Προς το περιεχόμενο

Sweet '80s (cigaret13)


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επαέ που ήθελες 80τίλα, εμενα δεν με βγαίνει
Πλάκα κάνεις!!!!! :o  όσο για τον "ρυθμό" έχουν γνώσει οι φύλακες....είπα να βάλω πιό "γεμάτα" τύμπανα (Jazzzz τέμπα και ρυθμούς ;)) και τα έκανα σκ@τ@ ;D βαρέθηκα όμως να το αλλάξω ::)
ωραίος ήχος και λιτός αυτό που θέλω να φτιάξω και εγώ
Εγώ πάλι Βασίλη θέλω να γράφω όπως εσύ, κιθάρα-ενισχυτής-μικρόφωνο ;), αλλά λόγω περιστάσεων γράφω με (ξαναμανά) μπιμπλίκια (PC και Guitar-rig) και δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος με τον ήχο μου.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα με βγάζει μια 80-ίλα αλλά και μια 50-ίλα που δεν είν' κακή. Ο ρυθμός έχει όντως πρόβλημα. Εκείνο που δεν μου άρεσε είναι η επιλογή στην λούπα των ντραμς. 

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα με βγάζει μια 80-ίλα αλλά και μια 50-ίλα που δεν είν' κακή. Ο ρυθμός έχει όντως πρόβλημα. Εκείνο που δεν μου άρεσε είναι η επιλογή στην λούπα των ντραμς.

Αυτή με έκαψε....Κάποια στιγμή θα την αλλάξω (ξανά στο ντουμ νταμ, ντουμ ντουμ νταμ ;D) για να έρθει στα "ισια" του το κομμάτι. Για τις κιθάρες τώρα, σιγά μην θυμάμαι τι έπαιζα ::), αυτοσχεδιασμοί (σχεδόν) έννεκεν..... :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά δεν είμαι γιά "πειράματα", είπα να ασχοληθώ λίγο περισσότερο με το rhythm section αλλά δεν μου βγήκε, δεν είμαι έτοιμος ακόμα. Τα τύμπανα στο αρχικό track με μπέρδευαν και ακουγόμουν έξω*, τα άλλαξα (μετά από χιλιάδες μηνύματα και απαίτηση των φαν μου :P ;D) έβαλα ένα απλό ρυθμό καρακονσέρβα χωρίς πολλά πολλά και το ξανανέβασα. Οι κιθάρες έμειναν ως είχαν.... :-X                      *όχι ότι δεν ήμουν... ::)                Το link υπάρχει στο αρχικό μου post και εδώ....https://soundcloud.com/cigaret13/sweet-80s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου