Προς το περιεχόμενο

Korg Kaoss Pad KP2 απορία σύνδεσης


akisgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας!

 

Έχω ένα Korg Kaoss Pad KP2 και μου έχει προκύψει πρόβλημα στη σύνδεση του. Θέλω να το χρησιμοποιήσω και ως realtime effect σε DAW και στην αλυσίδα των πεταλιών μου.

 

Μήπως γνωρίζετε τα καλώδια που πρέπει να χρησιμοποιήσω;;;

 

Αυτό είναι το εφέ : http://www.musiciansfriend.com/keyboards-midi/korg-kp2-kaoss-pad-digital-effect-controller

 

Ευχαριστώ :)

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απότι ξέρω το kaoss pad έχει σύνδεση audio in>out σε rca βύσμα, οπότε ή θα χρησιμοποιήσεις ένα mono ή ένα stereo rca καλώδιο για να δώσεις σήμα και για να πάρεις με την ανάλογη ρύθμιση.

 

Εάν το έχεις σε ειρά πεταλιών προφανώς θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις αντάπτορα από καρφί σε rca ή οτιδήποτα σε rca.

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απότι ξέρω το kaoss pad έχει σύνδεση audio in>out σε rca βύσμα, οπότε ή θα χρησιμοποιήσεις ένα mono ή ένα stereo rca καλώδιο για να δώσεις σήμα και για να πάρεις με την ανάλογη ρύθμιση.

 

Εάν το έχεις σε ειρά πεταλιών προφανώς θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις αντάπτορα από καρφί σε rca ή οτιδήποτα σε rca.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση φίλε μου. Απλά υπάρχει καλώδιο stereo RCA (κόκκινο-άσπρο π.χ) σε Mono Jack?? Γιατί στην αλυσίδα των πεταλιών δε μπορώ να βάλω stereo 1/4  jack πχ...Αυτό δεν ξέρω.... :)

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση φίλε μου. Απλά υπάρχει καλώδιο stereo RCA (κόκκινο-άσπρο π.χ) σε Mono Jack?? Γιατί στην αλυσίδα των πεταλιών δε μπορώ να βάλω stereo 1/4  jack πχ...Αυτό δεν ξέρω.... :)

 

κ stereo να βαλεις εάν έχει είσοδο mono θα το διαβάσει σαν mono δεν θα έχεις πρόβλημα (λογικά)

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ stereo να βαλεις εάν έχει είσοδο mono θα το διαβάσει σαν mono δεν θα έχεις πρόβλημα (λογικά)

 

σωστός, i will give a check  ;)

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου