Προς το περιεχόμενο

Σόλο....; σε chord progression.


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ σωστός!!! Όντως D#dim7 είναι, σκ@τ@ τα έγραψα..... :-X   Άλλη μια φορά...: A7 X4 - D9 X4 - A9 X2 - Bb9 X2 - A9 X4 - D9 X4 - D#dim7 X4 - A7 X2 - Bm7 x2 - C#m7 x2 - Cm7 x2 - Bm7 x4 - E7#9 x2 - Bb9 x2 - A7 X2 - F#m7 x2 - Bm7 x2 - E7#9 X2         Πάντως οι συμβουλές των pipityri και Jazzjoker πιάνουν τόπο, κάτι γίνεται :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλη μια διόρθωση: το 14ο ακκόρντο, στο κλιπάκι ακούγεται B9, εσύ έχεις γράψει Bb9. Δεν ξερω αν έχει καμμία σημασία, το γράφω επειδή ψιλομελετώντας το, το εντόπισα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμάν βρε theStratWithin, με αυτό στο μυαλό σου κοιμήθηκες και ξύπνησες; ;D ;D ;D  'Ετσι όπως τα λες είναι, όντως είναι Β9 και όχι Bb9. Σπάω το κεφάλι μου να θυμηθώ από που το είδα και το αντέγραψα (να δώ τι φταίει), αλλά τζίφος.....Το περίεργο είναι ότι το παίζω κανονικά :o ;D αλλά το γράφω λάθος :P.  Βιασύνη μάλλον; Μάλλον!  Ευχαριστώ για τις διορθώσεις :).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spyros Delta, ευχαριστώ για το βίντεο και την απασχόληση για το απόγευμα.... ;)  Εδώ έχω να πω, πως αν κάτσω να γράψω ένα σόλο (με χαρτί-μολύβι σε παρτιτούρα ή με ταμπλαδούρα στο Guitar pro) ανεξαιρέτως τις κλίμακες και τα ακκόρντα θα το γράψω, θα μου πάρει ώρα εάν είναι ακκόρντο και κλίμακα, αλλά θα το γράψω. Σκοπός μου είναι, γι αυτό και το πόστ, να μπορώ να αυτοσχεδιάζω, on the fly ( που λέμε και στο χωριό μου), σε "περίεργες" αλληλουχίες συγχορδιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου