Προς το περιεχόμενο

New instrumental (longshadow)


longshadow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητέ Φώτη (cigaret13), η guitar hero mentality έχει εκλείψει για μένα εδώ και πολλά χρόνια, αυτό που μου δίνει ευχαρίστηση είναι να ξέρω ότι αυτό που έφτιαξα άγγιξε έστω και λίγο κάποιον γνωστό ή άγνωστο ακροατή επειδή του άρεσε η συνολική ατμόσφαιρα αυτού που άκουγε, όχι επειδή έβαλε το παίξιμο μου σε κάποιο υποτιθέμενο μηχάνημα (guitar performance analyzer?) περιμένοντας να του βγάλει κάποιο high score...

(Εξάλλου και να ήθελα δεν μπορώ να το κάνω αυτό, το αφήνω στους πιο καταρτισμένους...)

 Γιώργη είναι γνωστό εδώ μέσα, το ήθος, το ύφος και το επιπεδό σου στην κιθάρα (και όχι μόνο....), αλλά δεν χρειάζεται πάντα, να είσαι τόσο μετριόφρων.... 8)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 Γιώργη είναι γνωστό εδώ μέσα, το ήθος, το ύφος και το επιπεδό σου στην κιθάρα (και όχι μόνο....)

Ναι καλά. Είναι επειδή δεν τον ξέρετε προσωπικά! ;D

 

Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάθε φορά που ανεβάζει κομμάτι o Longshadow, παίρνει τόσα διθυραμβικά σχόλια. Τι δηλαδή, επειδή γράφει θαυμάσια κομμάτια, είναι εξαιρετικός κιθαρίστας, έχει άψογο ήχο και κάνει πολύ καλές ηχογραφήσεις;

Είναι τώρα λόγοι αυτοί για να τον εκθειάζετε; ;D

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

heil pr-30

 

Πηρες επιτελους μικροφωνο της προκοπης & εβγαλες ηχο.... ;D

 

Ενταξει δεν ειναι και τιποτα το σπουδαιο το κομματι,εχει εξαιρετικο παιξιμο,θαυμασια παραγωγη,ωραιες αλλαγες,υπεροχη μελωδια και κραταει το ενδιαφερον του ακροατη μεχρι το τελευταιο δευτερολεπτο...

 

σιγα τα ωα δηλαδη...... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Γιώργη είναι γνωστό εδώ μέσα, το ήθος, το ύφος και το επιπεδό σου στην κιθάρα (και όχι μόνο....), αλλά δεν χρειάζεται πάντα, να είσαι τόσο μετριόφρων.... 8)

 

Κοίταξε, υπάρχουν ανάμεσα μας κιθαρίστες που κάνουν practice καθημερινά, έχουν σχεδόν κάθε εβδομάδα κάποιου είδους gig, studio κλπ...

 

Όλα αυτά σε κάνουν να βελτιώνεσαι ή τουλάχιστον να κρατιέσαι σε ένα υψηλό επίπεδο "ετοιμότητας".

Εγώ δεν ανήκω πλέον σε αυτή τη κατηγορία, υπάρχουν φορές που κάνω να πιάσω κιθάρα αρκετές μέρες.

Αυτό, είναι φυσικό να έχει τις επιπτώσεις του ως προς το τι μπορεί να παίξει κάποιος.

 

Εντάξει, από την άλλη (πάλι καλά), το touch και το feel επάνω στο όργανο που έχει ο καθένας δεν χάνεται εύκολα λόγω "σκουριάς", είναι περισσότερο κάτι το έμφυτο και λιγότερο θέμα προπόνησης.

 

 

Πηρες επιτελους μικροφωνο της προκοπης & εβγαλες ηχο.... ;D

 

Ενταξει δεν ειναι και τιποτα το σπουδαιο το κομματι,εχει εξαιρετικο παιξιμο,θαυμασια παραγωγη,ωραιες αλλαγες,υπεροχη μελωδια και κραταει το ενδιαφερον του ακροατη μεχρι το τελευταιο δευτερολεπτο...

 

σιγα τα ωα δηλαδη...... ;D ;D

 

Ευχαριστώ πολύ Nick. ;D

Το Heil το έχω χρόνια, απλά όταν έφτιαχνα τα προηγούμενα από αυτό κομμάτια ήταν κάπου δανεισμένο και είχα γράψει τις κιθάρες με πυκνωτικό.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ όμορφο και ευαίσθητο.

Την άκουσα με ενδιαφέρον την ιστορία σου.

 

Ενίοτε με πολύ έξυπνες / γλυκές (και αν δεν ήμουν τσιγκούνης θα έλεγα ευφείς) φρασούλες.

 

Δεν έχω τις γνώσεις των κιθαριστών εδώ μέσα αλλά γιατί εμένα ο Knopfler μου ερχόταν συνέχεια στο μυαλό;

 

Μικρές (και μάλλον ασήμαντες) απορίες / αντιρρήσεις, το Σάββατο ή/και την Κυριακή.  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

γιατί εμένα ο Knopfler μου ερχόταν συνέχεια στο μυαλό;

 

 

Σε κάποια σημεία ναι, ως προς το ύφος, αλλά no big deal. Το κομμάτι ξεπερνά τις όποιες «επιρροές» (και το επιρροές σε πολλά εισαγωγικά).

 

Αλλά ας μείνουμε στην «ταμπακιέρα»: Είναι μια υπέροχη, ολοκληρωμένη σύνθεση, με φοβερή μουσικότητα.

 

Μόνο τα μπράβο μου ψηλέ  8)

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνθεση, παραγωγη, παιξιμο, αισθητικη

 

ολα ειναι σε πολυ επιπεδο :)

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου