Προς το περιεχόμενο

Γιατι οι γυναίκες κιθαρίστριες δεν έχουν ..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι οι γυναίκες καθαρίστριες δεν έχουν ..
  Εγώ όταν το πρωτοείδα, έτσι το διάβασα-αντιλήφθηκα..... :P ;D   Πάντως εάν μιλήσουμε για συναίσθημα, στο παίξιμο κιθάρας, εκεί οι γυναίκες μάλλον χωλαίνουν.....ίσως γιατί από την φύση τους υστερούν σε αυτόν τον τομέα, εν συγκρίσει με τους άνδρες. Έτσι δεν είναι atreu73 ?  
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 136
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Σύμφωνα με μια νέα έρευνά μου για το Paragas univercity  που δημοσιεύεται σήμερα στο guitar& science  η ελλιπής διατροφή σε πεσμένα μούρα των γυναικώνε μπουθαριστριώνε, οδηγεί σε έλειψη χαρακτηριστικού ήχου πάρεση δεξιού καρπού και κοντά δάχτυλανανά λαίμαι

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Εγώ όταν το πρωτοείδα, έτσι το διάβασα-αντιλήφθηκα..... :P ;D   Πάντως εάν μιλήσουμε για συναίσθημα, στο παίξιμο κιθάρας, εκεί οι γυναίκες μάλλον χωλαίνουν.....ίσως γιατί από την φύση τους υστερούν σε αυτόν τον τομέα, εν συγκρίσει με τους άνδρες. Έτσι δεν είναι atreu73 ?  

 

Ακριβώς. Οι γυναίκες και το συναίσθημα μοιάζουν λίγο με τους λευκούς καρχαρίες και τη γευσιγνωσία. Καμιά φορά πιάνω τον εαυτό μου να αναρωτιέται εαν τελικά οι λευκοί καρχαρίες ξέρουν από γεύση αλλά συνήθως τείνω προς την άποψη - που όσο περνά ο καιρός διαμορφώνεται σε ακλόνητο γεγονός - ότι οι λευκοί καρχαρίες γνωρίζουν ελάχιστα από γεύση και μάλλον δεν μπορούν να ξεχωρίσουν ένα λυθρίνι από έναν γαύρο.

Αυτό φυσικά ισχύει για όλους εμάς που ελάχιστα πράγματα γνωρίζουμε για τους λευκούς καρχαρίες... Αλλά και για τη γεύση.

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς. Οι γυναίκες και το συναίσθημα μοιάζουν λίγο με τους λευκούς καρχαρίες και τη γευσιγνωσία. Καμιά φορά πιάνω τον εαυτό μου να αναρωτιέται εαν τελικά οι λευκοί καρχαρίες ξέρουν από γεύση αλλά συνήθως τείνω προς την άποψη - που όσο περνά ο καιρός διαμορφώνεται σε ακλόνητο γεγονός - ότι οι λευκοί καρχαρίες γνωρίζουν ελάχιστα από γεύση και μάλλον δεν μπορούν να ξεχωρίσουν ένα λυθρίνι από έναν γαύρο.

 

Σίγουρα δεν μπορούν να ξεχωρίσουν το λυθρίνι από τον γαύρο,atreu...Αφού δεν τα τρώνε.

Μπορούν όμως να ξεχωρίσουν τη φώκια από τον πιγκουίνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα δεν μπορούν να ξεχωρίσουν το λυθρίνι από τον γαύρο,atreu...Αφού δεν τα τρώνε.

Μπορούν όμως να ξεχωρίσουν τη φώκια από τον πιγκουίνο.

 

Γκρευ, το θέμα δεν είναι αυτό. Το θέμα είναι αν ο λευκός καρχαρίας μπορεί να διακρίνει τη γεύση ανάμεσα σε έναν απλό πιγκουίνο και έναν πιγκουίνο βιολογικής καλλιέργειας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α γεια σου ρε σουπερφανκ, έβαλες μια από τις αγαπημένες μου κιθαρίστριες - φαντάσου ότι είναι τόσο χάλια η καημένη που το Rolling Stone την είχε συμπεριλάβει στους 100 κορυφαίους κιθαρίστες της δεκαετίας το 2010.

 

Να προσθέσω κι εγώ άλλη μια ατάλαντη , με προβληματικό καρπό, καθόλου συναίσθημα και ελάχιστα προσωπικό ήχο.

(θα ήθελα όταν τελειώσει ο σεξισμός με τις εξάχορδες, να επεκταθούμε και στις μπασίστριες παρακαλώ. Κι εκεί γεμάτη ατάλαντες είναι η σκηνή)

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς. Οι γυναίκες και το συναίσθημα μοιάζουν λίγο με τους λευκούς καρχαρίες και τη γευσιγνωσία. Καμιά φορά πιάνω τον εαυτό μου να αναρωτιέται εαν τελικά οι λευκοί καρχαρίες ξέρουν από γεύση αλλά συνήθως τείνω προς την άποψη - που όσο περνά ο καιρός διαμορφώνεται σε ακλόνητο γεγονός - ότι οι λευκοί καρχαρίες γνωρίζουν ελάχιστα από γεύση και μάλλον δεν μπορούν να ξεχωρίσουν ένα λυθρίνι από έναν γαύρο.

Αυτό φυσικά ισχύει για όλους εμάς που ελάχιστα πράγματα γνωρίζουμε για τους λευκούς καρχαρίες... Αλλά και για τη γεύση.

 

Γκρευ, το θέμα δεν είναι αυτό. Το θέμα είναι αν ο λευκός καρχαρίας μπορεί να διακρίνει τη γεύση ανάμεσα σε έναν απλό πιγκουίνο και έναν πιγκουίνο βιολογικής καλλιέργειας

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Αναρωτιέμαι ο λευκός καρχαρίας θα φτύσει το λυθρίνι αν μπεί κατά λάθος στο στόμα του, όπως κάνουμε εμείς όταν είμαστε πάνω στην μηχανή και μπαίνει ένα μυγάκι στο στόμα; Γιατί ο καρχαρίας τίγρης ξέρω, θα το φτύσει.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ πάλι, πέφτουμε πάνω σε δυο (μπασιστρια / κιθαρίστρια) ατάλαντες. Και επειδή έχουν μικρό καρπό οι καημένες, η μια παίζει με πεντάχορδο και η άλλη με κάτι 12άρες στο μανίκι της Gibson για να μας αποδείξουν τι; Αφού δεν έχουν κανένα συναίσθημα!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου