Προς το περιεχόμενο

alternate picking


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά θέλω την βοήθεια σας τον τελευταίο καιρό θέλω να αυξήσω την ταχύτητα του alternate picking μου και ψάχνοντας ασκήσεις κλπ παρατήρησα τον Zakk Wilde πως παίζει alternate picking και τραβάω τα μαλλιά μου γιατί δεν μπορώ να καταλάβω γιατί με τόσο distortion όχι μόνο δεν ακούγεται μια βαβούρα αλλά ακούγονται πεντακάθαρα οι νότες. Αυτό που περιγράφω μπορείτε να το δείτε στο παρακάτω βίντεο.

 

Στο 6:50

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για να ακουστούν σωστά οι νότες με μπόλικο distortion και κάνοντας alternate picking θα πρέπει, εκτός από τον σωστό χειρισμό της πένας, να mutάρεις σωστά και τις χορδές που δεν παίζεις. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλά οι μπάσες τι γίνονται άντε την χορδή πάνω από αυτήν που παίζω την μιουτάρω με το αριστερό τι μπάσες?

Μήπως όταν έχεις ενεργούς μαγνήτες δεν ακούγονται? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Noise gate μπορεί να έχει αλλά δεν θα ήταν καλύτερο να μάθει να mutάρει μόνος του τις χορδές και να αποφύγει τη χρήση πεταλιού; ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος που να έχει δοκιμάσει αυτήν την τεχνική?

αν ναι, του φάνηκε πιο πρακτική από τον κλασικό τρόπο παιξίματος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου