Προς το περιεχόμενο

Outro


GMartin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στιλ λερνιν ;)

Ποιος,λιγο-πολυ, δεν ειναι εκει παρεα?

Ωραιο ειναι και να το ολοκληρωσεις,αξιζει νομιζω!

Να το πας αμα γουσταρεις περα απο ενα μελωδικο σολο σε "κανονικο" κομματι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος,λιγο-πολυ, δεν ειναι εκει παρεα?

Ωραιο ειναι και να το ολοκληρωσεις,αξιζει νομιζω!

Να το πας αμα γουσταρεις περα απο ενα μελωδικο σολο σε "κανονικο" κομματι.

 

Ευχαριστώ! Θα το προσπαθήσω, απλά ακόμα δυσκολευομαι να "κολλήσω" μουσικά μέρη να κάνω αλλαγές κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος,λιγο-πολυ, δεν ειναι εκει παρεα?

Ωραιο ειναι και να το ολοκληρωσεις,αξιζει νομιζω!

Να το πας αμα γουσταρεις περα απο ενα μελωδικο σολο σε "κανονικο" κομματι.

Ακριβώς αυτά και συνέχισε δυνατά! :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί όχι intro? ;)

  Και μένα σαν intro μου κάνει! Πρώτα πρώτα βγάλε το fuzzzzz ;) (βάλε ένα OD, ένα dist, πάντως ΟΧΙ fuzz :-[) Κατόπιν κάνε μια παύση τετάρτου στο τέλος, ένα break με drums και συνέχεια μπες με ένα ρυθμικό με πέμπτες (κάτι σαν το Children Of The Sea των Black Sabbath, σε πιο αργό βέβαια). Μια χαρά δαχτυλισμοί και μελωδικότατο σόλο (για το fuzz είπα; :-\).
στιλ λερνιν
Learning is a lifetime process... ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Και μένα σαν intro μου κάνει! Πρώτα πρώτα βγάλε το fuzzzzz ;) (βάλε ένα OD, ένα dist, πάντως ΟΧΙ fuzz :-[) Κατόπιν κάνε μια παύση τετάρτου στο τέλος, ένα break με drums και συνέχεια μπες με ένα ρυθμικό με πέμπτες (κάτι σαν το Children Of The Sea των Black Sabbath, σε πιο αργό βέβαια). Μια χαρά δαχτυλισμοί και μελωδικότατο σόλο (για το fuzz είπα; :-\). Learning is a lifetime process... ;)

Ακριβώς αυτά και συνέχισε δυνατά! :)

 

Γιατί όχι intro? ;)

 

 

Οκ Intro then! ακούγεται και πιο αισόδοξο ;)

 

Cigaret, ωραίες ιδέες! Ακόμα, κολλάω λίγο στα επιμέρους και δεν σκέφτομαι ευρύτερα τη σύνθεση. Έχω πολύ δουλειά ακόμα στο τεχνικό της κιθάρας, και γενικά στα της μουσικής, ίσα ίσα που έχω μάθει μερικά ακόρντα και κάποιες κλίμακες και παίζω by the ear, trial and error :P Τώρα μου λες πέμπτες πχ και προβληματίζομαι  ;D Θα το δουλέψω πάντως όσο μπορώ.

 

Για το fuzz, η παραμόρφωση είναι απο το πετάλι, (ZOOMG3, extreme dist), οι άλλες που έχει μου ακούγονταν πολύ φλατ, δεν ξέρω μάλλον θέλει να παίξω με τις ρυθμίσεις παραπάνω.

 

Ευχαριστώ για τo feedback!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το fuzz, η παραμόρφωση είναι απο το πετάλι, (ZOOMG3, extreme dist), οι άλλες που έχει μου ακούγονταν πολύ φλατ, δεν ξέρω μάλλον θέλει να παίξω με τις ρυθμίσεις παραπάνω.

  Επειδή δεν τα ξέρω αυτά τα μηχανήματα του Διαβόλου ;D, ψάξε για επιλογή καμπίνας (ηχείο) στο Zoom, γιατί μου φάνηκε χωρίς καμπίνα ο ήχος σου...  Οι πέμπτες που έλεγα:01.gif
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Επειδή δεν τα ξέρω αυτά τα μηχανήματα του Διαβόλου ;D, ψάξε για επιλογή καμπίνας (ηχείο) στο Zoom, γιατί μου φάνηκε χωρίς καμπίνα ο ήχος σου...  Οι πέμπτες που έλεγα:01.gif

 

ναι οι πέμπτες, έχουμε ξαναγνωριστεί αλλά δεν θυμόμουν όνομα  ;D

ευχαριστώ!

 

Το πετάλι το συνδέω στον ενισχυτή (ως ηχείο) αλλά ο ήχος πάσχει και απο το μικρόφωνο του κινητού. Πρέπει να οργανωθώ λίγο με το PC για καλύτερα αποτελέσματα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου