Προς το περιεχόμενο

Μουσικοί ζητούνται...


Haris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

αχ βαχ...θεσμικά ακόμα λοιπόν χύμα στο κύμα... αυτός ο έρμος ο σύλλογος ξέρει κανείς αν υπάρχει και αν μοίρασε τα οικόπεδα που θυμάμαι ότι μας έταζαν?... ;D

 

 

ΥΓ ένα σημαντικό που ξέχασα να αναφέρω (για να ολοκληρώσω την εικόνα μια που δεν το ανέφερε και κάποιος φίλος) είναι ότι 20 χρόνια δεν πληρώθηκα (εκτός μιας εξαίρεσης) ούτε δραχμή για πρόβες... και όταν λέμε για πρόβες σε πιο "σοβαρά" σχήματα μπορεί να μιλάμε και για μήνα με 8ωρα σταθερά και προς το τέλος πριν την έναρξη και 16ωρα... εννοείται ότι συνήθως ακόμα και ο καφές και το μαμ από την τσέπη μας....

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στη Σαντορινη το 2002 & 2003 επαιρνα 120 τη βραδια (αλλα ημουν και λαϊκος τραγουδιαρης εκτος απο ακουστικος κιθαριστας ) συν φαϊ & στεγη (το υπογειο της ταβερνας με ενα ραντζο και ντους στον κηπο με το λαστιχο  ;D ). Εβγαιναν βεβαια για πλακα αλλα τοσα απο τα πουρμπουαρια των Αμερικανων τουριστων (ειχαμε καλαθακι για "οτι προαιρεισθε" πανω στο τραπεζακι μας)

 

Επαιζα (μαζι με εναν μπουζουκιαρη που επαιρνε τα ιδια) απο τις 9 εως τις 2 το πρωι.

Καλα ητανε (αν εξαιρεσεις το γεγονος οτι επρεπε να παιζουμε και το "Σε αγαπω γιατι εισαι ωραια"  :P....καθως και καποια ρεμπετικα που δεν τα πολυαντεχω ως ειδος.... ;D)

 

....................έχουμε μετά τύπους σα το Παρτέρη και ομιλούν.

 Βρε ξετσίποτε Παρτέρη, τι άλλο θες , σε έχω με συμβόλαιο, παγκόσμια περιουδία, 3 στουντιακούς δίσκουνες, χώρια τους λαιβενες κι εσύ εκεί, κόλλησες στα ένσημα και πήρες στο λαιμό σου και το Φούζιο,το Τζιμπουρ και το γλιέπω συντόμως και τον άνθρωπα με το Κομπλέτο 10 λαίμαι.

 Φτου σας αλήται συνδικαλισταί λαίμαι

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη Σαντορινη το 2002 & 2003 επαιρνα 120 τη βραδια (αλλα ημουν και λαϊκος τραγουδιαρης εκτος απο ακουστικος κιθαριστας ) συν φαϊ & στεγη (το υπογειο της ταβερνας με ενα ραντζο και ντους στον κηπο με το λαστιχο  ;D ). Εβγαιναν βεβαια για πλακα αλλα τοσα απο τα πουρμπουαρια των Αμερικανων τουριστων (ειχαμε καλαθακι για "οτι προαιρεισθε" πανω στο τραπεζακι μας)

 

Επαιζα (μαζι με εναν μπουζουκιαρη που επαιρνε τα ιδια) απο τις 9 εως τις 2 το πρωι.

Καλα ητανε (αν εξαιρεσεις το γεγονος οτι επρεπε να παιζουμε και το "Σε αγαπω γιατι εισαι ωραια"  :P....καθως και καποια ρεμπετικα που δεν τα πολυαντεχω ως ειδος.... ;D)

 

Χόμε τέιπινγκ ιζ κιλλινγκε μούζικ.

      Και μετά μας μιλάς για μουζικά δικαιώματα και κομπιουτερικά προγράμματα. Ρε ου ρε λαμόγιο φοροφυγά, μαζί του τα έφαγες λαίμαι  ;D ;D ;D

 

    Άσε δε τα πουμπουάρ στην Ελβετία κονομολόγε μου  ;D

 

 

ΥΓ η συζήτηση είναι μεταξύ ενηλίκων προς τέρψην του είναι μας και επουδενί, δεν θέλω να χρησιμοποιηθεί για πολιτικούς σκοπούς  8)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ρε ου ρε λαμόγιο φοροφυγά, μαζί του τα έφαγες λαίμαι  ;D ;D ;D

 

 

Όχι... όχι... αυτό δεν μπορώ να το αντέξω.

 

Άλλο ένα κάστρο έπεσε  :'( 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από προσωπική μου εμπειρία στην επαρχία, από τις 21:00 έως και τις 05:00 χωρίς διάλειμμα, 25 ευρώ. Εγώ μόνο κιθάρα αλλά και στα τρία μπουζούκια που συνόδευα τα ίδια έδινε. Ντάξει, στο τέλος μας κέρασε μπριζολίτσα. Δεν ξαναπήγα. Πολύ καλός μου φίλος που έβγαλε την περσινή χρονιά με τουλάχιστον 3 λάιβ την εβδομάδα, 30-40 στις ταβέρνες και μέχρι 80-100 σε κρητικά γλέντια, συλλόγους, χορούς κλπ. Περαστικά μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου