Προς το περιεχόμενο

TC Electronic Flashback X4 VS Flashback Triple Delay


Προτεινόμενες αναρτήσεις

συγνωμη αλλα στο flashback δεν μπορεις να αποθηκευσεις 3 διαφορετικα presets?

Αφου σου δινει την δυνατοτητα να αποθηκευσεις στις θεσεις ABC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μπορείς, αλλά στο flashback μπορείς να παίξεις ή με το A delay ή με το Β ή με το Γ .

 

Στο Triple Delay κάνεις το ίδιο αλλά μπορείς ενώ παίζει με το A delay να προσθέσεις ταυτόχρονα το Β delay, ή και το Γ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Ο χρόνος ηχογράφησης είναι 40 δευτερόλεπτα και μπορείς να κάνεις ατελείωτα Overdubs με τις λειτουργίες undo, redo , play,stop . Αυτό που δεν πολύ κατάλαβα με το triple είναι τα presets. Στο flashback πχ όταν είσαι στα A preset και πας στο B preset το Α είναι κλειστό, στο triple απλά είναι και τα δυο ανοιχτά κάτι που  με κάνει σκεπτικό για το συγκεκριμένο σκεφτόμενος ότι στο flashback μπορώ να έχω 3 διαφορετικά delay για διάφορα μέρη ενός κομματιού. Επίσης εδώ να πω ότι έχω στο pedalboard και το memory toy όποτε είμαι καλυμμένος από την ατμόσφαιρα που σου βγάζουν 2 Delay μαζί με διαφορετικούς χρόνους.

 

Ο χρόνος της λούπας ειναι μικρός π.χ. προσπάθησε να λουπάρεις κάτι τέτοιο και θα καταλάβεις τι ενοώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρόνος της λούπας ειναι μικρός π.χ. προσπάθησε να λουπάρεις κάτι τέτοιο και θα καταλάβεις τι ενοώ!

 

Αν θες να κανεις κατι τετοιο πας αποκλειστικα σε Looper το οποιο κανει αυτο που λεει λουπαρει! Το flashback ειναι ενα εκπληκτικο Delay κατα την αποψη μου το οποιο προσφερει και looper function για παιχνιδι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να κανεις κατι τετοιο πας αποκλειστικα σε Looper το οποιο κανει αυτο που λεει λουπαρει! Το flashback ειναι ενα εκπληκτικο Delay κατα την αποψη μου το οποιο προσφερει και looper function για παιχνιδι!

 

Δεν διαφωνώ, αυτό που λέω είναι ότι το "ατελείωτα Overdubs " είναι παραπλανητικό, διότι  αν έχεις ηχογραφήσει 20 δευτερόλεπτα, σου απομένει μνήμη 20 δευτερόλεπτα για "ατελείωτα Overdubs ".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου