Προς το περιεχόμενο

Αγορά ηλεκτροακουστικής


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε όλους.

Θέλω τη πολύτιμη βοήθειά σας,θέλω την εμπειρία σας.

Είμαι έτοιμος να αγοράσω μια ηλεκτροακουστική κιθάρα,μάζεψα γύρω στα 500 ευρουλάκια κ η κιθάρα θα κινηθεί περίπου σ'αυτο το ποσό.

Μετά από μια βόλτα στα μαγάζια κάτω στο κέντρο κατέληξα σε δύο οι οποίες για τα λεφτά τους μου άρεσε ο ήχος τους.

 

Μία είναι μια cort(κορεάτικη) που απο όσο την άκουσα έχει πολύ ζεστό ήχο,και μία takamine.κ οι δύο είναι στα ίδια λεφτά περίπου.

Εσείς ποια προτίνετε?οποιαδήποτε άλλη ιδέα για μάρκα η μοντέλο ευπρόσδεκτη....

 

Ευχαριστώ και περιμένω γνώμες!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιόλογες και οι δύο μάρκες. Ευτυχώς οι ακουστικές της Cort είναι πολύ ανώτερες των αντίστοιχων σε τιμή ηλεκτρικών!

 

Αν οι Γερμανοί φίλοι μας είχαν διαθέσιμη την Epiphone EJ-200 (αυτή που αναγράφεται στο γνωστό site EJ-300, αλλά ηλ/ακουστική) θα σου την πρότεινα ανεπιφύλακτα, εκτός αν είσαι μικρόσωμος - η συγκεκριμένη κιθάρα θέλει παλαιστή για να την κουμαντάρει, χώρια που είναι και παλιομοδίτικο σκαρί.

 

Αν και τις αντιπαθώ, πιθανώς να υπάρχουν κάποιες Yamaha κοντά στα λεφτά που δίνεις. Μικροκαμωμένες, ευέλικτες και αρκετά προσεγμένες. Δες' το κι αυτό.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω στα λεφτα αυτα (550 ευρω)πηρα μια tanglewood και ειμαι απιστευτα ευχαριστημενος.ακουσα ολες αυτες που ειπες και δεν τρελαθηκα.ειδικα η takamine ηταν χαλια...

γνωμη μου..

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nonborn το πρώτο που πρέπει να σκεφτείς, είναι γιατί (και αν) θέλεις πράγματι ηλεκτρακουστική.

 

Πριν μερικούς μήνες ήμουν στην ίδια θέση με σένα και ήμουν πεπεισμένος ότι χρειαζόμουν μια ηλεκ/κη κυρίως για ηχογραφήσεις. Τελικά κατέληξα σε μια ακουστική (στα λεφτά που διαθέτεις και πάρα πολύ καλή για τα λεφτά της), και στη χρήση μαγνήτη, πυκνωτικού μικροφώνου (αρκετά ακριβού και με την κατάλληλη προενίσχυση φυσικά), κλπ. Και το αποτέλεσμα ήταν καλύτερο από οποιαδήποτε αντίστοιχη ηλεκ/κη με παρεμφερές κόστος.

 

My point is, σε αυτά τα λεφτά δεν νομίζω ότι υπάρχουν κιθάρες με πραγματικά καλά ηλεκτρονικά και αν τελικά δεν σου κάνουν, τα έχεις πληρώσει τζάμπα.

 

Just my 0.02¤

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα και τις Walden. Καταπληκτική σχέση ποιότητας - τιμής. Solid ξύλα και Fishman classic 4 ηλεκτρικά (made in USA). Στα 500 Euro θα βρεις σίγουρα με Indian Rosewood Back & sides (Laminated) και έλατο καπάκι ή Κέδρο Solid. Πολύ καλές για τα χρήματα που δίνει κάποιος. :wink:

www.waldenguitars.com

lues Legend

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου