Προς το περιεχόμενο

Η μαγική θέση 2 - out of phase της Strat


AuditoryDriving

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Βασίλη, in phase ή out of phase;

σορρυ για το ξεκάρφομα αλλα κόλλησα με αυτό που εγραψε ο Δημήτρης και ναι οταν κανεις σωστες δουλειες μοντες αγορες η χώρους να παίζεις σε βοηθάει να ...παίξεις

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η out of phase θέση, η σε αγγίζει η σε αφήνει αδιάφορο.

Ειναι ο λόγος, που στην τελε που εχω στο Avatar εχω βάλει τετραθέσιο διακόπτη.

Στην αρχή χρησιμοποιούσα την ενα λόγο θέση κατα κόρον, κάποια στιγμή την καταργησα και σύνδεσα τους μαγνητες  " σε σειρά", ήταν τότε που είχε γίνει και η συγκέντρωση των μελών του Noiz και είχαμε τραβήξει και το βίντεο που εχω ανεβάσει στο youtube, η θέση αυτή εχει ξαναγυρίσει στο out of phase τον τελευταίο μήνα, και θα παραμεινει έτσι... :)

 

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σορρυ για το ξεκάρφομα αλλα κόλλησα με αυτό που εγραψε ο Δημήτρης και ναι οταν κανεις σωστες δουλειες μοντες αγορες η χώρους να παίζεις σε βοηθάει να ...παίξεις

Να είστε καλά παληκαρια τώρα καταλαβα την διαφορα...

ενδιαφέρων ;)

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μη δημιουργούνται παρεξηγήσεις, οι θέσεις 2 & 4 της strat δεν είναι out-of-phase.

O πραγματικός out-of-phase ήχος στην στρατ είναι πολύ ισχνός, πρίμος και δύσχρηστος, αν και, όπως πάντα, σε κάποιους αρέσει.

 

Για το Peter Green mod, δείτε κι εδώ:

http://www.noiz.gr/index.php?action=articles;sa=view;article=287

(αν δεν παινέψεις το σπίτι σου)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μη δημιουργούνται παρεξηγήσεις, οι θέσεις 2 & 4 της strat δεν είναι out-of-phase.

O πραγματικός out-of-phase ήχος στην στρατ είναι πολύ ισχνός, πρίμος και δύσχρηστος, αν και, όπως πάντα, σε κάποιους αρέσει.

 

Για το Peter Green mod, δείτε κι εδώ:

http://www.noiz.gr/index.php?action=articles;sa=view;article=287

(αν δεν παινέψεις το σπίτι σου)

 

Α ρε συ Ray, είχες ανεβάσει τέτοιο ωραίο οδηγό και το χασα... τουλαχιστον θα το έχω για future reference να το συστήνω σε άλλους :)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι, αλλιώς θα το ήξερε :)

 

SF, εσυ γουσταρεις out of phase?

 

καλα δεν.... πεθαινω κι ολας  ;D αλλα εχει τις εφαρμογες της ,αν μπορεις να την εχεις γιατι οχι?

 

ετσι κι αλλοιως δεν εχω strat στη συλλογη μου  ;D ...αλλα στη Fender Mustang μου που εχει απο τη μανα της out of phase θεση τη χρησιμοποιω οταν θελω να βαλω εξτρα κιθαρες σε πολυ dense μιξεις.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η out of phase θέση, η σε αγγίζει η σε αφήνει αδιάφορο.

 

Στην telecaster μου τα volume και tone pots είναι push/pull για παίξιμο in/out of phase, in series/paraller και συνδυασμό αυτών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου