Προς το περιεχόμενο

Χειροκρότα λίγο ρε γύφτο...


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο Miltos23 σου είπε "γιατί κρίνεις χωρίς να ξέρεις;".

 

Εσύ αντίθετα, από τους Ν λόγους που μπορεί να οδήγησαν στον τύπο να φύγει νωρίς, ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ ΑΥΘΑΙΡΕΤΑ αυτόν που τον ρεζιλεύει περισσότερο, και προχωράς σε κράξιμο και συμπεράσματα.

 

Μήπως να το δεις πιο ψύχραιμα;

 

 

Αυτο ακριβώς ήθελα να τονίσω!  ;D

 

 

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 91
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

το να φευγεις πριν τελειωσει το "ματς" το θεωρούσα πάντα απαράδεκτο στο γήπεδο είτε ποδόσφαιρο ή μπάσκετ η βόλευ ή στίβο που έχω βρεθει...απλα για να γλυτωσεις πεντε λεπτα κινηση....να μην περιμένεις να χειροκροτήσεις την ομάδα σου μετά απο μία σημαντική νίκη? απαράδεκτο. Να μην χειροκροτήσεις μετά απο μία ήττα? Λάθος αλλα αναμενόμενο λόγω πικρίας...

 

τώρα όταν αυτο συμβαίνει στη τέχνη είναι σαν τον τρομπα που ενω εσυ δινεις στη σκηνη τα πάντα αυτός καθεται 2η σειρά απο τη σκηνη και δεν εχει σταματησει να μιλάει και να κοροιδευει τους πάντες....του φέρνεις τη λες πωλ στο κεφάλι ή όχι?

 

Τι να λέμε τώρα για το μπαλέτο και τον ελληνάρα.... το μέγαρο και τη κλασσική μουσική και τον ελληνάρα.... τι να λέμε τώρα για έννοιες όπως ο πολιτισμός, η άμιλα, η ευγένεια, η αναγνώριση των κόπων ενός καλλιτέχνη ή αθλητή.... απέχουν όσο η παρθένα απο τη Τζίνα Τζέιμσον....

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρώτησε ο φεντεριάρης αν πρέπει να χειροκροτούμε, ανεξάρτητα από το αν μας ικανοποιεί το αποτέλεσμα, και θέλω να απαντήσω σε αυτή την ερώτηση, εμμέσως απαντώντας και σε όλες τις υπόλοιπες : Ναι, αυτό κάνουμε.

 

Όταν παρακολουθούμε στίβο, ή οτιδήποτε άλλο, πάντοτε χειροκροτούμε την προσπάθεια, όχι το αποτέλεσμα, το οποίο άλλωστε μας είναι άγνωστο την στιγμή της προσπάθειας. Δικαιολογούμαστε να μην χειροκροτήσουμε (αν και, βέβαια, δεν θα περιμέναμε τρεις πράξεις...) μόνο αν ΔΕΝ υπάρχει προσπάθεια... στη συγκεκριμένη περίπτωση, ένεκα της θεματολογίας, του χώρου, των συντελεστών... τέτοιο θέμα δεν τίθεται.

 

Ο τελικός προσωπικός μας απολογισμός (αυτό που λέμε "μου άρεσε"), πρώτον δεν αφορά τους άλλους (σκοτιστήκανε, για την ακρίβεια των λεγομένων) και δεύτερον, συχνά είναι κάτι που προκύπτει πολλές ημέρες μετά την επαφή με την καλλιτεχνική προσπάθεια (π.χ. ακόμη δεν έχω συμπεράνει αν μου άρεσε μία συναυλία του Sun Ra που είχα παρακολουθήσει πριν τριάντα χρόνια). Τον/τους χειροκρότησα όμως με όλη μου την καρδιά, διότι έτσι κάνεις όταν είσαι άνθρωπος και όχι γελοίος και όταν καταλαβαίνεις τη διαφορά ανάμεσα σε μία συναυλία / θεατρική παράσταση / και το τοπικό σου πατσατζίδικο.

 

Αυτά.

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Miltos23 σου είπε "γιατί κρίνεις χωρίς να ξέρεις;".

Εσύ αντίθετα, από τους Ν λόγους που μπορεί να οδήγησαν στον τύπο να φύγει νωρίς, ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ ΑΥΘΑΙΡΕΤΑ αυτόν που τον ρεζιλεύει περισσότερο, και προχωράς σε κράξιμο και συμπεράσματα.

Μήπως να το δεις πιο ψύχραιμα;

 

Αυτο ακριβώς ήθελα να τονίσω!  ;D

 

Ζητώ συγνώμη αν ρεζίλεψα ( ? ? ? ) την οικογένεια της οποίας το παιδί κατουριόταν τόσο όσο να περιμένει μέχρι να τελειώσει η παράσταση αλλά όχι μέχρι να χειροκροτήσει τους συντελεστές.

Είμαι απαράδεκτος.

Είμαι σίγουρος ότι εσείς, αγαπητοί, κάνετε ενδελεχή έρευνα πάντα πριν διατυπώσετε κρίσεις σε τέτοια θέματα. Και καλά κάνετε. Είστε παραδείγματα σε αυτή τη σάπια κοινωνία.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα όταν αυτο συμβαίνει στη τέχνη είναι σαν τον τρομπα που ενω εσυ δινεις στη σκηνη τα πάντα αυτός καθεται 2η σειρά απο τη σκηνη και δεν εχει σταματησει να μιλάει και να κοροιδευει τους πάντες....του φέρνεις τη λες πωλ στο κεφάλι ή όχι?

 

Εισαι ακραιος..μπορει να ειχε καποιο σοβαρο προβλημα και να του βγαινει αντιδραση στο να κοροιδευει σαν μεσο χαλαρωσης..

 

Αλλα στην περιπτωση αυτη στα @@ μας, του φερνεις την les paul στο κεφαλι!

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, μην μπερδευόμαστε με σενάρια και θεωρίες συνωμοσίας. Το πράγμα είναι πάρα πολύ απλό. Ένα χειροκρότημα ή μια καλημέρα ξέρω γω δεν κοστίζουν τίποτα. Κάντε τα ως προσφορά προς τον άλλο κι ας μην είναι απολύτως από καρδιάς. Εκτός κι αν θεωρείτε ότι σας έχουν κοροϊδέψει ή εκμεταλλευτεί.

 

Pat in the back είναι. Όλοι το χρειαζόμαστε για να συνεχίσουμε να κάνουμε αυτό που κάνουμε, όσο καλύτερα μπορούμε. Το τελευταίο δε, ωφελεί όλους μας.

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα όταν αυτο συμβαίνει στη τέχνη είναι σαν τον τρομπα που ενω εσυ δινεις στη σκηνη τα πάντα αυτός καθεται 2η σειρά απο τη σκηνη και δεν εχει σταματησει να μιλάει και να κοροιδευει τους πάντες....του φέρνεις τη λες πωλ στο κεφάλι ή όχι?

Όχι, καθότι έχει κάθε δικαίωμα αφού εσύ πλαισιώνεις την έξοδό του και όχι αυτός το live σου.

Άσχετα αν με ενοχλεί κι εμένα.

Αλλά δες το και ως challenge βρε παιδί μου για να κερδίσεις δύσκολο κοινό.

 

Μη φαγωθούμε Χριστουγενιάτικα για την κυρά Μαγδάλω ......

Δε λέει.

 

Πείτε ΟΧΙ στην αγένεια.

Πείτε ΝΑΙ στον πατσά.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου