Προς το περιεχόμενο

Pantera I'm Broken Cover Feat. Hugo Ribeiro and Ogrego (Four Walls Studio Cover)


DimitrisVoutsas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα παιδια!

μια συνεργασία που έγινε πριν περιπου 1 μηνα σε κλασικό αγαπημένο τραγούδι

 

 

για πολλούς ο Dimebag ειναι ιερός οπότε ελπίζω να σας αρέσει

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο παιδια!!! τον εχω πολυ ψηλα τον Dimebag (μαζι με τον evh οπως φαινεται κ απ το ονομα...) οποτε το εκτιμισα το cover! Μπορεις να πεις λεπτομερειες για το set up της κιθαρας? οπως πχ μαγνητες πεταλια κλπ, πώς ηχογραφησες, ακομα και τι φακος ή καμερα χρησιμοποιηθηκε για αυτο το ευρυγωνιο effect σε καποια πλανα, πχ στο σολο της κιθαρας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο παιδια!!! τον εχω πολυ ψηλα τον Dimebag (μαζι με τον evh οπως φαινεται κ απ το ονομα...) οποτε το εκτιμισα το cover! Μπορεις να πεις λεπτομερειες για το set up της κιθαρας? οπως πχ μαγνητες πεταλια κλπ, πώς ηχογραφησες, ακομα και τι φακος ή καμερα χρησιμοποιηθηκε για αυτο το ευρυγωνιο effect σε καποια πλανα, πχ στο σολο της κιθαρας?

 

Μπραβο παιδια!!! τον εχω πολυ ψηλα τον Dimebag (μαζι με τον evh οπως φαινεται κ απ το ονομα...) οποτε το εκτιμισα το cover! Μπορεις να πεις λεπτομερειες για το set up της κιθαρας? οπως πχ μαγνητες πεταλια κλπ, πώς ηχογραφησες, ακομα και τι φακος ή καμερα χρησιμοποιηθηκε για αυτο το ευρυγωνιο effect σε καποια πλανα, πχ στο σολο της κιθαρας?

 

thanks mano! η κιθαρα εχει τους original μαγνήτες 490R και 498Τ. Δεν είναι και οι πιο Hot μαγνητες φυσικα αλλα τα καταφερνουν αρκετα καλα σε high gain ηχους

Ολη η παραγωγη ειναι "into the box" οποτε no external hardware

 

χρησιμοποιησα preamps της Line6 για το low end, το ezmix για main ηχο με drive boost απο το TSE808...λιγο EQ για clean up και multiband compressor στο bus

 

Η καμερα ειναι μια SONY HDRAS20 - εχει δυο setting με 120 και 170 μοίρες 

 

ελπιζω να σε κάλυψα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν συμπαθώ ιδιαίτερα τους Pantera (άντε να ακούσω κάνα Cemetery Gates στο τσακίρ κέφι ;D) παρ' όλα αυτά το cover ήταν εξαιρετικό!

 

Πολύ ωραίο παίξιμο από όλους και ωραία παραγωγή. Μπράβο σας! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου