλανε, ακομα και τα αυθεντικα.....? Και θα μου πει καποιος: Υπαρχουν και τα mp3... αλλα εκει εχω χασει χιλιαδες λογω καποιων σκληρων δισκων που καηκαν η χαλασαν και τα εχασα ολα.Κατι ακομα για τα mp3, μπορει να εχουμε μεσα στα pc μας χιλιαδες κομματια αλλα τα μισα δεν θυμομαστε οτι τα εχουμε....Με τις κασσετες και με ολη την διαδικασια της εγγραφης πιστευω ολοι θυμομασταν τι ειχαμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς που σε τέτοια ανάλογα θέματα βρίσξω και άλλους φίλους που πιστεύουν οτι το Lp και η κασέττα έχουν μεγαλύτερη ζωντάνια στο άκουσμα.

 

:lol:

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χεχέ ! Και μην μου πείτε κιόλας πως δεν ζωγραφίζατε σε μερικές κασέτες με το χέρι τα λογότυπα των groups κάνωντας τις να μιάζουνε μοναδικές, καμιά φορά και με κόκκινο και μπλέ στυλο καμιά φορά με κόπσε ράπσε με κόλα απο κάποιο περιοδικό! Εξεχαστες φάσεις που τώρα πια είναι κλισμένες σε ένα μπαούλο μαζι με παλιά περιοδικά και κόμικς στην αποθίκη μου!

 

 

Ωραίο topic toneless ! Weldone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν ακόμα μπάντες που κυκλοφορούν σε κασσέτες!

 

Μπράβο ρε Toneless, καλά το έχω καταλάβει ότι είσαι αδερφική ψυχή!!!!!

 

υγ: ισχύει πάντως ότι η ταινία έχει την μεγαλύτερη πιστότητα ήχου στο πρώτο άκουσμα. Σωστά;

I have a passion lord and it won't go away

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου