Προς το περιεχόμενο

Νέο album από Mark Knopfler


ex-VangelisV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πρωτο κομματι απο τη νεα του δουλεια Tracker. Μεχρι στιγμης το ακουω σερι για 10η φορα και συνεχιζω  ;D

 

https://www.youtube.com/watch?v=T1mUOnwi-68

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό μάλιστα! Παρ'όλο που θυμίζει τα παλιά των Dire Straits, δεν με χάλασε καθόλου ;D.  Παλιός καλός Μάρκος!    Thanks Βαγγέλη :)   Υ.Γ. Τι κιθάρα παίζει αυτός ο άνθρωπος! :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Υ.Γ. Τι κιθάρα παίζει αυτός ο άνθρωπος! :o

Απο την αρχη το καταλαβαινεις  ;)

 

Επισης μου αρεσε τρομερα η παραγωγη/μιξη/μαστερινγκ

 

Υ.Γ. Και το repeat συνεχιζεται  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θυμίζει τα παλιά των Dire Straits,   Παλιός καλός Μάρκος! Thanks Βαγγέλη :)   Υ.Γ. Τι κιθάρα παίζει αυτός ο άνθρωπος! :o

Αυτο και

 

Επισης μου αρεσε τρομερα η παραγωγη/μιξη/μαστερινγκ

κι αυτο επισης.

 

Του λογου μου μ'αρεσε παντα και η φωνη του,ιδιαιτερη.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και δεν φτιανει πια οπως τοτε με τους dire straits που ηταν και οι δισκοι και τα live gia repeat…  καθε δισκος του εχει τουλαχιστον ενα κομματι που ακουω και ξανακουω….

https://www.youtube.com/watch?v=i-gUV4UKWHA

θεωρω οτι ειναι ο ουσιαστικοτερος κιθαριστας της εποχης του… ημουν πολυ μικρος τοτεαστειευομαι βρεεεεεεε

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άκουσα σήμερα το πρωί και δεν ενθουσιάστηκα παρότι άρρωστος φαν Knopfler και Straits. Θα διαφωνήσω ότι θυμίζει τα παλιά των Dire Straits. Εκτός του ήχου της κιθάρας που όντως παραπέμπει στο παρελθόν του, η σύνθεση είναι μπαμ σόλο Knopfler κατ' εμέ.

 

Από τα προσωπικά του άλμπουμ θεωρώ διαμάντια τα: Golden Heart και Ragpicker's Dream. Τα υπόλοιπα είχαν τις (καταπληκτικές) στιγμές τους αλλά και αρκετά αδιάφορα κομμάτια-μπαλαντέρ θεωρώ. Τεσπά ο Μαρκ είναι τεράστιος κιθαρίστας-συνθέτης-στιχουργός, εγώ κάνω το σταυρό μου όταν τον ακούω.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει βγει άλλο κομματι ε; Λέει τα υπόλοιπα το Μαρτιο.

Ναι ρε γαμώτο, το έψαξα αλλά τίποτα πουθενά :-\
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν ειναι ο καλυτερος τραγουδιστης-κιθαριστας αλλα τα συναισθηματα που μου προκαλει ο συγκεκριμενος,δεν τα εχω νιωσει με κανενα αλλο τραγουδοποιο

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου