Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με fleabass


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Γεια χαρά. Έχω ένα fleabass εδώ και πολύ καιρό και όλα ήταν κομπλέ αρχικά. Πριν ενάμισι χρόνο περίπου κόπηκε καταλάθος ένα καλωδιάκι, το οποίο κατάφερα να κολλήσω. Το μπάσο έπαιζε μια χαρά από τότε ώσπου κάποια στιγμή σταμάτησε. Τσέκαρα όλα τα καλώδια και όλα φαίνονταν καλά. Το άφησα λοιπόν στην άκρη και δεν ξανασχολήθηκα για αρκετό καιρό. Μια μέρα που το δοκίμασα (για κανα χρόνο πριν όλα αυτά), ως δια μαγείας έπαιζει και πάλι.

  Και ερχόμαστε στο σήμερα... πρόβα με τη μπάντα, όλα ωραία όλα καλά, από το πουθενά χαμηλώνει σε τρομερό βαθμό η ένταση ενώ έπαιζα. Ήχος συνέχισε να βγαίνει αλλα στη μισή ένταση και λιγότερο, ενώ μειωνόταν όλο και πιο πολύ. Βάζουμε ένα άλλο μπάσο στον ενισχυτή, όλα κομπλέ με το άλλο μπάσο...

  Βάζω το Fleabass στο δικό μου ενισχυτή μετά την πρόβα, ΤΙΠΟΤΑ, ούτε ο ελάχιστος ήχος. Το ανοίγω τσεκάρω όλα τα καλώδια και όλα φαίνονται μια χαρά! Τίποτα κομμένο, τίποτα χαλασμένο, όλα στη θέση τους.

  Συγγνώμη για την κουραστική περιγραφή, αλλά πραγματικά δεν έχω ιδέα τι συμβαίνει. Θα εκτιμούσα πραγματικά λίγη βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Μάλιστα... Το ξανάβαλα πριν λίγο(αφού κούνησα λίγο τα εσωτερικά καλώδια και τα λοιπά) και ακούγεται λίγο, με τον ενισχυτή σε μεγάλη ένταση. Γνώμες πάνω σε αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πως κόπηκε το καλωδιάκι? Ήταν λασκαρισμένο το jack?

Πιθανότατα έχεις κακή κόλληση ή κάποιο βραχυκύκλωμα.

Μπορείς να βγάλεις μια κοντινή φωτογραφία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου