Προς το περιεχόμενο

Κάτι καινούργιο από εμάς με ''japanese'' αισθητική και καινούργιες συνεργασίες!


Xara Sterg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάτι καινούργιο από εμάς ! Μια δουλειά για την οποία είμαι πολύ χαρούμενη καθώς συνεργάστηκαν/συμμετείχαν όλοι αυτοί οι ταλαντούχοι άνθρωποι που θα δείτε στο description στο Youtube που εκτιμώ πολύ 🙏❤️ Από τη μεση και μετά του τραγουδιου αλλάζει η 'προσεγγιση' οποτε μη βιαστείτε να το κλεισετε !

 

 

 

Επεξεργασμένο από Xara Sterg
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τα πω ευθέως.

Το κομμάτι έχει πολλά καλά σημεία που όμως τα χαλάει:

1)... το παίξιμο του ντράμερ που σε μερικά σημεία με τα τόσα πολλά που παίζει, προκαλεί τον γέλωτα και τη θυμηδία.

2)... το σόλο που φαίνεται να μπερδεύονται οι νότες.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από τον ντράμερ που νομίζω ότι θέλει χαλινάρι όπως επισήμανε και ο Νέστορας, είναι και κάτι ακόμα που δεν μου έκατσε.

Το κομμάτι δεν αναπνέει καθόλου.

Πρώτον είναι τίγκα φορτωμένο (με όργανα που παίζουν συνέχεια στο όριο), και δεύτερον είναι καρακομπρεσαρισμένο του θανατά.

Και νομίζω ότι τα παραπάνω το κάνουν αρκετά flat, χωρίς δυναμικές.

Θεωρώ ότι πάσχει δηλαδή και ενορχηστρωτικά και δυναμικά.

 

EDIT: Παρ' όλα αυτά είναι καλό κομμάτι στο είδος του, με ωραίο, πιασάρικο (αλλά αρκετά χιλιοφορεμένο) ρεφραίν, γίνεται χιτάκι άνετα.

Επεξεργασμένο από fusiongtr
  • Συμφωνώ 1

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Εμενα αυτο που με χαλασε πιο πολυ απο ολα ειναι οι στιχοι. Ειναι ψιλοκατορθωμα να ειναι τοσο απλοικοι και ταυτοχρονα τοσο χαλια συντακτικα.

 

 Αν το γυρισετε σε Ελληνικα, θα ανεβειτε αυτοματα 100 σκαλες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μια χαρά βρήκα και τους στίχους (δεν ήταν σαν το talking bombs) και τα παιξίματα καλά ήτανε, δεν είναι εκεί το πρόβλημα του κομματιού, έχει να κάνει με την όλη έμπνευση... Απλά τυχαίνει να μην μου αρέσει ιδιαίτερα το συγκεκριμένο κομμάτι, είμαι όμως φαν BANKAI και Bonecrack!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου