Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση Pc η κάτι άλλο?


gkar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το να πάρεις μεγαλύτερης χωρητικότητας σκληρό επειδή ο 128 θα γεμίσει γρήγορα το καταλαβαίνω. Το γεγονός όμως πως ο μισοάδειος δουλεύει καλύτερα, θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω. Τον είχα καιρό τον δικό μου 'Τίγκα' και καμία διαφορά δεν είχε στην απόδοση. Όσο για το προσδόκιμο ζωής, γιατί δηλαδή, είχε κάποιος από εσάς SSD πάνω από 5 χρόνια και κατάλαβε την διαφορά ή του χάλασε?? Δε νομίζω. Όσο ισχύει το γεγονός πως το ξαφνικό reboot χαλάει τον υπολογιστή και πως αν δεν βγάλεις το usb με safe remove χαλάνε, άλλο τόσο χαλάνε και οι SSD. Trust me... Ι'm a doctor. Κομπογιανίτης. But I truly am.  ;D

 

Στο θέμα του OP.

Τα 'σπασμένα' προγράμματα δεν δημιουργούν προβλήματα στον υπολογιστή. Θα μπορούσα να μπω και σε λεπτομέρειες αλλά αντιτίθεται στους κανονισμούς του forum αν δεν απατώμαι  ;D

 

Όπως πολύ σωστά προτάθηκε λοιπόν, είτε πάρε μεγαλύτερο SSD (για να μην σου γεμίσει γρήγορα) είτε συνδύασέ τον με κάποιον γρήγορο HDD. Από εκει κ πέρα, Win 7 64bit και είσαι 'σ'ωραίος' που λένε και στο Αμέρικα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τελικα τι διαπιστωσες;

Πολύ πρόσφατα ολοκλήρωσα την αγορά τους και δεν έχω περάσει κανένα ακόμα στο υπάρχον pc γιατί 1ον δεν έχει νόημα καθως γίνεται ένας αχταρμάς και 2ον είμαι σε φάση στησίματος του καινούριου.

Κατεληξες στο οτι πρεπει να χρησιμοποιεις αυθεντικα προγραμματα, γιατι να βαλεις παλι σπασμενο;

Λάθος διατύπωση,εννοώ και ΧΩΡΙΣ κανένα σπασμένο software.

Χρειάζεσαι και ένα γρήγορο HDD για data.

Επίσης βεβαιώσου ότι τρέχεις Win 7 64-bit.

Hdd έχω ήδη 3 απο 500gb.

64bit είναι το λειτουργικό.

 

Τώρα όσο αφορά τους ssd έχω υπολογίσει πως δεν θα χρειαστώ άμεσα τουλάχιστον παραπάνω απο 50gb καθώς τα samples θα είναι στους hdd.Οπότε 25gb max για το λειτουργικό αφού θα τους βγάλω ότι άχρηστο δεν μου χρειάζεται και τα υπολοιπα daw και software.

Οπότε αν το στήσιμο είναι "σωστό" το λειτουργικό απο μόνο του δεν θα με κρεμάει έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου