Προς το περιεχόμενο

Σύνδεση Μαγνητών


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά έκανα τη μεγάλη αγορά μαγνητών burstbuckers και θέλω να ρωτήσω αν είναι ευκολό να κάνω τις κολλήσεις μόνος μου ή να την πάω σε κάποιο service?

Είδα ότι οι burstbuckers έχουν ένα τύλιγμα γυμνό γύρω από το καλώδιο.Μάλλον είναι για τη γείωση..Αυτό το κολλάω κατευθείαν?

Αν ξέρει κανείς θα με διευκολύνει πολύ..Ευχαριστώ

myspace.com/figurantinyesterdaysplay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι τίποτα... Μάλλον σου έδωσαν μαζί και ενα χαρτάκι με τις διάφορες συνδεσμολογίες που μπορείς να κάνεις. Για αρχή μπορείς απλά να βγάλεις τους παλιούς μαγνήτες και να βάλεις στα ίδια καλλώδια αυτούς που αγόρασες ...αργότερα μπορείς να πειραματιστείς με νέες συνδεσμολογίες. Στο διαδίκτυο υπάρχουν πολλά άρθρα σχετικά με το θέμα.

 

Με το "κολλητήρι" πρόσεχε απλά να ζεστάνεις καλά και τις δύο επιφάνειες και μετά να χρησιμοποιήσεις καλάι.

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanx τους έβαλα τους μαγνήτες τελικά καμμία σχέση στον ήχο.. Λογικό βέβαια αφού μιλάμε για την epiphone lp100 (οι μαγνήτες που είχε ήταν μάπα).

Το σκέφτομαι βέβαια κάποια στιγμή να αλλάξω και τα υπόλοιπα ηλεκτρονικά για να είμαι σίγουρος ότι εκμεταλλευομαι τους μαγνήτες πλήρως..Θα δούμε.

myspace.com/figurantinyesterdaysplay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικοι...

 

Εμένα με έχουν βολέψει πολύ. Πιστεύω πως θα δω ακόμα περισσότερο φως όταν με το καλό κάνω το βήμα για 1meg ποτενσιόμετρα, και φαντάζομαι ότι το έχεις ήδη σκεφτεί...(βλ. www.stewmac.com)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσεχε γιατι με το 1meg μπορει να σου πριμαρει ασχημα,τα 500αρια νομιζω που ηδη εχεις ειναι τελεια.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι σίγουρος...Μπορώ να διαβάσω δύο μικρούλια μηδενικά πάνω τους, οπότε δεν έχω 250άρια. Αν είναι 300άρια όμως θα χτυπήσω σίγουρα το 500άρι...

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως απ'ότι κατάλαβα συνήθως έχουν 500άρια. Όσο για το 1meg δεν ξέρω είμαι επιφυλακτικός.

Πάντως τα καλώδια μέσα στην lp100 φαίνονται πολύ φτηνιάρικα γι' αυτό έλεγα μήπως δω διαφορά αν τα αλλάξω..

myspace.com/figurantinyesterdaysplay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικοι...

 

Εμένα με έχουν βολέψει πολύ. Πιστεύω πως θα δω ακόμα περισσότερο φως όταν με το καλό κάνω το βήμα για 1meg ποτενσιόμετρα' date=' και φαντάζομαι ότι το έχεις ήδη σκεφτεί...(βλ. www.stewmac.com)[/quote']

 

Πάντως καμμία σχέση στον ήχο, έτσι;

¶λλη κιθάρα τελείως!

myspace.com/figurantinyesterdaysplay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως απ'ότι κατάλαβα συνήθως έχουν 500άρια. Όσο για το 1meg δεν ξέρω είμαι επιφυλακτικός.

Πάντως τα καλώδια μέσα στην lp100 φαίνονται πολύ φτηνιάρικα γι' αυτό έλεγα μήπως δω διαφορά αν τα αλλάξω..

 

στον ηχο δεν θα εχεις ΚΑΜΜΙΑ διαφορα ,στην αντοχη ομως ισως...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου