Προς το περιεχόμενο

προβλημα με feedback σε JB dancun


kkmspm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

για δες εδω:

http://www.stewmac.com/How-To/Online_Resources/Pickups_and_Electronics/None_of_your_beeswax_Potting_pickups_with_paraffin_.html

 

καλή ιδέα αυτή με την κόκα κόλλα για να αποφίγεις καταστροφές...  έχω μια κιθάρα που οι μαγνήτες της χρειάζονται μάλλον ριπότινγκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εκανα καποιες δοκιμες που βρηκα στο net και θελω σιγουρα κερωμα. Οταν χτυπαω ελαφρα το μαγνητη με την πενα ακουγεται εντονος κροτος στα ηχεια και επισης οταν μιλαω στο μαγνητη ακουγομαι απο τον ενισχυτη (το τεστ εγινε με delay για να ακουσω τη φωνη μου στις επαναλειψεις :p)

 

Τα συμπτοματα εμφανιζονται και στον neck μαγνητη (jazz) αλλα πολυ πιο εξασθενισμενα οποτε μαλλον θα κερωσω και τους δυο να ξεμπερδευω....

 

Αν εισαι αθηνα μπορουμε να το κανουμε παρεα ωστε να μην αγορασουμε και οι 2 κερι.

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν λες εμένα δεν είμαι Αθήνα αλλά δεν νομίζω ότι θα σου κοστίσει το κερί πολύ ,πχ

http://www.melissopolis.com/keria-sapounia/keria/parafines/?gclid=COLah8SnpMECFagKwwodfkoAbw

 

αλλά ίσως να χρειαστεί να αγοράσεις ένα θερμόμετρο για την δική σου ασφάλια αλλά και του μαγνήτη.

 

140 degrees Fahrenheit =

60 degrees Celsius

 

150 degrees Fahrenheit =

65.5 degrees Celsius

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

εκανα επιτελους το κερωμα. εβαλα 80% κερι παραφινης και 20% κερι μελισσας. Τον κερωσα για 20 λεπτα περιπου. Επαιξε τελεια χωρις μικροφωνισμους για 1-2 ωρες αλλα μετα ξανα αρχισε και εχω την εντυπωση πιο δυνατα....Να υποθεσω οτι εκανα κατι λαθος? Πρεπει να προσεξω κατι? Μηπως φταιει η ποιοτητα των υλικων που βρηκα?

 

>:(

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

αν λες εμένα δεν είμαι Αθήνα αλλά δεν νομίζω ότι θα σου κοστίσει το κερί πολύ ,πχ

http://www.melissopolis.com/keria-sapounia/keria/parafines/?gclid=COLah8SnpMECFagKwwodfkoAbw

 

αλλά ίσως να χρειαστεί να αγοράσεις ένα θερμόμετρο για την δική σου ασφάλια αλλά και του μαγνήτη.

 

140 degrees Fahrenheit =

60 degrees Celsius

 

150 degrees Fahrenheit =

65.5 degrees Celsius

+1000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα επιτελους το κερωμα. εβαλα 80% κερι παραφινης και 20% κερι μελισσας. Τον κερωσα για 20 λεπτα περιπου. Επαιξε τελεια χωρις μικροφωνισμους για 1-2 ωρες αλλα μετα ξανα αρχισε και εχω την εντυπωση πιο δυνατα....Να υποθεσω οτι εκανα κατι λαθος? Πρεπει να προσεξω κατι? Μηπως φταιει η ποιοτητα των υλικων που βρηκα?

 

>:(

 

Tο μόνο που φταίει είναι ότι πρέπει όλοι μας να καταλάβουμε ότι μερικά πράγματα διορθώνονται με την ανάθεση του προβλήματος σε επαγγελματίες τεχνικούς οργάνων και όχι με το να κάνουμε ότι μας καπνίσει ή ότι μας προτείνουν στα οποιαδήποτε forum !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..ή ότι μας προτείνουν στα οποιαδήποτε forum !!!

Ως μελος του φορουμ σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια εκ βαθους καρδιας :P

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως μελος του φορουμ σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια εκ βαθους καρδιας :P

Εντάξει ίσως ήταν λίγο άκομψο, αλλά έχει και το δίκιο του  ;)

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως μελος του φορουμ σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια εκ βαθους καρδιας :P

 

Φίλε μου ίσα ίσα ούτε ίχνος εμπάθειας ούτε ειρωνείας ούτε τίποτα. Αυτό που χρειάζεσαι δεν είναι τα ''καλά μου'' λόγια. Αυτό που χρειάζεσαι είναι να έχεις ένα όργανο που παίζει καλά. Με πατέντες και με εμπνεύσεις είτε δικές σου είτε άλλων το μόνο που πιθανότατα κατάφερες είναι να έχεις καταστρέψει τον μαγνήτη σου. Μπορεί να μην σου άρεσε έτσι όπως στο έγραψα αλλά δεν παύει να είναι η πραγματικότητα. Με μερικά πράγματα σε αυτό το όργανο δεν κάνουμε πειράματα εκτός και αν έχουμε γνώση. Απο τη στιγμή που δεν έχουμε το πηγαίνουμε σε τεχνικό. Ελπίζω να διορθωθεί το πρόβλημα σου γρήγορα και με το ελάχιστο δυνατό κόστος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου