Προς το περιεχόμενο

Boss GT-100 / Να προβω στην αγορα της ? Αξιζει ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα. Ειμαι κατοχος μιας tonelab ex κ ευχαριστημενος δεν λεω απλα προσφατα ακουσα καποια δειγματα της boss κ μ εκανε εντυπωση σε αντιθεση με το hd500 της line6 που στα δικα μου αυτια ειναι τουλαχιστον αθλιο.

 

 

Η αληθεια ειναι οτι παντα ασχολιουμουν με πεταλιερεςμεσω di σε στουντιο η gigs. Ποτε με λαμπατες καταστασεις η πεταλια κ εχοντας την vox 3 χρονια περιπου θα ηθελα τη γνωμη σας για το αν αξιζει το upgrade.

 

Αξιζει ? η ειναι μια απο τα ιδια της boss ? το λεω για πολυ παλιοτερα ημουν κατοχος της gt-8.....και δεν...

 

Αν καποιος συμφορουμιτης την εχει και μπορει να βοηθησει πολυ θα το εκτιμουσα

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτος ειναι ενας απο τους μεγαλυτερους κιθαριστες ολων των εποχων,φημισμενος για τον ηχο του,και τη χρησιμοποιει αποκλειστικα στις ζωντανες του εμφανισεις

 

 

μαλλον αξιζει λοιπον (φτανει να ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΝΑ ΤΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΣΩΣΤΑ)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως δεν την "στηνεις" καλα? Εγω εχω την zoom g3x που αν δεν κανω λαθος ειναι κατωτερη απο τις παραπανω και παιζει καλα τοσο στον ενισχυτη (bugera v22) τοσο και σε usb με συνδεση pc απο το προγραμμα που δινει (steinberg). Παντως ολες οι πεταλιερες θελουν το χρονο τους για να τις μαθεις. Εγω ειχα 3-4 πεταλακια και μου πηρε λιγο καιρο μεχρι να την μαθω παρολο που οι περισσοτεροι δεν κοιτανε καθολου τα manual.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως δεν την "στηνεις" καλα? Εγω εχω την zoom g3x που αν δεν κανω λαθος ειναι κατωτερη απο τις παραπανω και παιζει καλα τοσο στον ενισχυτη (bugera v22) τοσο και σε usb με συνδεση pc απο το προγραμμα που δινει (steinberg). Παντως ολες οι πεταλιερες θελουν το χρονο τους για να τις μαθεις. Εγω ειχα 3-4 πεταλακια και μου πηρε λιγο καιρο μεχρι να την μαθω παρολο που οι περισσοτεροι δεν κοιτανε καθολου τα manual.

 

Η ερωτηση μου ειναι αν αξιζει η αγορα της. Αν την εχει καποιος κ μπορει ν μ πει τη γνωμη του.

 

Δεν την εχω την πεταλιερα κ προς το παρον τουλαχιστον δεν τιθεται θεμα αποριας σχετικα με την χρηση της.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα αξίζει. Είναι από τις τοπ πεταλιέρες όπως και να το κάνουμε. Τη χρησιμοποιούν χιλιάδες επαγγελματίες και ερασιτέχνες μουσικοί. Δεν τίθεται θέμα.

 

Όμως ενδέχεται να μη σου αρέσει εσένα προσωπικά αν δε σου άρεσε η προηγούμενη BOSS. Αυτές που άκουσες τις άκουσες από κοντά? Ή από youtube? Με δικά σου settings? Αν δεν τις δούλεψες εσύ δεν έχει νόημα.

 

Η συμβουλή μου: Πες τι δεν σου άρεσε στη GT-8 για να σου πουν κάτοχοι της GT-100 αν είναι μία από τα ίδια. Μέχρι να βρείς τρόπο να τη δοκιμάσεις από κοντά κάνε πιο συγκεκριμένες ερωτήσεις από το αν αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου αρεσε στην gt-8 η δυσχρηστια της και οι αρκετα ψηφιακοι ηχοι της.

 

Φυσικα και την εχω ακουσει απο youtube :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη θέση σου θα έπαιρνα μια Digitech RP500/1000, μπορείς να βρεις και μεταχειρισμένες κατά καιρούς στις αγγελίες οπότε και να μη σου κάνει την πουλάς στα ίδια λεφτά και δεν έχεις χάσει τίποτα. Τις θεωρώ καλύτερες από οποιαδήποτε Boss GT. Αλλά αυτή είναι απλά η άποψη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου