Προς το περιεχόμενο

Αυτό το τραγούδι κάτι μου κάνει...


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

 

Είχα τρελαθεί και με την ταινία αλλά και με αυτό το κομμάτι συγκερκιμένα... Είναι κάπως παρανοϊκό... Τόσο που ψάχνω να βρώ το συνθέτη πολλά χρόνια τώρα αλλά δεν τα έχω καταφέρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

το συγκεκριμενο κομματι.

Το ειχα κανει παλαιοτερα και cover.

 

 Εν γενει οι ηχοι του, ιδιαιτερα  η χροια της κιθαρας και τα σημεια που κορυφωνεται απο το 1985 που το ακουω, καθε φορα που το βαζω με ανατριχιάζει, μου τρελαίνεται το είναι μου.

 

 Δεν ξερω αν υποσυνειδητα το συνδυαζω με την σκηνη της ταινιας που επενδυει, αλλα δεν νομιζω. Επηρεαζει και αυτο αλλα κατι κεντριζει μεσα μου γενικα. Και δεν ειναι και  τιποτα σπουδαιο εδω που τα λεμε.

 

(edit και επ ευκαιρία, αν ακουσει καποιος την κιθαρα εδω απο εσας που κατεχετε, αν δεν βαριεται να μου στειλει με πμ ρυθμισεις για να πετυχω αυτο τον ηχο στο guitar rig, τι να πειραξω απο διαμορφωση για να τον φτασω, εστω να εχω εναν οδηγο να πειραματιστω γιατι ολο το ξεχναω να ρωτησω καποιον in person, ευχαριστω πολυ, γειά σας.)

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

δύσκολα μου βάζεις... κομμάτι που πραγματικά να μου κάνει κάτι αλλά να μην το έχω συνδέσει με κάτι σε παρελθόντα χρόνο... χμμμ..

αυτό... και όχι δεν έχω δει καν την ταινία...:)

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου