Προς το περιεχόμενο

New instrumental (longshadow)


longshadow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πόσο όμορφο και μελωδικό...

Μετρημένο παίξιμο, φοβερές ιδέες και δυναμικές για να μαθαίνουν μερικοί - μερικοί (για μένα μιλάω :P).

 

Για μένα είναι το καλύτερό σου κομμάτι από αυτά που έχω ακούσει μέχρι στιγμής.

Εύγε Γιώργο! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πέρα από την σύνθεση, την παραγωγή και το παίξιμό σου, που για τους περισσότερους εδώ μέσα (εκτός από μένα βέβαια ::)) είναι άπιαστο όνειρο, μπράβο σου βρε Γιώργο, που το ΕΓΩ του κιθαρίστα μέσα σου δεν υπερισχύει του καλλιτέχνη μουσικού! Λίγοι το καταφέρνουν αυτό....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με άρεζε πουλί λαίμαι, γιατί παρότι μπλουζοφέρνει, αυτή η επαναλαμβανόμενη φράση ΔΕΝ είναι βλουζζζζζζ ;D ;D ;D

Αν θα έπρεπε να γκρινιάξω ντε και καλά  :D αυτό θα το έκανα λίγο ως προς τη παραγωγή...............το άκουσα κανά δυο φορές, αλλά κρεμάω κάτι κουρτινόξσυλα από μαχογκάνι και δεν ήμανε απόλυτα συγκεντρωμένος. Μάλλον τα τούμπανα μου χαλάνε τον ήχο, χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει κάτι, καθόσον ηγώ είμαι και μπερίεργος  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραία δουλειά, ατμοσφαιρικό και εξαιρετικο παραγωγικά.

 

Σε καποια σημεια ακουσα το snare να γινεται πολυ dry.

Δεν μου χτύπαγε πολυ καλα στο αυτί.

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Συγχαρητήρια, εξαιρετικό!

Πέρα απο τις όποιες επι μέρους διαφωνίες του καθενός (κατά βάση σε ήχους, εντάσεις οργάνων στη μίξη κλπ.) το κομμάτι κερδίζει το ενδιαφέρον του ακροατή απο την αρχή.

Έχεις μερικές "θανατηφόρες" φράσεις, κιθαριστικά είναι στα όρια του breathtaking.

Το γεγονός πως "κρατιέσαι" στην ανάπτυξη της φρασεολογίας, εμένα μου φανερώνει μουσικό ολοκληρωμένο και υψηλού επιπέδου, απο κείνους που ζηλεύω και χαίρομαι ν'ακούω.

Με μερικές μικρές αλλαγές (κυρίως στο ηχητικό μέρος), το κομμάτι είναι world class.

Προσωπικά, για κάποιο λόγο, μου θυμίζεις ένα συνδυασμό Snowy White με Gregor Hilden, κρατώντας τα όμορφα στοιχεία του παιξίματος τους - κυρίως του δεύτερου...

Damn fine!

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πλάκα που το ονόμασες still undecided γιατί το παίξιμο μόνο undecided δεν είναι. Και όχι μόνο στο συγκεκριμένο αλλά σε ό,τι σε έχω ακούσει να παίζεις, από ηχογραφήσεις ή live. Να κάτι που ζηλεύω.

 

Το κομμάτι είναι εξαιρετικό, όπως είπαν και οι προλαλήσαντες. Επίσης έχει, όπως πάντα, από τις πρώτες νότες ,τη στάμπα σου σε ήχο, αισθητική και για άλλη μια φορά προσωπικό και κυρίως out of the box παίξιμο.

 

Στα των ηχητικών, σε σημεία με πέταγε λίγο εκτός ατμόσφαιρας εκείνο το crash. Επίσης ο ήχος της κιθάρας είναι αλλιώς αυτή τη φορά. Ωραίος αλλά διαφορετικός από παλιότερα κομμάτια. Για πες τι άλλαξες.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ όλους για τον χρόνο τους και τα σχόλια τους, μου γεμίζετε τις μπαταρίες για να συνεχίσω αυτό το αγαπημένο hobby..

 

Αγαπητέ Φώτη (cigaret13), η guitar hero mentality έχει εκλείψει για μένα εδώ και πολλά χρόνια, αυτό που μου δίνει ευχαρίστηση είναι να ξέρω ότι αυτό που έφτιαξα άγγιξε έστω και λίγο κάποιον γνωστό ή άγνωστο ακροατή επειδή του άρεσε η συνολική ατμόσφαιρα αυτού που άκουγε, όχι επειδή έβαλε το παίξιμο μου σε κάποιο υποτιθέμενο μηχάνημα (guitar performance analyzer? ;D) περιμένοντας να του βγάλει κάποιο high score...  ;D :) ;)

(Εξάλλου και να ήθελα δεν μπορώ να το κάνω αυτό, το αφήνω στους πιο καταρτισμένους...)

 

 

Σε καποια σημεια ακουσα το snare να γινεται πολυ dry.

Δεν μου χτύπαγε πολυ καλα στο αυτί.

 

Το snare ήταν το μόνο ντραμιστικό track στο οποίο έχω βάλει extra βάθος, απλά μάλλον συμβαίνει το εξής...

Το ride σε αυτό το σετ είναι πολύ open (κι επειδή μου άρεσε το έχω και αρκετά "μπροστά") και τις περισσότερες φορές σκάει μαζί με το ταμπούρο δίνοντας του μία έξτρα ψευδαίσθηση βάθους την οποία συνηθίζεις και μετά σου λείπει όταν ακούς το ταμπούρο να έχει συμπέσει με ένα ασθενέστερο χτύπημα του πιατινιού... :)

 

Μάλλον τα τούμπανα μου χαλάνε τον ήχο, χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει κάτι, καθόσον ηγώ είμαι και μπερίεργος  ;D

 

Τα...ντούμπανα είναι η βασική αιτία που αυτό το κομμάτι υπάρχει όπως υπάρχει. ;D

Όταν έκατσα μπροστά στο daw δεν είχα ιδέα του τι θέλω να κάνω.

Άκουσα τη συγκεκριμένη λούπα, με το συγκεκριμένο ήχο και το συγκεκριμένο feel και σιγά σιγά γεννήθηκαν και τα υπόλοιπα.

 

 

@RemaliFrank, πέρα από την αύξηση μου φαίνεται θα ζητήσω και αναδρομικά.  ;D

 

 

Σπύρο,(Jazzjoker) είναι εξ'ολοκλήρου παιγμένο με τη strat (van zandt true vintage pups) και το ctc black magic με το gain στο 25%.

Αυτό που μάλλον το διαφοροποιεί από τα προηγούμενα (αν τα θυμάμαι καλά) είναι το μικρόφωνο το οποίο είναι ένα δυναμικό (heil pr-30). ;)

 

 

 

Mr EZ, I'm truly honored by your words, sir.  :-[

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου