Προς το περιεχόμενο

Ψυχολογικά προβλήματα :P


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες σοφούς συναδέλφους και προσθέτω και τη δική μου ματιά:

 

Όπως και η ίδια η ζωή, ο δρόμος της μουσικής είναι σπαρμένος με πολλές απογοητεύσεις (αλλά και πολλές χαρές και επιβεβαιώσεις). Ειδικά στην αρχή, η απογοήτευση είναι σε κάθε βήμα. Οι μουσικοί που θαυμάζεις και ακούς να δεις ματαιώσεις που έφαγαν μέχρι να φτάσουν εκεί που είναι...

 

Οπότε το κεφάλι ψηλά και έσω έτοιμος για αυτά που έρχονται. Τα καλά και τα κακά. Όχι, εσύ θα τη γλίτωνες.  ;D

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Έτσι απογοητεύομαι και με πιάνουν πεσσιμιστικές ιδεές οτι δε πρόκειτε ποτέ να γίνω τόσο καλός.

 

"τόσο καλός" στον δικό τους τρόπο έκφρασης δεν ξέρω, αλλά στον δικό σου σίγουρα καλύτερος...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ολα τα παραπάνω συν το εξής...το να νοιώθεις noobas είναι κάτι που δεν σου ξανασυμβεί. Απόλαυσε το-όλα είναι φρέσκα, καινούρια.Ισως κάποτε να το δεις σαν το καλύτερο πράγμα που σου χει συμβεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Ευχαριστώ πάρα πολύ παιδιά για τις απαντήσεις σας.Τις εκτιμώ αφάνταστα.Αυτό που έχω όντως συμπεράνει ειναι οτι ολα θέλουνε χρόνο,υπομονή και προσπάθεια.Αλλά όντως στην Ελλάδα η μουσική παίρνει καθοδική πορεία χρόνο με το χρόνο.

 

Όσο για τις ερώτησεις που υπήρξανε.Ακόμα δε μπορώ να γράψω κάποιο τραγούδι στο πεντάγραμμο,οπότε όταν λέω ότι δε μπορώ να φτάσω τον ήχο κάποιων εννοώ στην ηλεκτρονική μουσική.Ένα παράδειγμα,μάλλον είναι οι αγαπημένοι μου, είναι οι iamamiwhoami.Θέλω να κινηθώ προς αυτή τη μεριά.

 

Επιπροσθέτως,παίζω έξι χρόνια ντράμς και είμαι χαρούμενος που οι γονείς μου με στηρίζουν ακόμα.Ο αδερφός μου είναι και εκείνος μουσικός και μου λέει οτι όσο πιο πολύ διατριβή έχεις με μουσικά όργανα,τόσο καλύτερα.Αυτό είναι το φοβερό στη μουσική είναι τόσα πολλά τα πράγματα που μπορείς να κάνεις!Από την άλλη είναι τα χρήματα ξανά.

 

Πάντως μου δώσατε ελπίδα και σας ευχαριστώ όλους.Τη χρειαζόμουνα γιατί ήμουνα έτοιμος να "καταρευσω".Απλά έχω συνέχεια αυτό το δίπολο.Μια λέω "οκ μπορώ να τα καταφέρω" και την άλλη νιώθω άχρηστος.

There it was the land of decay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο σημαντικο:

 

Πριν βαλεις μακροπροθεσμο στοχο το "Θελω να πιασω τον ηχο τους" βαλε πιο κοντινους, πιο χειροπιαστους στοχους που θα σε πανε ακριβως εκει!

 

Δηλ, 34 εγω με οικογενεια, καταλαβα μετα απ πολλα χρονια οτι δεν το χω καθολου με τα σολα, και οτι δεν μπορω να σταθω σαν σολιστας στην κιθαρα

 

 

Πριν πω οτι θελω να παιζω σαν τον Satriani,  εβαλα στοχο το:

 

"Καθε εβδομαδα και μια κλιμακα απεξω"

Καθε μηνα και πιο καλα στο σολο

 

Και ετσι εβλεπα να καταφερνω τους μικρους αυτους στοχους που θα με πανε στο...ονειρο!

 

Και πιστεψε με, μεχρι τωρα πιανει!

 

Εχω δει μεγαλη διαφορα τωρα απο πριν λιγο καιρο!

 

Και ετσι παιρνω δυναμη και ικανοποιηση να συνεχισω!

 

Καλη συνεχεια!

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου