Προς το περιεχόμενο

Γνώμες για Yamaha THR10 Vs Line6 Amplifi


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατ' αρχάς ευχαριστώ για το χρόνο και τις απαντήσεις σας...

 

Βλέπω η Yamaha έχει ρίξει τρελό promotion στο thr, τα youTube videos είναι απίστευτα τα περισσότερα, όντως σαν να ακούς δυναμικές από alltube amp, αλλά επειδή δεν εμπιστεύομαι  τα βιντεάκια, γι αυτό ζήτησα την προσωπική σας εμπειρία, και απ΄ότι βλέπω μου επιβεβαιώνετε την ηχητική ποιότητα  του. 

Δεν ζητάω τίποτα περισσότερο απλά ένα home practice amp με γαμάτο ήχο (σε χαμηλές εντάσεις) και μερικά βασικά εφφεδάκια. 

 

Επίσης ένα μεγάλο θετικό του Yamaha είναι ότι θα αρέσει και στη γυναίκα μου εμφανισιακά, και λόγο μεγέθους  (αφού πρώτα μάθει ότι θα τον αποκτήσω στη προνομιακή τιμή των 50 € brand new….. είναι η maximum δοκιμασμένη τιμή πριν τη παντόφλα) ;)

moody...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το μόνο που με χαλάει είναι αυτό που ανέφερε και ο  kkmspm, για τα  footswitchable presets…..αν και είδα στο Ytube ότι υπάρχει mod.  Όσον αφορά αφορά το eq…θα πάω για τον Thr10… (φυσικά και V2. ) που έχει 3band.

moody...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και απ΄ότι βλέπω μου επιβεβαιώνετε την ηχητική ποιότητα  του. 

 

Τα ενισχυτάκια με μικρά μεγάφωνα πάσχουν στο θέμα του όγκου, κι αυτό ΔΕΝ φαίνεται στα βίντεο του youtube. Άκουσέ τον λοιπόν με τα αυτιά σου πριν αποφασίσεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  (αφού πρώτα μάθει ότι θα τον αποκτήσω στη προνομιακή τιμή των 50 € brand new….. είναι η maximum δοκιμασμένη τιμή πριν τη παντόφλα) ;)

 

ποσο μα ποσο σε καταλαβαινω.... ;D ;D ;D ;D

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού δεν εμπιστεύεσαι άκριτα τα videos του Youtube (και πολύ καλά κάνεις) μην εμπιστεύσεσαι ούτε εμάς  (και πάλι πολύ καλά θα κάνεις :P)

Μπορείς πολύ εύκολα να τον δοκιμάσεις αφού υπάρχει στο Νάκα.

 

Προσανατολίζεσαι στον απλό ΤΗR10 ή σε κάποια από τις εκδόσεις THR10C - THR10X?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού δεν εμπιστεύεσαι άκριτα τα videos του Youtube (και πολύ καλά κάνεις) μην εμπιστεύσεσαι ούτε εμάς  (και πάλι πολύ καλά θα κάνεις :P)

Μπορείς πολύ εύκολα να τον δοκιμάσεις αφού υπάρχει στο Νάκα.

 

Προσανατολίζεσαι στον απλό ΤΗR10 ή σε κάποια από τις εκδόσεις THR10C - THR10X?

θα παω αύριο τελικά να τον ακούσω. ..για τον thr10 λογικα παω....αλλα αν τα εχει ολα ο νακας θα τα ακουσω ολα.....να δουμε τι λενε και τα αυτακια μου επι του θέματος. ..

moody...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Degdekis.......Νομίζω καποια στιγμή πρέπει να ανοιχτεί θεμα -οδηγος παντρεμένου να έχουμε έτοιμες δικαιολογίες και αντιδράσεις.....ενα guide thread ρε παιδί μου

moody...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα ευτυχώς που πολλά μπλιμπλίκια δεν "δείχνουν" την αξία τους, οπότε οπτικά και μόνο δεν μπορεί να φανταστεί ότι αυτό το πράγμα κάνει 300€ και όχι 50, γιατί έχει απλά 2 κουμπάκια πάνω του... επίσης μπορείς να χρησιμοποιείς το "μου το δάνεισε ο Χ γιατί δεν το χρησιμοποιεί και κάποια στιγμη θα του το επιστρεψω..." το εκανα με κάτι πληκτρα τελευταίως....

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα ευτυχώς που πολλά μπλιμπλίκια δεν "δείχνουν" την αξία τους, οπότε οπτικά και μόνο δεν μπορεί να φανταστεί ότι αυτό το πράγμα κάνει 300€ και όχι 50, γιατί έχει απλά 2 κουμπάκια πάνω του... επίσης μπορείς να χρησιμοποιείς το "μου το δάνεισε ο Χ γιατί δεν το χρησιμοποιεί και κάποια στιγμη θα του το επιστρεψω..." το εκανα με κάτι πληκτρα τελευταίως....

μη νομίζεις...η δικιά μου έχει αρχίσει και το ψιλιάζεται το πράγμα....και η καταστροφή απέχει  ενα googlarisma..." κι ετσι άρχησε ο καβγάς"......

Συνήθως η δικαιολογία μου ήταν "μωρό μου το αντάλαξα με εκείνο το μπλε το πεταλάκι...το θυμάσαι" ?  Αλλά όταν μετα απο 1 μήνα ανακάλυπτε οτι εκείνο το μπλε πεταλάκι είναι ακόμα εδώ.......ΤΗΝ Γ$#%@#με!!!

moody...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου